Jump to content



Πώληση Samsung LE46A656 ... και μετά PANASONIC TX-P50GT30 !!!


apotsi

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι να πουλήσω την τηλεόρασή μου για να πάρω καμία "τελευταίας τεχνολογίας". Η τηλεόραση μου έχει αγοραστεί από τον Κωτσόβολο (ένεκα λίστας γάμου) τον Αύγουστο του 2008.

Θέλει να την πάρει ή ο κουνιάδος μου ή μιά ξαδέρφη μου. Σε τί τιμή θα μπορούσα να πουλήσω αυτή την τηλεόραση ΣΗΜΕΡΑ ?

Αν μπορείτε να μου βάλετε μιά τιμή για "σκότωμα" και μιά "λογική τιμή", θα το εκτιμούσα.

Υπάρχει και κάρτα CI Neotion για τα MPEG4 ψηφιακά.

Ευχαριστώ πολύ,

Τόλης

Link to comment
Share on other sites

600-700 ευρά είναι η τιμή που βρίσκει κανείς "σύγχρονη" full hd 46άρα καινούρια.

Υπολόγισε...

ναι αλλά η σειρά 6 και η σειρά 7 δεν είναι το ίδιο από μια κοινή Tv των 600-700 Ευρώ, σαν αξία έχει 1000Ευρώ, γιατί 1580 έχει καινούρια. Ποιο κάτω δεν θα την έδινα με τίποτα.

http://www.skroutz.gr/s/42132/Samsung-LE46A656-46.html?keyphrase=LE46A656

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν ξερω να απαντησω αμεσα, θα πω μερικα παρεμφερη.

ναι αλλά η σειρά 6 και η σειρά 7 δεν είναι το ίδιο από μια κοινή Tv των 600-700 Ευρώ, σαν αξία έχει 1000Ευρώ, γιατί 1580 έχει καινούρια. Ποιο κάτω δεν θα την έδινα με τίποτα.

http://www.skroutz.gr/s/42132/Samsung-LE46A656-46.html?keyphrase=LE46A656

Δεν ειναι θεμα το 6, αλλα μαλλον το Α.

Παρολα αυτα, δεν ειμαι σιγουρος τι πλεονεκτηματα εχει το Α σε μια τηλεοραση του 2008 ωστε να δικαιολογει τετοια ψηλη τιμη ακομα.

Εγω πηρα περυσι LED 47αρα.

εκανε 1450, την πηρα 1250 και τωρα στο skroutz εχει 1050.

και ακομα κι ετσι, τωρα πιθανοτατα δεν θα την ξαναγοραζα, αλλα ισως κοιταγα κατι πιο καινουργιο στα ιδια λεφτα...

Samsung 46αρες LED επισης ξεκινανε απο 950-1000Ε απο οτι βλεπω.

Οποτε μοντελο του 2008, μη LED, και με CI MPG4 αντi μαμισιο (που δεν ξερω ποσο καθυστερει να αλλαξει καναλια, ή αν εχει καποιο αλλο μειονεκτημα, πρεπει να το συνυπολογισεις)...

και που επισης δεν εχει ετοιμο media player απο τη USB θυρα (ισως να γινεται με hack)...

μαλλον θα πρεπει να βαλεις λιγο νερο στο κρασι σου, ειδικα αφου παει σε δικο σου ανθρωπο, και εχοντας παντα υποψιν ποσο (και αν) θα μπορουσες να την πουλησεις κανονικα σε αγγελια...

δες λιγο τι παραπανω θεωρητικα εχει αυτο το μοντελο (επειδη ειναι Α ας πουμε) και αν αυτο σημερα ειναι οντως παραπανισιο, ή ειναι στανταρ στα σημερινα απλα μοντελα,

και υπολογισε μια καλη μειωση απο ενα αντιστοιχο καινουργιο μοντελο, μιας και θα ειναι 3ετιας και εκτος εγγυησης.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι πωλειται σε ενα μαγαζι (που προφανως του εχει μεινει στοκ) 1500 ευρω δεν λεει κατι.

Αγορασμενη το 2008 και χωρις εγγυηση λογικα, πανω απο 700 ευρω δεν μπορει να πωληθει. Απο την στιγμη μαλιστα που με 1200 ευρω (πανω κατω) εχεις 46" LED-δεκτη MPEG4, διαφορα καλουδια οπως ethernet κτλ.

Αν δε, παμε σε μη LED (που σημαινει κατω απο 1000 ευρω για 46"), πιστευω οτι τα 700 ευρω ειναι καλα για μτχ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς καλέ μου Pokemon. Φιλαράκι θα πουλήσει μτχ HD2 στον αδερφό του 400 ευρώ γιατί τόσα προθυμοποιήθηκε να πληρώσει από μόνος του. Αλλά έξω στην αγορά πάνω από 250 δε θα έπαιρνε (και πολλά λέω)

Όσο καλή και να είναι η οθόνη του 2008 , είναι μία οθόνη που αν μου χαλάσει θα πρέπει να την βάλω στον..καναπέ λίγο πριν κάτσω. Επίσης, όσο ποιοτική και να ήταν τότε, σημασία για μένα έχει ότι τώρα μπορώ να πάρω μία αντίστοιχη με 700 ευρά.

Όλοι κλαίμε τα λεφτουδάκια μας, αλλά δυστυχώς δεν μπορείς να περιμένεις ότι θα βρεις κάποιον που να δίνει όσα θα ήθελες

Link to comment
Share on other sites

Και εγω συμφωνω με τους προλαλησαντες, πανω απο 500 ευρω ειδικα σε δικο μου ανθρωπο δεν θα την εδινα με τιποτα. Τωρα αν θελει να σου δωσει παραπανω ειναι αλλο θεμα.

Οπως ειπανε και οι αλλοι και συμφωνω μην σκεφτεσαι τι εδωσες τοτε. Δεν σημαινει και πολλα. Σημασια εχει να την ευχαριστηθηκες οσο την ειχες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν... επανέρχομαι στο θέμα μας....

Βρήκα να την πουλήσω 500€.

Και τώρα τί; Τί θα μπορούσα να πάρω με "ταβάνι" τα 1100€; Προτιμώ τις Samsung, αλλά δεν θα απέκλεια και άλλες μάρκες.

Χαρακτηριστικά που θα ήθελα:

Ίση ή Μεγαλύτερη των 46"

USB Media Player (.mkv+.srt greek) (αν δεν υπάρχει δεν θα πεθάνω κιόλας, έχω HTPC, αλλά θα εκτιμηθεί...)

MPEG4/MPEG2 HD (ERT HD)

Δεν με ενδιαφέρει ΚΑΘΟΛΟΥ το 3D (μιας και δεν μπορώ να δώ, άλλωστε).

ΙΔΕΕΣ ??? Αν έχετε και links από καταστήματα, θα το εκτιμούσα. Αν όχι, no worries. Θα το ψάξω εγώ...

EDIT: Ξέχασα να αναφέρω ότι δίπλα στην τηλεόραση που είναι στο σαλόνι, υπάρχει Η/Υ (HTPC - Windows 7 - 1920x1080) που παίζω από εκεί τις περισσότερες ταινίες (FULL HD) και μερικά παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

αυτα πλεον ειναι στανταρ, και να θες δε νομιζω να βρεις καμμια χωρις αυτα :)

προφανως μιλαμε για LED σε αυτα τα λεφτα.

νομιζω οποια τετοια και να παρεις ευχαριστημενος θα εισαι.

αντε το πολυ, κοιτα να παιζει DTS passthrough, να μην καθεσαι και κανεις μετατροπες με το Popcorn οπως εγω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω συγκεκριμένη πρόταση, απλά να σημειώσω μία άποψη που δεν κατάφερα να εμφυσήσω σε φίλο που αγόρασε πρόσφατα. Δεν υπάρχει υποκατάστατο των ιντσών. Αφού έχεις πχ htpc καλύτερα περισσότερες ίντσες παρά περισσότερα πρόσθετα (όπως usb-mkv μπλα μπλα μπλα)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία... σε Plasma λοιπόν... Ποιά όμως;

Samsung ή Panasonic ?

Samsung PS51D6900

Panasonic P50G30

ή αξίζει να πάω λίγο πιό ψηλά και να πάρω την Panasonic P50GT30, μιας και έχει καλή τιμή και είναι ευκαιρία;

Ποιά από τις τρείς; Αν όχι κάποια από τις τρείς, ποιά άλλη;

Link to comment
Share on other sites

http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/287749/module/general/compare/products/displayResult.html?p=TX-P50G30B&p=TX-P50GT30B

Η GT30B έχει και DVB-S / S2 support (για δορυφορική τηλεόραση) + το 3D, αυτή θα διάλεγα προσωπικά αλλά αν δεν σε ενδιαφέρουν αυτά πήγαινε στην G30.

Link to comment
Share on other sites

Όπως θα παρατηρήσατε το θέμα μετονομάστηκε....

...και το όνομα αυτής... Panasonic TX-P50GT30

Μόλις την παρήγγειλα... Πείτε μου ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ !!!

Πρώτη ερωτησούλα... Η τηλεόραση είναι Made in ???? Τί;

Και μιά δεύτερη... πόσες ώρες MTBF έχει; Δεν το βρήκα πουθενά.

Και μια τελευταία... Πόσα χρόνια εγγύηση έχει; Μπορεί να γίνει επέκταση εγγύησης;

Link to comment
Share on other sites

με γεια και καλοριζικη !

βλεπω εχει τα παντα επανω, μπραβο.

μεχρι και να γραφεις σε usb δισκο εχει. καλη φαση για να γραφεις τα παιχνιδια CHL απο την ERT HD.

να σου πω, κανε και μια δοκιμη και πες μας:

παιξε ενα καλο HD αρχειο, μια απο το HTPC και μια απο τον ενσωματωμενο player,

να μας πεις αν καταλαβεις καμμια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.