Jump to content



direct 10 and direct 11 and and gtx 295


στελιος2009

Recommended Posts

γεια σας πριν ενα μηνα ειχα μια 9800 και επειδι καικε αγορασα σε προσφορα απο ενα μαγαζι

την PALIT GTX 295

Βασικα εχω καπια ερωτηματα και βασικα ειμαι λιγο απαγοοιτεμευνος για τους εξεις λογους

η gtx 295 ειναι direct 10 αλλα εδω και μερικους μηνες διαβαζω στο ιντερνετ για το direct 11 και για τα νεα παιχνιδια

που θα ιποστηριζουνε το direct 11 οπως και για τις νεες καρτες γραφικων gtx 300

εχω καπια ερωτηματα και θελω οσο τον δυνατον γινεται αναλυτικα να μου τα απαντησετε

εγω που εχω την gtx 295 ειμαι χαμενος΄΄;;; δηλαδη αμα βγουνε νεα παιχνιδια με direct 11 θα υπαρχει συμβατοτητα

με την gtx 295 που εχω΄΄;;; δηλαδη θα μπορω να παιζω τα νεα παιχνιδια με direct 11 ;; με την καρτα που εχω΄΄

δηλαδι θα μπορω να παιζω ολα τα νεα παιχ ιδια με ολα τα νεα χαρακτηριστικα που θα συμπεριλαμβανει

το direcxt11;;lll

μηπως θα πρεπει να αναγκαστω να αγορασω την gtx 300 οταν βγει πραγμα που το θεωρω αδικια και πεταμενα λεφτα για μενα γιατι μπορει η καρτα που εχω τωρα να μην μπορει να παιζει τα νεα παιχνιδια με direct 11 sto full;;;

επισης για να καταλαβο ποσο καιρο περιπου θα κανουνε για βγουνε τα νεα παιχνιδια με direct 11;;

στην αγορα΄΄ ;; καπου ειχα διαβασει οτι θα αργησουνε αρκετα για να βγουνε

παιδια πειτε μου ακριβος τι πρεπει να κανω γιατι εχο ανχοθει και φοβαμαι οτι η gtx 295 θα παει

στα σκουπιδια εαν βγουνε τα νεα παιχνιδια με direct 11 εγο αυρο φοβαμαι βασικα

ακομα καπου διαβασα οτι θα ειναι συμβατο το direct 10 με το direct 11 αλλα εχω ενα ερωτημα

αμα το direct 11 θα ειναι συμβατο θα εχει ολα νεα χαρακτηριστικα διλαδι η gtx 295 θα εχει ολα τα νεα χαρακτιστικα του direct 11;; βασικα ξερω οτι η gtx 295 εχει direct 10 hardware

αλλα τα παιχνιδια που θα βγουνε θα ζητανε direct 11 softoware και οχι direct 11 hardware etsi;;

αλλο το direct 11 softoware και αλλο το hardware ,.............

μπορειτε να μου δωσετε αναλυττικες απαντησεις στα ερωτηματα μου΄΄;;;

δηλαδη ολα τα παιδια που εχουνε καρτες γραφικων με direct 10 θα πρεπει να πανε στισ νεες καρτες γραφικον με direct 11 ;;;; δεν ειναι κοροιδια αυτο΄΄΄΄΄΄;;;;;;

στελιος2009 added 4 Minutes and 17 Seconds later...

οσοι εχουνε παρει την 285 και 295 και 275 δεν υπαρχει λογος να μεταβουνε στην gtx 300 και σε direct 11

ετσι δεν ειναι΄΄;;;;

δηλαδη δεν υπαρχει λογος οπως και πεταμενα λεφτα καπιος να μεταβει απο την 295 σε gtx 300

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

μπορεις να μου δωσεις αναλυτικες απαντησεις αν δεν βαριεσαι σε αυτα που λεω;;;

σε παρακαλω πολυ΄΄;;;;

στελιος2009 added 0 Minutes and 33 Seconds later...

η gtx 295 ειναι direct 10 αλλα εδω και μερικους μηνες διαβαζω στο ιντερνετ για το direct 11 και για τα νεα παιχνιδια

που θα ιποστηριζουνε το direct 11 οπως και για τις νεες καρτες γραφικων gtx 300

εχω καπια ερωτηματα και θελω οσο τον δυνατον γινεται αναλυτικα να μου τα απαντησετε

εγω που εχω την gtx 295 ειμαι χαμενος΄΄;;; δηλαδη αμα βγουνε νεα παιχνιδια με direct 11 θα υπαρχει συμβατοτητα

με την gtx 295 που εχω΄΄;;; δηλαδη θα μπορω να παιζω τα νεα παιχνιδια με direct 11 ;; με την καρτα που εχω΄΄

δηλαδι θα μπορω να παιζω ολα τα νεα παιχ ιδια με ολα τα νεα χαρακτηριστικα που θα συμπεριλαμβανει

το direcxt11;;lll

μηπως θα πρεπει να αναγκαστω να αγορασω την gtx 300 οταν βγει πραγμα που το θεωρω αδικια και πεταμενα λεφτα για μενα γιατι μπορει η καρτα που εχω τωρα να μην μπορει να παιζει τα νεα παιχνιδια με direct 11 sto full;;;

επισης για να καταλαβο ποσο καιρο περιπου θα κανουνε για βγουνε τα νεα παιχνιδια με direct 11;;

στην αγορα΄΄ ;; καπου ειχα διαβασει οτι θα αργησουνε αρκετα για να βγουνε

παιδια πειτε μου ακριβος τι πρεπει να κανω γιατι εχο ανχοθει και φοβαμαι οτι η gtx 295 θα παει

στα σκουπιδια εαν βγουνε τα νεα παιχνιδια με direct 11 εγο αυρο φοβαμαι βασικα

ακομα καπου διαβασα οτι θα ειναι συμβατο το direct 10 με το direct 11 αλλα εχω ενα ερωτημα

αμα το direct 11 θα ειναι συμβατο θα εχει ολα νεα χαρακτηριστικα διλαδι η gtx 295 θα εχει ολα τα νεα χαρακτιστικα του direct 11;; βασικα ξερω οτι η gtx 295 εχει direct 10 hardware

αλλα τα παιχνιδια που θα βγουνε θα ζητανε direct 11 softoware και οχι direct 11 hardware etsi;;

αλλο το direct 11 softoware και αλλο το hardware ,.............

μπορειτε να μου δωσετε αναλυττικες απαντησεις στα ερωτηματα μου΄΄;;;

δηλαδη ολα τα παιδια που εχουνε καρτες γραφικων με direct 10 θα πρεπει να πανε στισ νεες καρτες γραφικον με direct 11 ;;;; δεν ειναι κοροιδια αυτο΄΄΄΄΄΄;;;;;;

στελιος2009 added 4 Minutes and 17 Seconds later...

οσοι εχουνε παρει την 285 και 295 και 275 δεν υπαρχει λογος να μεταβουνε στην gtx 300 και σε direct 11

ετσι δεν ειναι΄΄;;;;

δηλαδη δεν υπαρχει λογος οπως και πεταμενα λεφτα καπιος να μεταβει απο την 295 σε gtx 300

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας πρεπει να χαλαρωσεις... :)

Το DirectX 11 αργει ακομα. Και δεν εννοω στην στις καρτες γραφικων. Ακομα και αυριο να βγει στην αγορα καρτα γραφικων που να υποστιριζει το DirectX 11, τα Games που θα το υποστηριζουν θα αργησουν.

Εγω εμεινα εκπληκτος που βγαινει τοσο νωρις διοτι θεωρω πως το DirectX 10 δεν εχει ωριμασει ακομα. Η αληθεια πως για να παιξεις ενα game με DirectX 10 σε καλη αναλυση, δεν χρειαζεσαι μονο καλη καρτα γραφικων αλλα και καλες RAM και εναν δυνατο CPU.

Ποσοι απο εμας παιζουν games σε DirectX 10? Εγω προσωπικα προτιμω να παιζω σε DirectX 9 και Ultra High τα γραφικα, ωστε να εχω υψηλο FPS. Μπορει να μην εχω το καλυτερο συστημα (ακομα.. :D) αλλα θυμαμαι χαρακτηριστικα πριν απο 9 μηνες που τερματισα στο Crysis. Μολις το εβαλα σε DirectX 10 και Low Graphics το PC ηταν ετοιμο να αυτοκτονησει... Ενω μολις το γυρισα σε DirectX 9 και High Graphics το PC γ@μ@γε... :D

Προσωπικα θεωρω πως το DirectX 10 ηταν εμπορικα αποτυχημενο διοτι απαιτει ακομα και σημερα (οχι σε τετοιο βαθμο βεβαια) ενα πολυ δυνατο PC για να σου δειξει τις full δυνατοτητες του..

Εν κατακλειδι, Στελλιο μην ανησυχεις για την καρτα γραφικων σου, δεν πανε χαμενα τα λεφτα σου. Οσο για τα παιχνιδια που θα βγουν με DirectX 11 δεν θα εχεις προβλημα διοτι στην χειροτερη περιπτωση εσυ θα τα παιζεις με DirectX 10 στο High Graphics, κατι που ειναι υπεραρκετο αν σκεφτεις πως λιγα PC μπορουν να το κανουν αυτο, αυτη την στιγμη.. :)

Relax and Enjoy... :D

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ολα τα παιδια που εχουνε καρτες γραφικων με direct 10 θα πρεπει να πανε στισ νεες καρτες γραφικον με direct 11 ;;;; δεν ειναι κοροιδια αυτο΄΄΄΄΄΄;;;;;;

στελιος2009 added 4 Minutes and 17 Seconds later...

οσοι εχουνε παρει την 285 και 295 και 275 δεν υπαρχει λογος να μεταβουνε στην gtx 300 και σε direct 11

ετσι δεν ειναι΄΄;;;;

δηλαδη δεν υπαρχει λογος οπως και πεταμενα λεφτα καπιος να μεταβει απο την 295 σε gtx 300

στελιος2009 added 1 Minutes and 32 Seconds later...

Ακομα και αυριο να βγει στην αγορα καρτα γραφικων που να υποστιριζει το DirectX 11, τα Games που θα το υποστηριζουν θα αργησουν.

κατι που ειναι υπεραρκετο αν σκεφτεις πως λιγα PC μπορουν να το κανουν αυτο, αυτη την στιγμη.. :)

δηλαδη πια pc;

εγω εχω ενα core 2 dyo 8400 στα 3 hz και dd2 4 giga mνημη

δηλαδη ποσο καιρο περιπου θα κανουνε για να ερθουν΄΄;;;

απο την στιγμη που θα ερθουνε οι νεες καρτες γραφικων;;;dirext 11΄΄;;

αλλα τα παιχνιδια που θα βγουνε θα ζητανε direct 11 softoware και οχι direct 11 hardware etsi;;

αλλο το direct 11 softoware και αλλο το hardware ,.............

μπορειτε να μου δωσετε αναλυττικες απαντησεις στα ερωτηματα μου΄΄;;;

στελιος2009 added 3 Minutes and 9 Seconds later...

εχω εναν core dyo 8400 στα 3 hz και καρτα γραφικων gtx 295 4 γιγα μνημη dd2

βασικα παιζω μονο παιχνιδια και τιποτα αλλο βασικα

τωρα εχω ενα ερωτημα

αξιζει να κανω αναβαθμιση και να μεταβω σε core i7 η ακομα και σε ι5 oταν βγουνε;;;

βασικα μεχρι τωρα ολα τα παιχνιδια τα παιζω τελεια με τον 8400 που εχω

απλος αξιζει να μεταβω σε ι7 η ι5 ;;;;

δηλαδη με βαση αυτα που εχω θα μου κρατησει το μηχανημα που εχω για 2 χροννια ακομα΄΄;; οπως σας ειπα

παιζω μονο παιχνιδια και τιποτα αλλο βασικα

στελιος2009 added 3 Minutes and 4 Seconds later...

μπορεις να μου δωσεις αναλυτικες για τα πιο πανω που εχω γραψει;;

στα 2 τελέυταια ποστς

για να βγαλω ενα τελικο συμπερασμα για να μου φυγει το ανχος που εχω;;

σε παρακαλω πολυ;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

fail-owned-myspace-your-mine-tattoo-spelling-fail.jpg

Προσπάθησα πολύ να αντισταθώ αλλά δεν τα κατάφερα τελικά.

Πρώτα απ' όλα φίλε ζητάω από τον Θεό ένα θαύμα να γράψεις μια φορά σαν κανονικός άνθρωπος... μπας και καταφέρουμε δίχως να σταματήσουμε στα μισά να διαβάσουμε ότι έχεις να πείς/ρωτήσεις.

Και δεύτερον... χαλάρωσε και χαμήλωσε ταχύτητα, βιάζεσαι λες και σε κυνηγάνε με κανά μαχαίρι.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ολα τα παιδια που εχουνε καρτες γραφικων με direct 10 θα πρεπει να πανε στισ νεες καρτες γραφικον με direct 11 ;;;; δεν ειναι κοροιδια αυτο΄΄΄΄΄΄;;;;;;

στελιος2009 added 4 Minutes and 17 Seconds later...

οσοι εχουνε παρει την 285 και 295 και 275 δεν υπαρχει λογος να μεταβουνε στην gtx 300 και σε direct 11

ετσι δεν ειναι΄΄;;;;

δηλαδη δεν υπαρχει λογος οπως και πεταμενα λεφτα καπιος να μεταβει απο την 295 σε gtx 300

στελιος2009 added 1 Minutes and 32 Seconds later...

Ακομα και αυριο να βγει στην αγορα καρτα γραφικων που να υποστιριζει το DirectX 11, τα Games που θα το υποστηριζουν θα αργησουν.

κατι που ειναι υπεραρκετο αν σκεφτεις πως λιγα PC μπορουν να το κανουν αυτο, αυτη την στιγμη.. :)

δηλαδη πια pc;

εγω εχω ενα core 2 dyo 8400 στα 3 hz και dd2 4 giga mνημη

δηλαδη ποσο καιρο περιπου θα κανουνε για να ερθουν΄΄;;;

απο την στιγμη που θα ερθουνε οι νεες καρτες γραφικων;;;dirext 11΄΄;;

αλλα τα παιχνιδια που θα βγουνε θα ζητανε direct 11 softoware και οχι direct 11 hardware etsi;;

αλλο το direct 11 softoware και αλλο το hardware ,.............

μπορειτε να μου δωσετε αναλυττικες απαντησεις στα ερωτηματα μου΄΄;;;

στελιος2009 added 0 Minutes and 30 Seconds later...

εχω εναν core dyo 8400 στα 3 hz και καρτα γραφικων gtx 295 4 γιγα μνημη dd2

βασικα παιζω μονο παιχνιδια και τιποτα αλλο βασικα

τωρα εχω ενα ερωτημα

αξιζει να κανω αναβαθμιση και να μεταβω σε core i7 η ακομα και σε ι5 oταν βγουνε;;;

βασικα μεχρι τωρα ολα τα παιχνιδια τα παιζω τελεια με τον 8400 που εχω

απλος αξιζει να μεταβω σε ι7 η ι5 ;;;;

δηλαδη με βαση αυτα που εχω θα μου κρατησει το μηχανημα που εχω για 2 χροννια ακομα΄΄;; οπως σας ειπα

παιζω μονο παιχνιδια και τιποτα αλλο βασικα

στελιος2009 added 3 Minutes and 4 Seconds later...

μπορεις να μου δωσεις αναλυτικες για τα πιο πανω που εχω γραψει;;

στα 2 τελέυταια ποστς

για να βγαλω ενα τελικο συμπερασμα για να μου φυγει το ανχος που εχω;;

σε παρακαλω πολυ;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ολα τα παιδια που εχουνε καρτες γραφικων με direct 10 θα πρεπει να πανε στισ νεες καρτες γραφικον με direct 11 ;;;; δεν ειναι κοροιδια αυτο΄΄΄΄΄΄;;;;;;

στελιος2009 added 4 Minutes and 17 Seconds later...

οσοι εχουνε παρει την 285 και 295 και 275 δεν υπαρχει λογος να μεταβουνε στην gtx 300 και σε direct 11

ετσι δεν ειναι΄΄;;;;

δηλαδη δεν υπαρχει λογος οπως και πεταμενα λεφτα καπιος να μεταβει απο την 295 σε gtx 300

στελιος2009 added 1 Minutes and 32 Seconds later...

Ακομα και αυριο να βγει στην αγορα καρτα γραφικων που να υποστιριζει το DirectX 11, τα Games που θα το υποστηριζουν θα αργησουν.

κατι που ειναι υπεραρκετο αν σκεφτεις πως λιγα PC μπορουν να το κανουν αυτο, αυτη την στιγμη.. :)

δηλαδη πια pc;

εγω εχω ενα core 2 dyo 8400 στα 3 hz και dd2 4 giga mνημη

δηλαδη ποσο καιρο περιπου θα κανουνε για να ερθουν΄΄;;;

απο την στιγμη που θα ερθουνε οι νεες καρτες γραφικων;;;dirext 11΄΄;;

αλλα τα παιχνιδια που θα βγουνε θα ζητανε direct 11 softoware και οχι direct 11 hardware etsi;;

αλλο το direct 11 softoware και αλλο το hardware ,.............

μπορειτε να μου δωσετε αναλυττικες απαντησεις στα ερωτηματα μου΄΄;;;

στελιος2009 added 3 Minutes and 12 Seconds later...

και σε παρακαλω δεν θελω να με ειρωνευεσαι

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορείς να "συμμορφωθείς" με τα απλούστατα πράγματα που σου ζητήσαμε, μην περιμένεις απαντήσεις...

υ.γ. Μας έχει πιάσει στο δούλεμα και καθόμαστε εμείς σαν χαζοί και του απαντάμε...

Όποιος θέλει ας checkάρει μια "Threads started by στελιος2009"...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ είναι κορυφαίο http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=49480. Η απάντηση του Τάσου είναι σαν να μην υπάρχει καν. Copy-paste από κάτω με σβησμένη την εισαγωγική πρόταση-χαιρετισμό... χαχαχαχαχαχαχαχαχα

ΥΓ: Ούζο FTW για μένα πάντως :p:D

ΥΓ2: Το αστείο είναι ότι υπάρχουν παιδιά που άντεξαν και απάντησαν κανονικά στα όποια θέματα έχει θέσει...

Link to comment
Share on other sites

εχω εναν διπυρηνο τον 8400 στα 3hz και μια καρτα γραφικων gtx 295

ειναι απαραιτητο να μεταβω σε ι7 η ι5 για να παιζω μονο παιχνιδια

δηλαδη θα μου κρατησει για 2 χροννια ακομα το συστημα που εχω;;

επισης θελω να κανω μια ερωτηση οταν βγει το gtx 300 μετα απο ποσο καιρο

λογικα πρεπει να βγουνε παιχνιδια για direct 11;; ποσο καιρο χρειαζεται για να γινει η υλοποιηση τους΄;;;

12 ,μηνες η παραπανω;; δηλαδη θα ειμαι καλυμενος για ενα χρονο ακομα με την καρτα που εχω;; να παιζω παιχνιδια μεχρι να βγουνε τα direct 11 παιχνιδια΄΄;;;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.