Jump to content



τηλεοραση lcd 40-42''


sundance

Recommended Posts

Αν θες αξιοπιστια αλλα και ικανοποιητικη ποιοτητα στην εικονα παρε sharp και συγκεκριμενα μοντελα κατασκευης ιαπωνιας.....εγω θα σου προτεινα να πας και σε philips!!!

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=103351:098:

Link to comment
Share on other sites

:018::018:ΠΛΑΣΜΑ μακρυα οχι οτι διαφωνω με τον αρχηγο dimisd,απλα αν γινει κατι ειναι χειροτερες απο crt στην επισκευη!LCD rules και οχι ολες(samsung,lg φθηνη ποιοτητα κατασκευης)@@παρε μια philips ειναι πολυ καλες,αλλα εγω τονιζω σαν φανατικος ιαπωνας,αν βρεθει κατι made in japan τσιμπ@ το..μακαρι να υπηρχαν eizo τηλεορασεις........:109:

Link to comment
Share on other sites

Oι πλασμα δεν είναι που καινε σαν θερμοσίφωνες?

Τεσπα, για TV προτείνω Samsung ledατη. Η σαραντάρα είναι στα 1200€. Και τα αξιζει μεχρι το τελυταίο σεντ. Ασε που θα τα βγαλει σε ενα εξαμηνο απ τα ρευματα. :ρ 100 βατ λιγοτερα απ τις συμβατικες lcd καιει.

Link to comment
Share on other sites

μονο τρελος πρεπει να εισαι και ειναι αποψη μου,να αγορασεις τετοια τεχνολογια με τοσα λιγα χρηματα...μην τρελαθουμε τωρα lcd και ξερο ψωμι......για την samsung επιμενω χαμηλη ποιοτητα κατασκευης γιατι ειναι αποφασισμενη για μονοπωλειο σε αυτη τη τεχνολογια.....αντε ψαξε αν εχεις χρονο ποσο εχουν οι led της sony,sharp και ελα να μου πεις!!!!οτι πληρωνεις παιρνεις!!

Link to comment
Share on other sites

παιδες για τις plasma εχω ακουσει οτι αν χαλασουν,την πετας.

ειναι πανακριβη η επισκευη της.

Εγγύηση έχουν, οπότε δεν σε ενδιαφέρει αυτό (για όσο ισχύει), και εξάλλου δεν θα την βάλεις στο αεροδρόμιο να δείχνεις τις επόμενες πτήσεις για να έχεις το φόβο αν θα έχεις είδωλο κ.α.

Στην θέση σου θα έπαιρνα μια από αυτές :

Panasonic Viera TX-P42G10E

Panasonic Viera TX-P42S10E

Panasonic Viera TX-P42X10E

Panasonic Viera TX-P42C10E

Όλες έχουν x.v.Color και μεγαλύτερη γκάμα χρωμάτων από τις συμβατικές.

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση έχουν, οπότε δεν σε ενδιαφέρει αυτό (για όσο ισχύει), και εξάλλου δεν θα την βάλεις στο αεροδρόμιο να δείχνεις τις επόμενες πτήσεις για να έχεις το φόβο αν θα έχεις είδωλο κ.α.

Στην θέση σου θα έπαιρνα μια από αυτές :

Panasonic Viera TX-P42G10E

Panasonic Viera TX-P42S10E

Panasonic Viera TX-P42X10E

Panasonic Viera TX-P42C10E

Όλες έχουν x.v.Color και μεγαλύτερη γκάμα χρωμάτων από τις συμβατικές.

MADE IN JAPAN οι VIERA....νομιζω εχω δει την τριτη,τα σπανε σε ποιοτητα κατασκευης...μπραβο ρε συ..δεν το σκεφτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που βρηκες ειναι παρα πολυ καλη. Αντιστοιχη σε αποδοση ειναι και η Samsung LE 650. Καλο ειναι να τις δεις απο κοντα και να κρινει το ματι σου τι θες, γιατι καλα τα λεμε εδω αλλα τα γουστα του καθενος διαφερουν ασχετα με το τι εχει καθιερωθει ως καλη εικονα.

Για καλη plasma πρεπει να ξεπερασει το budget που αναφρει ο φιλος μας.

Ποιος ειπε οτι η Samsung εχει κακη ποιοτητα κατασκευης? (παρολο που μου αρεσουν περισσοτερο οι philips) Διαφωνω καθετα οταν οι Ιαπωνικες sharp που εχουν να παρουσιασουν μοντελο εδω και 10 μηνες και εχουν ξεπεραστει τεχνολογικα παταγωδως χρησιμοποιουν ψευτικες πλαστικες βασεις ενω τα samsung - philips χρησιμοποιουν γυαλι!! (Οι philips βεβαια τωρα βαζουν πλαστικο στις φθηνες ενω παλια εβαζαν σε ολες).

Οσο για αξιοπιστια ουδεν λογος. Λογω επαγγελματος εχω τριβη με ολες τις εταιριες. Σας πληροφορω οτι ολες οι εταιριες παρουσιαζουν την ιδια συχνοτητα βλαβων. Εκτος απο ανωνυμες μαρκες. Και sharp εχω στειλει για service περισσοτερες παντως απο samsung χωρις αυτο βεβαια να επιβεβαιωνει κατι απολυτα.

* Μην προσκολατε σε εταιριες κοιτατε αντικειμενικα. Αφηστε το ματι να κρινει.

* Μην τσιμπατε με marketing πλασαρισματα τυπου made in Japan

* Μην ερωτευεστε τεχνολογιες που σημερα αδυνατουν να ανταπεξελθουν Plasma - Led (200HZ)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.