Jump to content



Παω AMD μετα απο 15 χρονια. Ποιά Mobo?? edit "Πηγαινα"


Iannis

Recommended Posts

Μια χαρα ειναι το συστημα, γιατι πηγες στη ακριβοτερη GA-X58A-UD7?

Μπα παιζει εκ του ασφαλους...κοιτα μονο μην τους εχει ξεμεινει καποιος 920 C0 και στον πασαρουνε.:p:D

stealth

Αυτή δεν μου προτεινες? Αληθεια τι διαφορά εχει η 5 απο την 7?

Οσo για τον C0 μασάει η κατσίκα ταραμά Θα τον φανε πισω :)

Μεγειά το νέο σου AMD setup :040:

Οι επιλογές σου,πάντως είναι σούπερ.

Τασο για αλλου ξεκίνησα και αλου πηγα :101:

Ας όψονται τα 1350 ευρουλάκια που ειχα δωσει για τις 2 gtx + τα block τους

SOS

Ακυρο το LianLi Δεν χωραει ουτε πανω ουτε κατω απο το νεο γραφείο με το ψυγείο απο πανω όπως το ειχα παλια

Αρα θελω και case που να χωραει πανω η κατω απο το γραφειο Πανω εχω υψος max 64cm (A διασταση) κατω 67 cm (Β)

Το case δεν πρεπει να ειναι ψυλότερο με το ψυγειο επανω του . απο αυτες τις διαστάσεις εκτός εαν υπάρχει καποιο να χωρεσουν όλα μεσα Χλώμό .

attachment.php?attachmentid=26428&d=1267123571

post-460-1442175643,2383_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτή δεν μου προτεινες? Αληθεια τι διαφορά εχει η 5 απο την 7?

Nope, την GA-X58A-UD5 με 276 ευρω.Μια χαρα ειναι και αυτη, απλα εχει καποια μπιχλιμπιδια παραπανω.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που σας πριζω αλλα υπάρχει και ενα τελευταιο προβλημα

Οπως βλεπεται στη φωτό η καθε κουμουτσα ζυγιζει 2,37 Kg αδεια Με νερο πες 2,5 και εχει πλάτος 4 cm Πως θα χωρεσουν στη μομπο? 1 και 3 sli slot. Mηπως η πρωτη θα βρισκει στη ψυκτρα που εχει η μητρική?

Προφανώς θα τις δεσω με σύρμα στην κορυφή του κουτιού γιατι με 5 Kg στα slot βλεπω να διαλύεται η μητρική

attachment.php?attachmentid=26430&d=1267124994

attachment.php?attachmentid=26431&d=1267125277

post-460-1442175643,3741_thumb.jpg

post-460-1442175643,4412_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε πια ψυχτρα λες, σε αυτην που γραφει ultra durable 3?Oχι δεν βρισκει, ειναι πιο χαμηλα απο τα PCI-E slots.

stealth

Οχι παλικαρι η καρτα εχει τις επαφες που καθεται στο σλοτ αριστερα Αρα θελω 4cm αποσταση του σλοτ 1 απο την ψυκτρα που γραφει γραφει Gigabyte Εκτός εαν και αυτή ειναι χαμηλή σαν την αλλη που αναφερεις οποτε δεν εχω προβλημα

Καμια ιδέα για case με βαση τα δεδομενα χωρου που αναφερω ποιο πανω

Link to comment
Share on other sites

Οχι παλικαρι η καρτα εχει τις επαφες που καθεται στο σλοτ αριστερα Αρα θελω 4cm αποσταση του σλοτ 1 απο την ψυκτρα που γραφει γραφει Gigabyte Εκτός εαν και αυτή ειναι χαμηλή σαν την αλλη που αναφερεις οποτε δεν εχω προβλημα

Δεν σε καταλαβαινω...η πλευρα της καρτας που βλεπει στην ψυχτρα ειναι αυτη που δειχνεις στην φωτο, οι επαφες ειναι ακριβως καθετα...και εναν ποντο να εχεις περιθωριο δεν ακουμπαει επανω στην ψυχτρα.

Δεν εχω δει ποτε καρτα γραφικων να βρισκει επανω στο North Bridge.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Αργησα αλλα μιας και το ειδα τωρα ας το βαλω πληροφοριακα μηπως και το χρειαστει κανενας αλλος:

Activating NVIDIA SLI on all motherboards, detailed HOW-TO

PS

Δεν το εχω δοκιμασει, απ'οσα εχω διαβασει και αλλου οι τυποι λενε οτι δουλευει κανονικοτατα παντου, τωρα για το scaling που γινεται παλι δεν γνωριζω.Αν καποιος εχει 2 nVidia καρτες και ενα απο τα Chipset που υποστηριζουν CF ας δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβαινω...η πλευρα της καρτας που βλεπει στην ψυχτρα ειναι αυτη που δειχνεις στην φωτο, οι επαφες ειναι ακριβως καθετα...και εναν ποντο να εχεις περιθωριο δεν ακουμπαει επανω στην ψυχτρα.

Δεν εχω δει ποτε καρτα γραφικων να βρισκει επανω στο North Bridge.

stealth

Εχεις δικιο παλικαρι :)

Εγω μπερδεύτηκα

tj 07 ftw

αρχισες παλυ τα τηλεγραφήματα???

λινκ βρεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Για αλλη μια φορα απέτυχα να τον φέρω σε amd......... :( Damn

Mανο μην απελπιζεσαι

Συνεχισε την προσπαθεια

Μια χαρα μου ερχοτανε ο amd αλλα δεν θα αξιοποιούσα τις 2 gtx :002:

Link to comment
Share on other sites

Mανο μην απελπιζεσαι

Συνεχισε την προσπαθεια

Μια χαρα μου ερχοτανε ο amd αλλα δεν θα αξιοποιούσα τις 2 gtx :002:

Βασικά μπορείς να πας σε λύση της ASUS (Crosshair II Formula). Εγώ που δοκίμασα τον phenom II 965(καιρός ήταν) σε ASUS M3A79-t deluxe με DDR2 δεν έχω παράπονο, DDR3 αναβάθμιση δεν χρειάστηκε να κάνω και διαφορές αμφιβάλω αν θα είναι αισθητές. Από Visionstudio έχει 140€

http://www.skroutz.gr/s/46498/Asus-Crosshair-II-Formula.html

H mobo έχει κενό 2 slots μεταξύ των 2 καρτών, ίσως σε βολεύει περισσότερο με τις GTX σου στο πως θα μπουν, πάντως θα τις αξιοποιείς 1000% αφού είναι 2x 16x οι θύρες.

Δες επίσης και για την M4N82 Deluxe με το 980a chipset αν σε βολεύει η διάταξη των slots.

http://www.skroutz.gr/s/83151/Asus-M4N82-Deluxe.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.