Jump to content



αλλαγη σκληρου δισκου σε laptop


Recommended Posts

kalhspera

θα ηθελα την βοηθεια σας στο παρακατω

σκεφτομαι ν αλλαξω τον σκληρο δισκο του λαπτοπ μου ,τι ειναι προτιμοτερο και πιο σωστο,και πιο ευκολο, να κανω φορματ ή να κανω καποιο ειδωλο με καποιο προγραμμα ;;

για φορματ δεν εχω προβλημα του εχω ξανακανει 4-5 φορες ,ειδωλο δεν εχω ξαναασχοληθει απλα το σκεφτομαι για να γλυτωσω αν γινεται το στησιμο απο την αρχη. δηλαδη σκεφτομαι αν γινεται να περασω το ειδωλο στον καινουριο σκληρο και μετα να τον βαλω στο laptop

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο γίνονται.

Για το είδωλο, αν δεν έχεις κάποια εξωτερική θήκη USB για να βάλεις το έναν από τους δύο δίσκους, μπορείς να το κάνεις βάζοντάς τους έναν έναν σε ένα κανονικό PC (εφόσον μιλάμε για δίσκους SATA) και πρώτα φτιάχνεις το image και μετά το κάνεις restore στον άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

και αν ο σκληρος ειναι διαλυμενος απο πτωση του λαπτοπ οπως σε μενα και δεν δουλευει το clone τι κανεις?? τα cd που εφτιαξα οταν πρωτοανοιξα το λαπτοπ δεν δουλευουν και δεν εχω κανενα dvd για να γραψω windows (βαριεμε να τρεχω να αγοραζω)

Link to comment
Share on other sites

Τα windows μπορείς να τα περάσεις και από USB stick.

Windows 7 USB/DVD Download Tool - CNET Download.com

thx αλλα βρηκα ενα dvd vista (μακρια απο εμας.... ουτε ασυρματα δυκτια δεν εβλεπε μολις εκανα εγκατασταση χαχααχαχαχαχ) τα περασα κ εκανα update σε 8

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.