Jump to content



εκανα οvercloking!@4770k


batman2034

Recommended Posts

ναι τιν ειχα αλακσει

και εβαλα τιν coolermaster tin 280 nepton

batman2034 added 2 Minutes and 6 Seconds later...

τορα εχω βαλει τιν ταση 1222 volt δεν εινε καλη ταση:;

batman2034 added 2 Minutes and 45 Seconds later...

απλα καμια φορα με πεταει με τιν μπλε οθονη

οχι σινεχεια απλα καθε 8 και 9 ορες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας εχω κανει τοσα πειραματα με το overclocking απλα δεν μπορω να καταλαβω κατι......

οταν παω να κανω Overclocking στα 4,6 με 1270 volt αλλα με manual mode και οταν παο να κανω stress με το aida βλεπω ενα πραγμα που δεν μπορω να το εκσιγισω..... οτι οι θερμοκρασιες στο stress με το manual mode εινε παρα πολυ χαμηλες πχ 80 εος και 84 βαθμους ,με το manual mode....

αλλα οταν παω να κανω overclocking στα 4,6 με 1270 volt αλλα με το Adaptive Mode και οταν παω να κανω στρεςς με το αida64 βλεπω οτι οι θερμοκρασιες στο στρεςς με το το addaptive mode εινε παρα πολυ ψηλες μεχρι και 90 και 91 το πολυ.....

οποτε εγω τι κανω το αφηνω με το manual mode η το αφηνω με το addaptive mode ;;;;;

περα απο αυτο εχο παρατηρισει και κατι ακομα οταν πχ κανω rebboot για να παω στο βιος με το addaptive mode οι θερμοκρασιες απο 110 πανε στο 86 με 89

αλλα οταν οταν πχ κανω rebboot για να παω στο βιος με το manual mode οι θερμοκρασιες απο 110 πανε στο 99

οποτε εγω το αφηνω σε manual mode η σε addaptive mode;;;

και κατι ακομα οταν κανουμε stress mode πρεπει να εχουμε ενεργοιποιιμενο το addaptive mode΄;;;

Link to comment
Share on other sites

Οτι σε απασχολεί και ότι μπορείς να μάθεις και να κατανοήσεις για το επίπεδο γνώσεων που έχεις , βρίσκεται στα παρακάτω 3 βίντεο.

Δές τα με προσοχή (όσες φορές χρειάζεσαι) μέχρι να καταλήξεις , τί ακριβώς θές να πετύχεις.

Δέν έχει νόημα να ρωτάς τα ίδια και τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.