Jump to content



Foxconn Blood Rage ... o/c info wanted


TASOS

Recommended Posts

Σχεδόν εχω καταλήξει ... στη συγκεκριμένη μητρική.

Ελπίζω να δουλεύει στην πράξη το bclk mod.

Εκτός των όσων έχω διαβάσει σε διάφορα site ... υπάρχει κάποιο feedback από χρήστη ?

Προβλήματα ?

Ασυμβατότητες ?

Παραξενιές ?

Tips ?

Αρχικά θα παίξει σε μονοβάθμιο ... με D0 cpu ... Revolution psu ... και μνήμες OCZ Reaper 1800-C8

Link to comment
Share on other sites

Με το νεότερο BIOS ( G25 ) και ένα mod στο κύκλωμα του NorthBridge πιάνεις και τα μεγάλα BCLK ( που ήτανε το κυριότερο πράγμα που έλειπε από την εν λόγω μητρική ) και είναι και μια πολύ σταθερή, γρήγορη και αξιόπιστη μητρική.

Τα bugs στο BIOS είναι πλέον ελάχιστα, και τα περισσότερα από αυτά δε είναι ασήμαντα ( π.χ. δεν μπορείς να βάλεις key in τα latencies ).

Ασυμβατότητες... κυρίως με λίγα PSU, τα οποία έχουνε λυθεί σχεδόν όλα πλέον.

Μνήμες δεν υπάρχει kitάκι που να έχω βάλει επάνω και να μην δουλέψει.

Πάρα πολύ καλό memory overclocking, σχεδόν 100MHz ++ σε κάθε kit μου ( σε σύγκριση με τις καλύτερες P35, X48, X58 μητρικές που έχω εδώ ).

Είμαι παραπάνω από ευχαριστημένος από την μητρικούλα, ουδέποτε με πρόδωσε.

Link to comment
Share on other sites

Thanks Bill

Σαν ταχύτητα μητρικής σε bench ... cpu scores ... 3D ... είναι σβέλτη ?

Δέν πιστεύω να έχει "πρόβλημα" και αυτή με το Revolution (σαν την EVGA) ?

Για τις μνήμες ... ενθαρυντικό αυτό που έγραψες.

Είχα μιά μικρο-απαισιοδοξία για τις OCZ που θα χρησιμοποιήσω (δέν ξέρω και τί τσιπάκια φοράνε).

Link to comment
Share on other sites

Στα 3D από όσα test είχα κάνει ήταν το ίδιο ή και κάτι τις γρηγορότερη από τις Gigabyte X58-Extreme & Rampage II Extreme.

Στο Pi/PiFast ήτανε κάτι τις πιο αργή λόγω ελλείψεων στο BIOS, τις οποίες μετά από μπόλικα request μπήκανε και αυτές και πλέον το board είναι στα ίσα και στα 2D με τις υπόλοιπες top x58 boards ( eVGA Classified, Rampage II Extreme, DFI T3H8, Gigabutt X58-Extreme ).

Το Revolution 85+ 950W & Revolution 1050W παίζουν κανονικά σε οποιαδήποτε BloodRage από το 1.1 revision και έπειτα αν έχεις BIOS νεότερο του αρκετά παλιού G13.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.