Jump to content



MOBO!!!


vagos2221416003330

Recommended Posts

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1301241&MEMORY_TECHNOLOGY=DDR2&SOCKET=s775&page=4&comparelist=1095315+1301241&category=69977721&catalog=20

Παιδιά ξέρει κανείς τίποτα για αυτό???Από settings και o/c πως πάει??Βλέπω έχει p45...αλλά λέει οτι σηκώνει γρήγορες ram..ισχύει??Θέλω να βάλω πάνω ram που παίζουν 1300-1400+Mhz για Bench ect.. Αξίζει να πάω από rampage formula σε αυτή??Από πλευράς επιδόσεων (ο/c) αρχικά και μετά από πλευράς εξοπλισμού....Έχει παραπάνω επιλογές για O/c από ότι κατάλαβα αλλά σηκώνει και αντέχει πολύ O/c ή πάει χειρότερα από την rampage??Γενικά αξίζει η αλλαγή??

Link to comment
Share on other sites

Αν θες αλλαγή το μόνο που αξίζει είναι αυτό:

σκοτωσε τα s775 parts που έχεις τώρα και μαζι με τα λ7 που θα εδινες για την νεα μοβο παρε ένα i7.

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες το 775 εχει σβησει!Μπορεις να πας και σε καποιον ρΙΙ με πιο καλη αναλογια τιμης!

Δεν νομίζω....Δηλαδή το 775 δεν μπορεί άνετα και σε ίδιες επιδόσεις με το 1366 να παίξει παιχνίδια;

Αν μιλάς γαι benchoκατάσταση τότε ίσως έχεις δίκαιο, αλλά όχι και να έχει σβήσει......Το να μου πεις ότι συμφέρει να πάρεις 1366 επειδή έχει ίδιες σχεδόν τιμές με ένα 1366 rig τότε ναι.....αλλά να έχει σβήσει δεν το δέχομαι!

Συμφωνώ να κοιτάξει σε AMD πλευρά, πολύ πιο φτηνά πακέτα και πάνω κάτω σε ίδια απόδοση με αντίστοιχα INTEL!!!

Link to comment
Share on other sites

Για μενα απο X48 δεν πας σε P45,κρατα τα χρηματα για ολικη μελλοντικη αναβαθμιση ή αγορασε ακομα μια 4870Χ2...εκει να δεις show :007:.

Ποτε μην λες ποτε για AMD γιατι κανενας μας δεν μπορει να γνωριζει πως θα ερθουν τα πραγματα.

Ξεκινησα με Intel πηγα σε AMD και ξαναγυρισα σε Intel,αν εφτιαχνα σημερα ενα μηχανακι δεν θα ειχα κανεναν ενδιασμο να ξαναπαω σε AMD οπως φησικα και να παραμεινω σε Intel.Το μονο πραγμα που παρακαλαω να γινει ειναι να ανεβει ο ανταγωνισμος μεταξυ τους σε πολυ υψηλα επιπεδα μπας και πεσουν και οι τιμες σε νορμαλ επιπεδα για την περιοδο που ζουμε τωρα και μας δωθει η ευκαιρια να ανανεωνουμε το HW συχνοτερα.(οπως ειχε γινει και με τα κινητα τηλεφωνα καποτε)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδιά να μην ανοίγω νέο θέμα για 1 ερώτηση που θέλω....

έχω στην άκρη μία asus P5ND2-SLI...Είναι παλίο mobo αλλά κάνει sli..(λέει στο manual sli mode (8x+8x) ).....

Γράφει ότι κάνει sli με 6600...αυτές είχαν βγεί τότε....άμα βάλω πάνω 2χ 8600 θα δουλέψει το sli κανονικά???

Link to comment
Share on other sites

μα και bios update να κ'ανω τότε δεν είχαν βγεί 8600.....το μ'ονο που λέει το last bios είναι για ram support αντε και κανα cpu support...δεν λέει τίποτα για vga πουθεν'α...Θα τρώνε πολύ φρένο 2 χ 8600gt με έναν p4 για cpu???

Link to comment
Share on other sites

ναι απλά σκέφτομαι να βάλω τις 2 χ 6600 ή τις 2 χ 8600...αν είναι να μην χαραμίζονται οι 8600....Οκ τότε θα το δοκιμάσω και βλέπουμε..ελπίζω να μπορούν να δουλέψουν οι 2 χ 8600 σε αυτό το mobo..thx

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω http://www.tomshardware.com/charts/dual-quad-vga-charts-q1-2008/compare,494.html?prod[1537]=on∏[1524]=on ειναι αρκετα ταχυτερες, και ναι, ο p4 θα τις κοβει λιγο, αλλα αφου δεν ειναι το κυριως pc, δεν θα κανει μεγαλη διαφορα..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.