Jump to content



Οθονη/Καρτα γραφικων


Black_Maba

Recommended Posts

Καλησπερα σας,

σκοπευω να αγορασω μια οθονη/TV μιας και βρισκομαι με δανεικο monitor καιρο τωρα.

Εχω μια 4870 512mb και καποια στιγμη θα βαλω και αλλη μια σε συστοιχια, οποτε για μεχρι ποσες ιντσες κοιταζω? Max 22-23?

Οντας σιγουρο οτι η καινουργια οθονη θα ειναι fullHD (και samsung), να κοιταξω για max αναλυση 1080 ή οσο περισσοτερο τοσο το καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

τι σημασια εχουν οι ιντσες?

αφου εισαι σιγουρος οτι θα παρεις τη συγκεκριμενη αναλυση, (fullHD, δηλ το λιγοτερο 1080) δεν εχει καμμια απολυτως διαφορα για την καρτα γραφικων αν αυτο θα ειναι σε 23 ή σε 24 ή σε 104 ιντσες.

τωρα αν λες για το 1200 αντι 1080, μικρη η διαφορα κατα τη γωμη μου. (ειδικα με το CF 2*4870)

Link to comment
Share on other sites

με την μια 4870 θα εισαι οκ για ταινιες και ακομα σε παιχνιδια!αν παιζεις βαρια παιχνιδια μπορει να χρειαστει να κατεβασεις την αναλυση της οθονης!

αν βαλεις και αλλη 4870 σε CF θα εισαι οκ (και με το παραπάνω) και σε βαρια παιχνίδια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σημερα παρελαβα την Samsung SymcMaster 2333HD [http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1214284]

και λογο του οτι μεχρι σημερα ημουνα με 15 TFT, δηλωνω κατενθουσιασμενος :040::040::040:

Δεν προλαβαινει το ματι μου να τρεχει απο τη μια ακρη της οθονης στην αλλη :101::040:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.