Jump to content



Μου τα ζητάνε για αγορά


env0y

Recommended Posts

Γειά σας Λαμπήτες και Χρόνια Πολλά Λάμπη!

 

Στο μηχάνημα της υπογραφής μου ζητήθηκε να αγοραστούν τα παρακάτω γιατί με το λαπτοπ του συγκεκριμένου πιθανού αγοραστή πλέον δεν παίζει τίποτα:

 

Motherboard: ASUS MAXIMUS VI HERO

CPU:  Intel 4770K

RAM: 16GB (4x4GB) Kit Corsair DOMINATOR Platinum DDR3-1866

CPU Cooler: Corsair Hydro H100i

 

Τα έχω πολύ προσεγμένα και πραγματικά χωρίς ίχνος σκόνης πάνω τους.

 

Ο συγκεκριμένος θέλει να επενδύσει το μεγαλύτερο budget του σε μία κάρτα γραφικών.

 

Τι τιμή λέτε να του τα δώσω?

Link to comment
Share on other sites

Εάν τα πουλήσεις ξεχωριστά πιστεύω ότι θα πιάσεις κανένα 40-50ευρω πιό πάνω... από τα 400

Αλλά, από την άλλη, εάν βιάζεσαι τα σκοτώνεις και κάτω από 400

Είναι καθαρά θέμα "προσφοράς και ζήτησης".

Μπορεί να "φύγουν" αύριο από κάποιον που τα χρειάζεται εδώ και τώρα

ή

να "φύγουν" σιγά σιγά

Εσύ αποφασίζεις..!

 

υ.γ. ...εσύ μετά πόσα πρέπει να ξοδέψεις για αντικατάσταση και πιθανόν αναβάθμιση..?? Δές το "σφαιρικά"...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα πριν 4-5 μήνες :

M/B Asus Maximus VI hero

CPU Intel i7 4770k

RAM CORSAIR  XMS3 2x4Gb 1600MhZ

450 με τα κουτιά και σε εγγύηση αν σε βοηθά καθόλου.

 

Υπολόγιζα γύρω στο 500άρη γιατί 16GB Dominator Platinum είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

400???? Ρε πατε να τον κλεψετε  ? :p

Εντελος στο ποδι , αμα καποιος υπολογισει περιπου 100-120 για την mobo , 250 για τον cpu , μια 80αρα τουλαχιστον οι μνημες και αλλα τοσα το ΑΙΟ τα περνας πολυ ανετα 

 

ΑΝ ΘΕΣ να το δωσεις (γιατι δεν εχει νοημα , το pc ετσι οπως ειναι κραταει χρονια ακομα ), βγαλε αγγελεια για 600ε , και κανε παζαρι εως τα 560 , ετσι και εσυ θα παρεις τις σωστες τιμες , και ο αλλος θα νιωσει πως καταφερε να σου χαμηλωσει την τιμη 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι ομως να τα αλλαξει?

δεν τον καλυπτει η 4770κ?...μην τρελαθουμε

ειναι λιγη η ραμ?

και στον 5820κ και ανω να παει δεν νομιζω να καταλαβει σοβαρες διαφορες

Link to comment
Share on other sites

Κανενα νοημα το να τα δωσεις. Εκτος και αν δε σου χρειαζονται ή εχεις άλλα ,καλυτερα, στη διαθεση σου. Ή χρειαζεσαι τα λεφτα ας πουμε. Μονο ετσι δικαιολογειται καπως η  πωληση. Απο κει και περα μπορει να εχεις το μικροβιο της ετησιας αναβαθμισης, οποτε τοτε παω πασο :p

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

400;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Μα 400 για ολα αυτα τα καλουδια;;;;; Στα παιρνω τωρα αν ειναι να τα δωσεις τοσο!!!!! Προς Θεου μην κανεις τετοιο εγκλημα. Ενα 500αρικο τα δινεις κανοντας ΚΑΙ χαρη στον αγοραστη. Ακομα και λιγο παραπανω να τα δωσεις σε παιρνει. Εγω προσωπικα δεν θα τα εδινα μιας και οσο εχω ενα καλο set cpu-mobo-ram οσο με καλυπτει δεν τα αλλαζω που να ερθει ο κοσμος τουμπα. Αν ομως εσυ γουσταρεις να μπεις στη διαδικασια της αναβαθμισης ειναι αλλο θεμα.. Εσυ πρεπει να το σκεφτεις και να το αποφασισεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.