Jump to content



Microsoft X6 Sidewinder ή LOGITECH G15


japancrazy1

Recommended Posts

Οταν Εφτιαχνα το pc πριν κανα 2 χρονια απλα σκεφτηκα να παρω οτι πιο αχρηστο απο περιφερειακα και να δωσω προσοχη στην καρδια του....ηρθε ο καιρος να αλλαξω ποντικι και πληκτρολογιο....

Ετσι λοιπον απο ποντικι εχω αποφασισει!θα παω σε αυτο

Ομως απο πληκτρολογιο θελω να με βοηθησετε γιατι εχω τρελαθει και με τα δυο του τιτλου....φυσικα και τα δυο παιζουν στο 70αρι(πλαισιο),αλλα ελα που στο eshop το microsoft εχει πολυ χαμηλη τιμη(περιεργο)....

LOGITECH G15-βλεπε εδω

Microsoft X6 Sidewinder - βλεπε εδω

Συνοπτικο video για το microsoft

http://www.youtube.com/watch?v=ltXFiv_o5CsΣυνοπτικο video για το logitech

ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΕΧΟΥΝ ΦΩΤΙΣΜΟ ,κατι που θα το ηθελα πολυ λογω ευκολιας στο σκοταδι!Φυσικα το logitech φαινεται πιο περιπλοκο και φυσικα κανει επιπλεον πραγματα αλλα και το Microsoft ειναι καταπληκτικο στην αφη απο τι λενε τα διαφορα reviews....:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Κοίταξε, είναι ανάλογα τι ψάχνεις... Αν νομίζεις πως θα χρησιμοποιήσεις έστω και τα 8/10 που σου προσφέρει το logitech τότε πάρ' το, αλλιώς είναι πολύ τσιμπημένο για να αφήσεις κάποιες απ' τις λειτουργίες του αχρησιμοποίητες. Αν όμως ψάχνεις ένα keyboard για gaming με αρκετά έξτρα και απαλή αφή, με φώτα και ιστορίες, τότε θα πρότεινα της microsoft.

Ένας απ' τους λόγους που είναι τόσο φθηνό το Microsoft X6 στο e-shop είναι ίσως το ότι το έχουν πάνω από 1,5 χρόνο, γιατί παλιά έψαχνα για ένα φίλο μου, και το είχα πετύχει... Ισως ήρθε πιο μετά στο πλαίσιο, τι να πω...

Πάντως κακά τα ψέματα, απ' ό,τι έχω ψάξει, το logitech είναι περισσότερο χρησιμοποιημένο και ευρύτερα γνωστό.(Έχε στο νου σου κι αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, είναι ανάλογα τι ψάχνεις... Αν νομίζεις πως θα χρησιμοποιήσεις έστω και τα 8/10 που σου προσφέρει το logitech τότε πάρ' το, αλλιώς είναι πολύ τσιμπημένο για να αφήσεις κάποιες απ' τις λειτουργίες του αχρησιμοποίητες. Αν όμως ψάχνεις ένα keyboard για gaming με αρκετά έξτρα και απαλή αφή, με φώτα και ιστορίες, τότε θα πρότεινα της microsoft.

Ένας απ' τους λόγους που είναι τόσο φθηνό το Microsoft X6 στο e-shop είναι ίσως το ότι το έχουν πάνω από 1,5 χρόνο, γιατί παλιά έψαχνα για ένα φίλο μου, και το είχα πετύχει... Ισως ήρθε πιο μετά στο πλαίσιο, τι να πω...

Πάντως κακά τα ψέματα, απ' ό,τι έχω ψάξει, το logitech είναι περισσότερο χρησιμοποιημένο και ευρύτερα γνωστό.(Έχε στο νου σου κι αυτό)

Να σαι καλα!!πρωτον που εγραψες ολο αυτο....και δευτερον που δεν βαριεσαι οπως αλλα μελη του φορουμ...μπορει να το εχουν και να μην λενε την γνωμη τους...αυτο ειναι ντροπη...δεν κατακρινω κανενα απλα το επισημανω!

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ mICROSOFT,αλλα γουσταρω και το αλλο...αν το ειχες δει στο eshop τοσο καιρο πριν τοτε πρεπει να ανησυχω και να το τσιμπησω!

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση DSP αφορά σε αγορά μαζί με καινούργιο ολοκληρωμένο υπολογιστή. Η νόμιμη χρήση του απαιτεί την αγορά του τουλάχιστον μαζί με κάποιο κομμάτι hardware αναβάθμισης για το υπολογιστή σας. Η συσκευασία του προϊόντος DSP διαφέρει από την αντίστοιχη retail έκδοση όντας πιο λιτή και με λιγότερα συνοδευτικά εγχειρίδια.

Γι'αυτό κάνει 45 το Microsoft.

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση DSP αφορά σε αγορά μαζί με καινούργιο ολοκληρωμένο υπολογιστή. Η νόμιμη χρήση του απαιτεί την αγορά του τουλάχιστον μαζί με κάποιο κομμάτι hardware αναβάθμισης για το υπολογιστή σας. Η συσκευασία του προϊόντος DSP διαφέρει από την αντίστοιχη retail έκδοση όντας πιο λιτή και με λιγότερα συνοδευτικά εγχειρίδια.

Άρα αυτό αλλάζει τα πάντα, και ξαναπάμε δηλαδή στα 70ευρώ που το είδες στο πλαίσιο... Σίγουρα ακούγεται πιο λογικό!

Σ' ευχαριστώ για πριν! Δεν κάνει τίποτα, είναι ωραίο να βοηθάς!

Ούτος ή άλλος, δε βοήθησα απ' ό,τι φαίνετε και πολύ, η μαντεψιά μου έπεσε έξω! Μ' αυτά τα δεδομένα θα πρότεινα το logitech...

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση DSP αφορά σε αγορά μαζί με καινούργιο ολοκληρωμένο υπολογιστή. Η νόμιμη χρήση του απαιτεί την αγορά του τουλάχιστον μαζί με κάποιο κομμάτι hardware αναβάθμισης για το υπολογιστή σας. Η συσκευασία του προϊόντος DSP διαφέρει από την αντίστοιχη retail έκδοση όντας πιο λιτή και με λιγότερα συνοδευτικά εγχειρίδια.

Γι'αυτό κάνει 45 το Microsoft.

Οχι μαλλον....σιγουρα εχεις δικιο!αφου το λεει κιολας...κοιτα να δεις ας εχει το πληκτρολογιο με το αποσπωσμενο σετ πληκτρων αριθμησης και δεν με νοιαζει τιποτα αλλο...εχω δει βιντεο youtube unboxing και το πολυ πολυ να ειναι χωρις το κουτι του και το εγχειριδιο...σιγα τα αυγα!:001:

japancrazy1 added 2 Minutes and 21 Seconds later...

Μ' αυτά τα δεδομένα θα πρότεινα το logitech...

Η αληθεια ψηνομαι και για το logitech...απλα εχει τοσες πολλες ενεργειες που ειναι αυτο που ειπε παραπανω...οτι μπορει να μην τις χρειαστω ολες...ενω το microsoft δεν ειναι αποκλειστικα gaming edition!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα!!πρωτον που εγραψες ολο αυτο....και δευτερον που δεν βαριεσαι οπως αλλα μελη του φορουμ...μπορει να το εχουν και να μην λενε την γνωμη τους...αυτο ειναι ντροπη...δεν κατακρινω κανενα απλα το επισημανω!

Ναι τα ρεμαλια.......

Link to comment
Share on other sites

Εσύ για ποια χρήση το θέλεις; (ακόμα δεν κατάλαβα) Για gaming;

Κοιτα για games θα πω ψεματα αν πω ναι,γιατι παιζω που και που(δυσκολα)...πρεπει να μου κανει κλικ....απλα εγω θελω να γραφω το βραδυ και να μην με ακουει το σπιτι...να εχω φωτισμο,ωστε να μην ανοιγω φωτα...θα μου πεις γιατι δεν βαζω το led usb που εχω.....απλα μου κ@υλω$ε τωρα και θελω ποντικι κ πληκτρολογιο της προκοπης...

japancrazy1 added 1 Minutes and 43 Seconds later...

αν παρεις το x6 παρε το απο το pc1.gr , το εχει 30,23ε

θα το κοιταξω thanks....:023:

japancrazy1 added 2 Minutes and 19 Seconds later...

Ρε παιδια να κανουμε και λιγο χαβαλε....εχω και στα δυο Pc turbo-x με 4ευρω...και οταν βαραω space,νιωθω οτι τρεμει το γραφειο χαχαχαχαχαχα:044::044::044:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα για games θα πω ψεματα αν πω ναι,γιατι παιζω που και που(δυσκολα)...πρεπει να μου κανει κλικ....απλα εγω θελω να γραφω το βραδυ και να μην με ακουει το σπιτι...να εχω φωτισμο,ωστε να μην ανοιγω φωτα...θα μου πεις γιατι δεν βαζω το led usb που εχω.....απλα μου κ@υλω$ε τωρα και θελω ποντικι κ πληκτρολογιο της προκοπης...

Απλά δεν νομίζω ότι αξίζει αν δεν είσαι gamer!

Δεν θα δεις μεγάλη διαφορά και να πληρώσεις τόσα λεφτά εξτρά απλά για φωτισμό πιστεύω πως δεν είναι σωστό. Τώρα αν θέλεις να τα αλλάξεις γιατί είναι παλιά (mouse-keyboard) πάρε ένα απλό και φτηνό set να κάνεις την δουλειά σου!:023:

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε μην το συζητάς, πάρε το microsoft... Πολύ βολικό και γουστόζικο μου φαίνεται! Κι αφού δεν το θες αποκλειστικά για gaming, είναι η σωστότερη επιλογή. Από ένα σημείο και μετά θα σ' ενοχλούσε να 'χεις δώσει τόσα χρήματα για κάτι που δεν μπορείς να εκμεταλευτείς πλήρως...

Τσέκαρε κι αυτό:http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200001917

Είναι από το pc1.gr, που ανέφερε πιο πάνω το μέλος @dionsis. Το ίδιο με 30ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Για πληκτρολογιο θα πας στο G15. Εχει μεγαλη εγκατεστημενη βαση που σημαινει οτι θα βρεις πολλα ετοιμα προφιλς που να χρησιμοποιουν και την οθονη του. Πολυ ομορφο. Πολυ βολικο το βραδι χωρις φωτισμο. Το εχω και το εχω κατευχαριστηθει!!!! Επισης η οθονη του δουλευει στα ventrillo, TS εαν παιζεις ονλινε παιχνιδια ειναι πολυ χρησιμο να βλεπεις ποιος μιλαει καθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

Για πληκτρολογιο θα πας στο G15. Εχει μεγαλη εγκατεστημενη βαση που σημαινει οτι θα βρεις πολλα ετοιμα προφιλς που να χρησιμοποιουν και την οθονη του. Πολυ ομορφο. Πολυ βολικο το βραδι χωρις φωτισμο. Το εχω και το εχω κατευχαριστηθει!!!! Επισης η οθονη του δουλευει στα ventrillo, TS εαν παιζεις ονλινε παιχνιδια ειναι πολυ χρησιμο να βλεπεις ποιος μιλαει καθε φορα.

ξερω οτι ειναι εργαλειο και αυτο αλιμονο φαινεται το πραμα απο μακρυα...αλλα ειναι αυτο που λενε τα παιδια...εγω απο την lcd αντε να βλεπω ποσο ram,cpu καταναλωνω και την ενταση-τιτλο του τραγουδιου παραδειγμα λεμε....δεν θα τα χρειαστω ολα αυτα....και μαλλον με συμφερει να χτυπησω το microsoft σε τετοια τιμη....

Link to comment
Share on other sites

εγω απο την lcd αντε να βλεπω ποσο ram,cpu καταναλωνω και την ενταση-τιτλο του τραγουδιου παραδειγμα λεμε....δεν θα τα χρειαστω ολα αυτα....και μαλλον με συμφερει να χτυπησω το microsoft σε τετοια τιμη....

Σωστός!:023:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.