Jump to content



Νεο συστημα..........


apostolt1442169065

Recommended Posts

Σκεφτομαι να φτιαξω ενα καινουργιο συστημα με AMD με την παρακατω συνθεση, επειδη εχω χρονια να ασχοληθω με την AMD τα παρακατω πως τα βλεπετε?????

Link to comment
Share on other sites

+ 1 Για την DFI, την έχω δουλέψει και είναι αστέρι.

edit:

Να προσθέσω κάτι για τις μνήμες:

Επειδή στο σύστημα που φτιάξαμε βάλαμε τις παραπάνω, προσωπικά μου φάνηκαν μέτριες καθότι δουλεύουν με 1,7volt και 9άρια timings. Θα σου πρότεινα αν έβρισκες (απ' ότι είδα στην σελίδα του πλαισίου δεν έχει άλλες ddr3 - 1333) κάτι σε ddr3-1333 με 1,5-1,6volt και 7άρια ή 8άρια timings.

Link to comment
Share on other sites

στο εξωτερικο, τωρα που η ΑΜD εβγαλε τον 965 στην ιδια τιμη που ειχε ο 955, λεει οτι θα δινει προσφορες για πακετο cpu+mobo με συγκεκριμενες μητρικες.

Στην ελλαδα θα το δουμε αυτο ή μπα...?

Link to comment
Share on other sites

Αμαν αμαν DFI ελπιζω να μην ειναι πλεον σαν τις παλιες που αναβες τον θερμοσίφωνα και δεν επαιζε το PC........

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το 850άρι, μην κάνεις συμβιβασμούς σε τροφοδοτικό. Εγώ με 1000άρι enermax που πιάνω 50% κατανάλωση(full load) έχω αποδοτικότερο efficiency από ότι να είχα 650-750W μικρότερο που θα ζοριζόταν παραπάνω.

Για όποιον βιάζεται να αποκτήσει τον phenom 2 X4 965(καλή ώρα εγώ :p), μπορεί να τον αγοράσει από ebay/USA όπως έκανα παλιά με τις μνήμες (Corsair dominator 1066 & τον phenom 1 πριν έρθουν Ελλάδα)

BTW ποιο φτηνά βγαίνει να το αγοράσεις από ebay από ότι να πάρεις τον 955 από Ελλάδα. 310$=218.24Ευρώ με την σημερινή ισοτιμία.(Βλ Currency converter)

Link to comment
Share on other sites

Πιστευεις οτι ειναι too much???4 HDD και μια 4870χ2 εχω.Λες να παω για πιο μικρο?

Εγώ πάντως με το 750 θεωρώ ότι είναι ήδη too much.

Πλέον στο σύστημά μου παίζω σε idle 223watt σύμφωνα με το wattometro.

Για να δικαιολογήσεις τη χρήση ενός 850, θα έλεγα ότι θέλει triple vga και άλλα..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.