Jump to content



Usb σκληρος δεν εμφανιζεται...


alcohol

Recommended Posts

Εκανα φορματ, βαζω παλι τον εξωτερικο usb2.0 δισκο να περασω τα δεδομενα αλλα αφαντος... Δεν εμφανιζεται στο My Computer.

Kαμιά ιδεα?

(στη Διαχειριση δισκων εμφανιζεται)

Link to comment
Share on other sites

για δοκίμασε αυτό:

Try using diskpart to assign a drive letter to Disk #0, Partition #1. · Click Start Orb > type diskpart

· Right-click diskpart in results above > click Run as administrator

· Once diskpart loads type list volume, press enter

You should notice that you will see your partition that you use for your data, it should not show a drive letter assigned to it.

· Type select volume 6(replace 6 with the volume number assigned to the partition in question)

· Type assign letter Z (replace Z with the letter that you want to assign to it)

When you look in Computer, you should be able to see your partition.

Link to comment
Share on other sites

Καλα, για να ειμαι σιγουρος θα μεταφερω τα δεδομενα με pc to pc.

Αναρωτιεμαι ομως πως δημιουργηθηκε αυτο το προβλημα. Στο αλλο μου pc ο δισκος λειτουργει κανονικα. Τι συνεβη μετα τη νεα εγκατασταση και δεν μπορει να παρει γραμμα?...

Το προβλημα το εχει ο δισκος, η εγκατασταση ή το pc? Παιζει δηλαδη να δανεισω μελλοντικα το δισκο σε φιλο και να μην του παιζει ουτε αυτου?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για να μη ανοίγω καινούργιο θέμα, μερικές φορές όταν μεταφέρω τον σκληρό δίσκο(my book WD) από pc σε pc, τα windows 7 ζητάνε "σάρωση και επιδιόρθωση" το οποίο απορρίπτω. Πρέπει να το κάνω? Μου σβήνει τα δεδομένα σε στυλ φορματ ή μπορώ άφοβα να το πατήσω?

Link to comment
Share on other sites

για δοκίμασε αυτό:

To ετρεξα αλλα μου εμφανιζει μόνο τον δισκο με το λειτουργικο.

Αν γραψω "select volume 2" μου λεει οτι ο τομος ειναι ακυρος ή δεν υπαρχει.

Αν όντως αυτό είναι το πρόβλημα, το assignment γράμματος, τότε δεν είναι θέμα του δίσκου, αλλά των Windows, πιθανότατα επίσημη απάντηση είναι "δεν τους έκατσε καλά".

O δισκος εξυπακουεται οτι δεν εχει προβλημα γιατι ειναι καινουργιος και δουλευει κανονικα σε αλλα 2 pc που δοκιμασα. Και σε αυτο το pc δουλευε κανονικα μεχρι προχτες που του εκανα φορματ... Μηπως να του ξανακανω να ξεμπερδευω?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.