Jump to content



Πρόβλημα μάλλον με επεξεργαστή


briza007

Recommended Posts

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Ο υπολογιστής μου εδώ και δύο μέρες σταματάει απότομα, η οθόνη σε ένα μλέ φόντο μου αναλύει το πρόβλημα. Εκτός από τα πολλά που γράφει επικεντρώνει το πρόβλημα στο ότι "a clock interrupt was not received on a secondary processor within the allocated time interval''. Μου το κάνει όταν παίζω συνήθως ένα παιχνίδι αλλά και μία φορά με το excel. Έχω τα vista επάνω και πρόσφατα έκανα ενημέρωση στο service pack 2, δεν ξέρω αν έπαιξε αυτό κάποιο ρόλο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

εχεις κανει καθόλου overclocking?και καταρχάς φιλε μου δωσε μας πληροφορίες απο το σύστημα σου για να σε βοηθησουμε καλυτερα!

Όνομα ΛΣ Microsoft® Windows Vista™ Home Premium

Έκδοση 6.0.6002 Service Pack 2 Build 6002

Άλλη περιγραφή ΛΣ Δεν υπάρχει

Κατασκευαστής ΛΣ Microsoft Corporation

Όνομα συστήματος ΔΗΜΉΤΡΗΣ-PC

Κατασκευαστής συστήματος MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTD

Μοντέλο συστήματος MS-7258

Τύπος συστήματος X86-based PC

Επεξεργαστής Intel® Core2 CPU 6300 @ 1.86GHz, 1867 Mhz, 2 πυρήνες, 2 λογικοί επεξεργαστές

Έκδοση BIOS/Ημερομηνία Phoenix Technologies, LTD V3.4, 27/2/2007

Έκδοση SMBIOS 2.3

Κατάλογος Windows C:\Windows

Κατάλογος συστήματος C:\Windows\system32

Συσκευή εκκίνησης \Device\HarddiskVolume1

Τοποθεσία Ελλάδα

Επίπεδο αφαίρεσης υλικού Έκδοση = "6.0.6002.18005"

Όνομα χρήστη Δημήτρης-PC\Δημήτρης

Ζώνη ώρας Χειμερινή ώρα GTB

Εγκατεστημένη Φυσική Μνήμη (RAM) 2,00 GB

Συνολική πραγματική μνήμη 2,00 GB

Διαθέσιμη φυσική μνήμη 885 MB

Συνολική εικονική μνήμη 4,22 GB

Διαθέσιμη εικονική μνήμη 2,88 GB

Χώρος αρχείου σελιδοποίησης 2,29 GB

Αρχείο σελιδοποίησης C:\pagefile.sys

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζονται ολα αυτα φιλε μου !:p

ενοουσα cpu,ram,vga,motherboard.τεσπα!

εχεις κανει καθολου overclocking?δεν μου απάντησες !εαν οχι κανε ενα mem test στης μνημες να δεις εαν ειναι ok.

επειδη το εψαξα λιγο το θεμα διαβασε λιγο εδω!

http://www.faultwire.com/solutions_bsod/A_clock_interrupt_was_not_received_on_a_secondary_0x00000101-1254.html

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζονται ολα αυτα φιλε μου !:p

ενοουσα cpu,ram,vga,motherboard.τεσπα!

εχεις κανει καθολου overclocking?δεν μου απάντησες !εαν οχι κανε ενα mem test στης μνημες να δεις εαν ειναι ok.

Δέν έχει κάνει o/c

Επεξεργαστής Intel® Core™2 CPU 6300 @ 1.86GHz, 1867 Mhz, 2 πυρήνες, 2 λογικοί επεξεργαστές
Link to comment
Share on other sites

Αν οι μνήμες σου έχουν πρόβλημα ... τότε στη μπλέ οθόνη θα σου γράφει και κάτι τέτοιο ή παραμφερές

IRQL_NOT_LESS_THAN_OR_EQUAL

Αν πρίν το SP2 update ... δέν είχες πρόβλημα ... τότε ένα system restore πιθανόν να χρειάζεται για να το τσεκάρεις.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι διαβασα ειναι θεμα λειτουργικό με καποιο update λενε ισως διορθωθει,αλλα εδω στην προκειμενη του φιλου του εγινε μας λεει μετα το update οποτε ενα system restore point εαν δεν βρεις ακρη με αυτο που σου ειπα να διαβάσεις ειναι καλη επιλογή όπως λεει και ο tasos!

Link to comment
Share on other sites

Αν οι μνήμες σου έχουν πρόβλημα ... τότε στη μπλέ οθόνη θα σου γράφει και κάτι τέτοιο ή παραμφερές

IRQL_NOT_LESS_THAN_OR_EQUAL

Αν πρίν το SP2 update ... δέν είχες πρόβλημα ... τότε ένα system restore πιθανόν να χρειάζεται για να το τσεκάρεις.

Δεν μου γράφει κάτι τέτοιο, άρα δεν έχουν πρόβλημα οι μνήμες. Πριν το update δεν είχα πρόβλημα. Το system restore επαναφέρει το σύστημα πριν το update;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου γράφει κάτι τέτοιο, άρα δεν έχουν πρόβλημα οι μνήμες. Πριν το update δεν είχα πρόβλημα. Το system restore επαναφέρει το σύστημα πριν το update;

ναι φιλε μου βαλτο να κανει restore λιγο πριν το update!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.