Jump to content



αγορα καρτα γραφικων


kapripar

Recommended Posts

καλησπερα την βοηθεια σας παρακαλω.

θελω να αγορασω καρτα γραφικων για να μπορω να συνδεω το pc με την tv (με HDMI) ποιά ταιριάζει???

το pc εχει motherboard ASUS TEK computer INE

M3N78-FMH HDMI,

Link to comment
Share on other sites

Με πιάνεις αδιάβαστο. Πάλι 5 μέτρα HDMI καλώδιο δεν θα χρειαστείς με κανονική κάρτα;

σε μπέρδεψα να το πώ απο την αρχή: αγόρασα ένα καλώδιο 5μ και το σύνδεσα στο pc και στη τηλεόραση αλλά δεν δείχνει τπτ και επειδή το pc είναι σχετικά παλιό μου είπαν να αλλάξω μια κάρτα γραφικών και θα δουλέψει , δεν ξέρω όμως πώς να βρώ τη συμβατότητα της κάρτας με τη motherboard γι αυτό σας έγραψα τα χαρακτηριστικά της (motherboard)για να με βοηθήσετε να αγοράσω μια καινούρια κάρτα γραφικών

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα να σου πω την αλήθεια πρώτη φορά το ακούω. Δεν το έχω ψάξει ποτέ αλλά μου ακούγεται

1ον Κουφό, αλλά ξανά λέω δεν ξέρω, δεν το έχω ψάξει.

2ον Προσπάθεια του πωλητή να σου πουλήσει κάρτα και να κρατήσεις το καλώδιο αντί να του το τυλίξεις γύρω από το λαιμό.

Λογικά οποιαδήποτε PCI express θα κάνει. Θα σου πρότεινα αν έχεις κανέναν γνωστό να δανειστείς κάποια κάρτα ή κάποιο HDMI καλώδιο πριν αγοράσεις κάρτα γραφικών.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα να σου πω την αλήθεια πρώτη φορά το ακούω. Δεν το έχω ψάξει ποτέ αλλά μου ακούγεται

1ον Κουφό, αλλά ξανά λέω δεν ξέρω, δεν το έχω ψάξει.

2ον Προσπάθεια του πωλητή να σου πουλήσει κάρτα και να κρατήσεις το καλώδιο αντί να του το τυλίξεις γύρω από το λαιμό.

Λογικά οποιαδήποτε PCI express θα κάνει. Θα σου πρότεινα αν έχεις κανέναν γνωστό να δανειστείς κάποια κάρτα ή κάποιο HDMI καλώδιο πριν αγοράσεις κάρτα γραφικών.

σ'ευχριστώ πάρα πολύ για την απάντηση,θα το κοιτάξω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Κατ' αρχάς θεωρώ ότι έχεις αυτο M3N78-EMH HDMI το μοντέλο κι όχι αυτό M3N78-FMH HDMI που έγραψες.

Επίσης ψάξε καλά στις ρυθμίσεις της onboard κάρτας γραφικών (ανανέωσε αν χρειαστεί τους drivers) και στις ρυθμίσεις της τηλεόρασης.

Αν δε γίνει τίποτα και επειδή η μητρική σου εκτός από hdmi θύρα έχει και vga, όπως επίσης και dvi, πάρε ένα αντάπτορα dvi to hdmi και σύνδεσε το καλώδιό σου. Το κόστος του αντάπτορα είναι μικρό.

(Απέκλεισε πρώτα το ενδεχόμενο να έχεις ελαττωματικό καλώδιο).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το είχα πάθει. Σε πληροφορώ, είτε θέλεις να το πιστέψεις, είτε όχι, πώς δέν οφείλεται η κάρτα γραφικών σου για αυτό το πράγμα.

Οφείλεται το λογισμικό. Έκανα τα ίδια με σένα, πήγα αγόρασα άλλες κάρτες, και τίποτα. Στην αρχή είχα Windows XP, μετα Windows 7 home και πάλι τα ίδια.

Μια μέρα ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ έβαλα Windows 7 Ultimate και το πρόβλημα διορθώθηκε απο μόνο του, έλεος;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.