Jump to content



καταγραφικό KGUARD KG-SJ120 ,java error


plati

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά ,πρόσφατα αγόρασα ένα καταγραφικό της KGUARD μόντελο KG-SJ120 http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.601993

Με αυτήν την συσκευή έχω την δυνατότητα να βλέπω την εικόνα των καμερων είτε μέσω τοπικού δικτύου είτε απομακρυσμένα απο άλλο μερος.

Στην περίπτωση του τοπικού δικτύου ,δουλεύει κανονικά.

Στην περιπτωση που θελω να δω την εικόνα του gui και τις κάμερες συνδεόμενος απο το ιντερνετ αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα.

Ενώ συνδέομαι στο interface και βλέπω κανονικά το μενου του ,όταν παταω το κουμπι για να δω και την εικονα απο τις καμερες μου εμφανίζει ένα πρόβλημα με την java.

Μου λεει πως το preview.js έχει κάποιο πρόβλημά ή δεν φορτωθηκε.

έχω κανει πάρα πολλες δοκιμες με ίδιας έκδοσεις explorer αλλα και διαφορους αλλους browser αλλα δεν καταφερα κατι.

Μεσω ιντερνετ συνδεομαι μέσω dns που έχω φτιαξει έτσι ώστε να χτυπάω μια διεύθυνση του στυλ onoma.dyndns.info και μετα να συνδέεται στο καταγραφικό.

Έχω ανοίξει τις καταλληλες πόρτες στο router (συμφωνα με τις οδηγιες του καταγραφικου) και μαλιστα το δοκιμασα και με δυο διαφορετικα router.

Ήθελα λοιπόν να ρωτησω έαν έχει αγοράσει κάποιος απο εσάς αυτο το καταγραφικό και εαν έχει καταφάρει να δει την εικόνα του απομακρυσμενα μεσω ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ακριβως το ιδιο προβλημα..τ..και δεν εμφανιζει εικονα αλλα μενει μαυρο και στα τεσσερα τεταρτα της εικονας

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.602000&u=KGUARD-KG-SJ120-MOTION-MPEG-STANDALONE-DVR-+-CAMERA-COMBO-KIT--+--%D3%CA%CB%C7%D1%CF%D3-%C4%C9%D3%CA%CF%D3-500GB

εχει κανεις καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Κινέζικα είναι και μάλιστα δεν υπάρχει στο site το μοντέλο.

Από την προσφορά του eshop πήρα δύο κομμάτια, μια χαρά μηχάνημα είναι για τα λεφτά του αλλά δεν κάνει αυτά που λέει. Γράφει κανονικά στον εσωτερικό σκληρό, συνδέεται με το τοπικό δίκτυο, ανοίγουν οι πόρτες από το ρούτερ 8080,7000,7001,7002,7003 αλλά εικόνα στο pc δεν δίχνει απο τις κάμερες.

Μόνο από τον internet explorer μου βγάζει ενα ωραίο μήνυμα και δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Δοκιμασμένο σε 2 pc, ένα με xp και ένα με vista 64.

Μεσω ιντερνετ συνδεομαι μέσω dns που έχω φτιαξει έτσι ώστε να χτυπάω μια διεύθυνση του στυλ onoma.dyndns.info και μετα να συνδέεται στο καταγραφικό.

plati για δώσε μερικές πληροφορίες.

001fm.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΣ ΑΝ ΣΤΟ ROUTER ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΩΡΙΣΕΙΣ DMZ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ ΣΤΟ ΚΑΤΑΓΡΑΦΙΚΟ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΝ ΛΑΘΟΥΣ ΔΕΣ http://www.windowsreference.com/internet-explorer/windows-has-blocked-this-software-because-it-cant-verify-the-publisher/

Link to comment
Share on other sites

Με τί Internet Explorer είστε; Μην δοκιμάζετε με τον 8. Ακόμα και σελίδες με compatibility mode, δεν δουλεύουν όπως θα έπρεπε. Κάντε τον απεγκατάσταση και βάλτε πάλι τον 7.

Επίσης, δοκιμάστε να προσθέσετε τις διευθύνσεις των καμερών (IP addresses) στα Trusted sites.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κανοντας τα μισα μεχρι στιγμης εχω καταφερει να εχω απο τοπικο δικτυο εικονα

δλδ με 192.168.1.4 βλεπω

με *******.dyndns.org δεν βλεπω

για να καταλαβω επειδη το manual δεν ειναι ουτε για τον ***** οι σωστες πορτες που ανοιγω ειναι οι 8080 οι 7000 , 7001 , 7002 , 7003 για καταγραφικο και καμερες αντιστοιχα?

dvr.jpg

αυτο το multicast τι ειναι?

οταν το ξετσεκαρω δεν βλεπω ουτε σε τοπικο λαν

μαμα ρυθμιση ειχε 224.3.4.5

οι αλλες ρυθμισεις ειναι σωστες?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μεχρι στιγμης τα εχω καταφερει και παιζουν τα παντα τελεια!!!!!!

εκτος απο τον usb δισκο η το φλασακι που δεν τα αναγνωριζει με τιποτα μεχρι και αν ειναι χαλασμενη η θυρα εχω σκεφτει...

καμια συμβουλη?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
λοιπον μεχρι στιγμης τα εχω καταφερει και παιζουν τα παντα τελεια!!!!!!

εκτος απο τον usb δισκο η το φλασακι που δεν τα αναγνωριζει με τιποτα μεχρι και αν ειναι χαλασμενη η θυρα εχω σκεφτει...

καμια συμβουλη?

Δεν λες και σε μας φίλε πως κατάφερες να δεις μέσο internet (dyndns) γιατί ότι και να έκανα έχω φτάσει να βλέπω μόνο μαύρα κουτιά αντί για εικόνα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είναι όπως είπε ο vaios. Εάν το Router σου έχει δυνατότητα "ΝΑ ΩΡΙΣΕΙΣ DMZ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ ΣΤΟ ΚΑΤΑΓΡΑΦΙΚΟ" τότε βλέπεις κανονικά. Το έκανα και εγώ και δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.