Jump to content



O/C ΣΕ GTX 285


SR10RS

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply
1490 η μνημες και ειδικα με αερα και χωρις ρευμα?κατι δεν μου αρεσει εδω η εχεις πεσει στο super κομματι!

πιθανόν το δεύτερο! δεν εχω κανένα λόγο να πουλήσω μούρη και μάλιστα σε άτομα που ξέρουν πολλά περισσότερα απο μένα! αλλά και εκτός απο αυτό δεν είναι του χαρακτήρα μου να κοροϊδεύω τους ανθρώπους και τα μουτρα μου!όπως επίσης πάντα σε οτι σκευτομαι και λέω είμαι απόλυτος και ειλικρινής! τώρα σχετικά με το θέμα την κάρτα την έψαξα με το atitool και στα αλήθεια στα 1496 τρως πόρτα στα 1490 δουλεύει μια χαρά όσο για τον πυρήνα αν τρέξεις σύγχρονα τους shaders παει σταθερά μέχρι 740 αν τα ξεχωρίσεις να δουλεύουν ασύγχρονα παει 760 και με ρεύμα ίσος παραπάνω.αλλά οπως ειπα απο μοντες δεν γνωρίζω παρα μονο με φλας bios!

πιστεύω να μην παραξηγεισες με αυτά που ειπα και αν ναι προκαταβολικά σου ζητώ συγνώμη! δεν ξερω αν μπωρο να ανεβάσω κάποιο βιντεακι εδώ μέσα με την κάρτα για να φύγει κάθε αμφιβολία!

Link to comment
Share on other sites

πιθανόν το δεύτερο! δεν εχω κανένα λόγο να πουλήσω μούρη και μάλιστα σε άτομα που ξέρουν πολλά περισσότερα απο μένα! αλλά και εκτός απο αυτό δεν είναι του χαρακτήρα μου να κοροϊδεύω τους ανθρώπους και τα μουτρα μου!όπως επίσης πάντα σε οτι σκευτομαι και λέω είμαι απόλυτος και ειλικρινής! τώρα σχετικά με το θέμα την κάρτα την έψαξα με το atitool και στα αλήθεια στα 1496 τρως πόρτα στα 1490 δουλεύει μια χαρά όσο για τον πυρήνα αν τρέξεις σύγχρονα τους shaders παει σταθερά μέχρι 740 αν τα ξεχωρίσεις να δουλεύουν ασύγχρονα παει 760 και με ρεύμα ίσος παραπάνω.αλλά οπως ειπα απο μοντες δεν γνωρίζω παρα μονο με φλας bios!

πιστεύω να μην παραξηγεισες με αυτά που ειπα και αν ναι προκαταβολικά σου ζητώ συγνώμη! δεν ξερω αν μπωρο να ανεβάσω κάποιο βιντεακι εδώ μέσα με την κάρτα για να φύγει κάθε αμφιβολία!

καλα φιλος δεν σε ειπε κανενας ψευτη μαλλον δεν καταλαβες τη ενοουσα,και να ξερεις πολλη καλα οτι φαινεται αυτος που θελει να πουλησει μουρη με αυτον που λεει την αληθεια εδω μεσα...

Link to comment
Share on other sites

καλα φιλος δεν σε ειπε κανενας ψευτη μαλλον δεν καταλαβες τη ενοουσα,και να ξερεις πολλη καλα οτι φαινεται αυτος που θελει να πουλησει μουρη με αυτον που λεει την αληθεια εδω μεσα...

ναι η αληθεια ειναι οτι το στραβοπειρα λιγο ισως χωρις σοβαρο λογο sorry! σαν και πρωτα?

Link to comment
Share on other sites

To score για να αυξηθεί, θα πρέπει να ανοίξεις το HT!

μα νομίζω οτι ο Q9650 δεν υποστηρίζει το HyperThreading ή κάνω λάθος? και εκτος αυτου δεν έχει επιλογή στο bios για το HyperThreading επιδη δεν το υποστηρίζει ο cpu προφανώς!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δέν έχει HT ο Q9650 ... προφανώς ο sofos1990 ... τον μπέρδεψε εκ παραδρομής με τον 965.

Τώρα όσον αφορά τα σκόρ ... όσοι από εμάς ασχολούνται με τα bench ... το τρέχουμε σε performance preset και με το physx disabled.

Το παρακάτω πινακάκι δείχνει τις ρυθμίσεις του κάθε preset.

post-5-1442175536,9626_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τασο θελω να ασχωλειθω και εγω κολησα βλεπεις το μικροβιο! αλλα δεν ξερω απο που ξημερωνει ωαιο! :042: θελω να συμετεχω και εγω αν με θελει η ομαδα ή ο καθενας παιζει μονος του? ψαχνω να βρω αλλο εναν τρελο να φτιαξουμε ομαδα αλλα εδω ΚΡΗΤΗ o/c den to blepo να φυτρώνει.ωαιο!:083: υπαρχει κανενας οδηγος με <<αναλυτικές>> πληροφορίες οσο αφορά το BENCHIN πως ανεβάζουμε τα σκορ,πως διοργανωνουντε οι αγωνες κ.τ.λ?

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ότι θέλεις να συμμετέχεις στην Hellas Overclocking Team (H.O.T.)

Εύκολα ... καλοδεχούμενος είσαι.

Για γενικές πληροφορίες διάβασε το link

http://www.overclockers.gr/vbull/showthread.php?t=34076

ΩΠΑΑ!! ευχαριστώ Τασο! παω για μελέτη! πτυχιακά πότε δίνουμε?ωαιο! :041:

για την αντλία θα την αλλάξω. μαλον!

Link to comment
Share on other sites

πάει άλλος ένας! απο σήμερα είμαι κι εγώ και θέλω να πιστεύω οτι θα είμαι για πολύ καιρό μέλος στην Hellas Overclocking Team (H.O.T.) κι όπως μπορώ να βάλω ενα λιθαράκι κι εγώ σε αυτή την ωραία προσπάθεια που ξεκίνησε.

τώρα επειδή είμαι λιιιιιιιιιιιγοοο!!! ψιλοασχετος με αυτα εχω ορισμένες απορίες. βασικα τα προγραματα με τα οποια κανουμε τα benchs πρεπει να ειναι free? trial? <<γνησια?>> μαζι με τα αποτελεσματα πρεπει να ανεβαζουμε και φωτο απο οτι διαβασα,μερικα προγραματα δεν κανουν save σε μορφη εικονας αυτο μπωρει να γινει με κάποιο αλλο προγραμα π.χ snagit? θα ειναι εγκυρο? αα! θα πρεπει να αλλαξω κατι στην υπογραφη μου εδω περα?

μετά σχετικά με τα ρολογακια και τα σκορ βέβαια! ολα τα σκορ μπορούν να ανέβουν ή μονο τα καλύτερα επιδη δεν ξερω αν μπωρω να εχω καμια αξίωση με το υπάρχων σύστημα.

sorry αν γίνομαι κουραστικός αλλα είδα παρα πολλα και δεν ξερω πως και απο που να ξεκινήσω!

Υ.Γ πρωσπαθω εδω και ωρα να ανεβασω ενα σκορ στο 3DMARK 2006 αλλα ματαια μηπως πρεπει να εχω κανει πρωτα ενγραφη στη Futuremark??

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να σπρώξουμε λίγο?

οχι οτι είναι κανένα σοβαρό σκορ ποιο πολύ για μάθω την διαδικασία!

λοιπόν έτρεξα ενα 3dmark 2006 και προσπαθώντας να το ανεβάσω στο http://www.hwbot.org δίνω τα παρακάτω στοιχεία αλλά δεν!! τι κάνω λάθος ρε @@μοτο!:017: δείτε τις φώτο:

Υ.Γ ακολούθησα αυτό τον οδηγό:http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=39555 και αυτόν εννοείται http://www.overclockers.gr/vbull/showthread.php?t=34076

post-13176-1442175539,7126_thumb.jpg

post-13176-1442175539,8244_thumb.png

post-13176-1442175540,3669_thumb.jpg

post-13176-1442175540,4494_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

πάει άλλος ένας! απο σήμερα είμαι κι εγώ και θέλω να πιστεύω οτι θα είμαι για πολύ καιρό μέλος στην Hellas Overclocking Team (H.O.T.) κι όπως μπορώ να βάλω ενα λιθαράκι κι εγώ σε αυτή την ωραία προσπάθεια που ξεκίνησε.

Καλώς ήλθες λοιπόν! Πολλές οι απορίες σου και λογικό αλλά στο bot έχει αναλυτικές οδηγίες για κάθε bench ξεχωριστά οπότε... θα τα βρείς σιγά-σιγά...

τώρα επειδή είμαι λιιιιιιιιιιιγοοο!!! ψιλοασχετος με αυτα εχω ορισμένες απορίες. βασικα τα προγραματα με τα οποια κανουμε τα benchs πρεπει να ειναι free? trial? <<γνησια?>> μαζι με τα αποτελεσματα πρεπει να ανεβαζουμε και φωτο απο οτι διαβασα,μερικα προγραματα δεν κανουν save σε μορφη εικονας αυτο μπωρει να γινει με κάποιο αλλο προγραμα π.χ snagit? θα ειναι εγκυρο?

Όσο τα score που έχεις είναι "χαμηλά" και ένα απλό screenshot (prtscreen + paste στο paint) είναι οκ. Αργότερα θα χρειαστείς professional εκδόσεις μετροπρογραμμάτων για να κάνεις validation κάποιο καλό σκόρ σου... τα περισσότερα μετροπρογράμματα είναι free...

μετά σχετικά με τα ρολογακια και τα σκορ βέβαια! ολα τα σκορ μπορούν να ανέβουν ή μονο τα καλύτερα επιδη δεν ξερω αν μπωρω να εχω καμια αξίωση με το υπάρχων σύστημα.

sorry αν γίνομαι κουραστικός αλλα είδα παρα πολλα και δεν ξερω πως και απο που να ξεκινήσω!

Όλα ανεβαίνουν στο bot, άσχετα αν είναι πρώτα ή τελευταία κι αν παιρνουν βαθμούς ή όχι...

Υ.Γ πρωσπαθω εδω και ωρα να ανεβασω ενα σκορ στο 3DMARK 2006 αλλα ματαια μηπως πρεπει να εχω κανει πρωτα ενγραφη στη Futuremark??

Όχι δεν χρειάζεται... μάλλον φταίει κατι άλλο... απο τις φώτο μάλλον φταίει το bot... ξαναπροσπάθησες????

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ να μη σε απογοητεύσω αλλά... χαμηλά δεν είσαι για τα ρολόγια σου? θα έπρεπε να βγάζεις για πλάκα 20.000 3d06 marks...

κατι ειχα υποψιαστεί αλλά δεν έδωσα και πολύ σημασία για να μου το λες και εσυ κατι τρεχει! αλλα τι??

τι μπορεί να φταίει απο θερμοκρασίες είμαι νορμάλ πάντως άλλοτε στο vantage μου βγάζει ο cpu 51000 και άλλοτε 15000-16000-17000 δεν μπορώ να καταλάβω!

πάρε μια ιδέα στο VANTAGE με τον Q9550 και η κάρτα χρονισμενη χαμηλότερα η μνημη!

post-13176-1442175540,5166_thumb.jpg

post-13176-1442175540,7355_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ...εγώ αναχωρώ για διακοπές σήμερα.

Βοηθήστε εδώ το παληκάρι ... σχετικά με τα bench.

Default αναλύσεις στα bench ... tips ... κλπ

THANKS

αντε καλες διακοπες να εχεις φιλε και καλλα να περνας οπου κι αν εισαι σε ευχαριστω και θα τα ξαναπουμε! μπας και θα κατεβεις ΚΡΗΤΗ?

Link to comment
Share on other sites

κατι ειχα υποψιαστεί αλλά δεν έδωσα και πολύ σημασία για να μου το λες και εσυ κατι τρεχει! αλλα τι??

τι μπορεί να φταίει απο θερμοκρασίες είμαι νορμάλ πάντως άλλοτε στο vantage μου βγάζει ο cpu 51000 και άλλοτε 15000-16000-17000 δεν μπορώ να καταλάβω!

πάρε μια ιδέα στο VANTAGE με τον Q9550 και η κάρτα χρονισμενη χαμηλότερα η μνημη!

To vantage το τρέχεις με physx ενεργοποιημένους; γιατί αυτό απαγορεύεται... επίσης διακυμάνσεις στην απόδοση του επεξεργαστή ανάλογα με την θερμοκρασία του επιτρέπονται... απο μια θερμοκρασία και μετα΄θα σου κάνει throttling και θα "κόβει"... Χωρίς physx νομίζω σωστά σου βγάζει 15-17.000... Όσο για το 06 δοκίμασε και σε XP ή/και με άλλους drivers... κοίτα στο bot οι πρώτες θέσεις με τι λειτουργικό και τί οδηγούς είναι;

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδες το ετρεξα και στα XP SP2 αλλα τιποτα αυτο επιμενει σε αναλυση ξεφτυλα δηλαδη μονο 16191 MARKS! εχω φαει τα κοματια μου με τον cpu 4,2 και την καρτα να δουλευει στα 770/1584/1490 μονο τοσο? μηπως παίζετε τίποτα με το bios?:017:

αυτό είναι το pc της ταλαιπωρίας μου φαίνεται!

Υ.Γ. μήπως είναι θέμα cpu? και σε Default αναλύσεις περιπου τα ιδια βγαζει!

post-13176-1442175540,9142_thumb.png

post-13176-1442175540,9779_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.