Jump to content



x4 955 γιατι μονο οι 2 cores απο τους 4?


antoniomarten

Recommended Posts

Τα windows(win 7) και το everest αναγνωριζουν μονο 2 πυρηνες

λετε να θελει bios update?

παντως μεσα στο bios ειναι enabled ο τριτος κ ο τεταρτος

οποιος γνωριζει και μπορει να βοηθησει!

Η μητρικη ειναι καινουρια(της υπογραφης) και της εχω βαλει τους τελευταιους drivers.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σχεσει το λειτουργικό με τα core του cpu εκτος αν το εχεις πειράξει το λειτουργικο απο το msconfig και εχεις κόψει τα core απο εκεί.

απο το Bios ειναι η δουλεια και μονο, τιποτε αλλο .δοκιμασε να περασεις και ενα αλλο bios αμα δεν βρεις ακρη.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σχεσει το λειτουργικό με τα core του cpu εκτος αν το εχεις πειράξει το λειτουργικο απο το msconfig και εχεις κόψει τα core απο εκεί.

απο το Bios ειναι η δουλεια και μονο, τιποτε αλλο .δοκιμασε να περασεις και ενα αλλο bios αμα δεν βρεις ακρη.

Δεν εχω απενεργοποιησει τιποτα απο το msconfig και γενικοτερα δεν εχω πειραξει τιποτα απο λειτουργικο και bios, ολα ειναι default.

Εχθες σεταρα την μητρικη

Εκανα και bios update

δεν θα επρεπε να φαινονται και οι τεσσερις πυρηνες μεσα στην διαχειριση εργασιων-εποπτεια πορων? και ποσο % δουλευει ο καθενας

Επισης και το cpu-z βλεπει 2 cores

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

αυτο πως εγινε?

τα ειχες απο πριν τα 7 ή φρεσκο φορματ ειναι?

εχουμε ακριβως το ιδιο setup, (με μονη διαφορα οτι πηρα 965 αντι για 955), ιδια μητρικη, ιδιες μνημες, ιδια καρτα !

Μονο που ακομα δεν βρηκα χρονο να βαλω τα win7 για τα παιχνιδια...

Link to comment
Share on other sites

αυτο πως εγινε?

τα ειχες απο πριν τα 7 ή φρεσκο φορματ ειναι?

εχουμε ακριβως το ιδιο setup, (με μονη διαφορα οτι πηρα 965 αντι για 955), ιδια μητρικη, ιδιες μνημες, ιδια καρτα !

Μονο που ακομα δεν βρηκα χρονο να βαλω τα win7 για τα παιχνιδια...

Τα ειχα απο πριν και μαλλον επειδη ειχα σεταρισμενο ενα διπυρηνο ειχε αποθηκευσει απο μονο του την ρυθμιση για δυο πυρηνες!

καλη φαση που εχουμε το ιδιο setup αν εχω καποιο προβλημα

οι μνημες που τρεχουν τελικα 1333 η 1600?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.