Jump to content



AH-IPS?


Necro

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Η συγκεκριμένη οθόνη, δεδομένου οτι το service της LG το εμπιστεύομαι 1000 φορές περισσότερο από του eshop(τουλάχιστον παλαιότερα ξέρω οτι είχε 0 piχel, onsite, ελπίζω να ισχύει και τώρα), λέει τίποτα? Γιατί μου κάνει εντύπωση πως έχει πλέον τόσο χαμηλή τιμή, και ΔΕΝ μπορώ να βρω reviews/πληφορορίες στο net για αυτήν.... Σε χαρακτηριστικά φαίνεται καλή.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169831&sid=1

Μη τυχόν και βγήκε ελαττωματική και την ξεπουλάει όσο όσο το eshop, και η LG την κόβει....

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που κάνει εντύπωση είναι το AH-IPS panel αλλά από μόνο του δε μπορεί να κάνει τη μεγάλη διαφορά.

Η τιμή δεν προϊδεάζει για κάτι το ιδιαίτερο πάντως αλλά ας περιμένουμε και κάποιο review της σειράς.

Για ελαττωματική δύσκολα γιατί είναι καινούργια στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για τη γνώμη σου φίλε μου, να πω την αλήθεια την παρήγγειλα, γιατί για να είμαι ειλικρινής, δεν βρήκα λόγο να μη το κάνω αφου χρειαζόμουν τετοια οθόνη...

edit: ρε παιδιά επικοινώνησα με το eshop, και μου είπαν οτι η οθόνη καλύπτεται από αυτούς, και πως αν υπάρχει πρόβλημα δεν επικοινωνώ με την αντιπροσωπεία της LG αλλά αυτούς. Όπως καταλαβαίνετε δεν θέλω να μπλέξω με την καμία με το service του eshop. Να τη ακυρώσω, ή μου λεγαν βλακείες και μπορώ να έρθω σε συννενοηση εγώ με την αντιπροσωπεία σε περίπτωση βλάβης? Στο πλαισιο αναφέρει χαρακτηριστικά για τις LG: "Συνοδεύεται από εγγύηση αντιπροσωπείας on-site για απροβλημάτιστη λειτουργία 2 ετών, καθώς και από εγγύηση 0 καμένων pixels"

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτη.

Ελπίζω η οθόνη να είναι καλύτερη από τις υπόλοιπες e-IPS που κυκλοφορούν.

Από τη στιγμή που υπάρχει και εγγύηση αντιπροσωπίας δε νομίζω να μη μπορείς να απευθυνθείς κατευθείαν στην LG. Με ένα τηλέφωνο εκεί φαντάζομαι θα λυθούν οι απορίες σου.

Όταν με το καλό την πάρεις, αν έχεις όρεξη γράψε και εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι φαντάζομαι παραεισαγωγή του e-shop που ίσως να σημαίνει μπλέξιμο. Δεν γράφει και zero pixel εγγύηση, απλά 2 χρόνια σε αντίθεση π.χ. με αυτή LG M2252D-PZ 21.5'' LED MONITOR TV FULL HD BLACK - ΟΘΟΝΗ - E-SHOP.GR

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι φαντάζομαι παραεισαγωγή του e-shop που ίσως να σημαίνει μπλέξιμο. Δεν γράφει και zero pixel εγγύηση, απλά 2 χρόνια σε αντίθεση π.χ. με αυτή LG M2252D-PZ 21.5'' LED MONITOR TV FULL HD BLACK - ΟΘΟΝΗ - E-SHOP.GR

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Τα πράγματα έγιναν ακριβώς όπως τα προτείνετε/περιγράφετε: τελικά πήρα τηλέφωνο την αντιπροσωπεία, και φαίνεται πως το eshop κάνει μεταπώληση. Θα με πάρουν τηλέφωνο αύριο για να μου πούνε αν μπορούνε να καλύψουνε την εγγύηση της. Αν όχι, θα φροντίσω να ακυρώσω την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.