Jump to content



[Greek Gatherings - 15/11/2015] Pagani Huayra @ Vallelunga


liakjim

Recommended Posts

Σενάριο :
 
Είσαι συντάκτης περιοδικού αυτοκινήτων, Άυγουστος και λιώνεις στην ζέστη. Χτυπάει το τηλέφωνο. Στην άλλη γραμμή είναι αυτός ο τύπος
 
1425751_10151980009018069_1222624848_n.j
 
Σε προσκαλεί στα γραφεία του Assetto Corsa στην Vallelunga. Για καλή σου τύχη, εκτός από την console edition, θα δοκιμάσεις και θα τρέξεις σε αγώνα και με πραγματικά αυτοκίνητα που "έτυχε" να έχουν εκεί γύρω, δυστυχώς χωρίς μηχανικούς άρα όπως είναι μαμά από το εργοστάσιο!!!
 
 
Πάμε λοιπόν :

Track : Vallelunga
Car : Pagani Huayra

 
Screenshot_pagani_huayra_vallelunga_8_11

 

Fixed Setup fixed setup.zip

Assists : Factory                                         

Fuel : 30L

Tyres : Hypercar road

Mechanical damage : 100%

Time of track : 0900

Weather : Mid Clear

Temperature : 36C

                                              

                                                 Practice 60 min ώρα            21:15

                                                 Qualify   15 min ώρα            22:15

                                                1st Race    10 laps              22:30

                                       5' break

                                       2nd Race 10 laps reverse order
 

 

Grip 94% (green track). Τελειώνει με 100%
Session transfer : 50%

 

Σημαντικό:

    Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας. Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.

Στην εκκίνηση κρατάμε ασφαλείς αποστάσεις για να προλάβουμε να φρενάρουμε μόλις δούμε τα κόκκινα φωτάκια των φρένων των εμπρός αυτοκινήτων, στη συνέχεια κρατάμε τη λωρίδα που έχουμε επιλέξει ας χάσουμε και λίγο χρόνο, είναι άδικο να χαλάσει ο αγώνας πριν καν ξεκινήσει!

Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download

Xρήση teamspeak .

Το password δίνεται από δώ η από το teamspeak η από το steam γι αυτό γίνετε όλοι φιλαράκια .

Steam Community :: Group :: Assetto Corsa Greek Gatherings

 

O 2ος αγώνας είναι με αντίστροφη σειρά από τον 1ο. Στην εκκίνηση όλοι μένουν στην θέση τους. Ο τελευταίος του 1ου αγώνα, περνάει μπροστά και περιμένει. Ακολουθεί ο προτελευταίος κ.ο.κ. και πέρνουν όλοι την θέση τους σε μονή φάλαγγα.

Όταν μπουν όλοι, ξεκινάμε με 120χλμ/ώρα για ένα γύρο. Ο αγώνας ξεκινά με το που μπούμε στην τελευταία στροφή.

Απαγορεύονται οι προσπεράσεις πριν την γραμμή σχηματισμού

 

ΠΡΟΣΟΧΗ :

 

  • Η θερμοκρασία των ελαστικών θα πέσει πολύ. Το αμάξι θα γλιστράει πάρα πολύ αρχικά.
  • Όλοι οφείλουν να είναι στο teamspeak, έστω και χωρίς μικρόφωνο για σωστό συντονισμό.
Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

100% ρε συ..παντα 100 τρεχω για αρχη για να μαθω το αμαξι.
Σορρυ που δε το διευκρινισα
60 λιτρα ειχα
36air temp
9 το πρωι

και default setup (τα road tyres)
TC off

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο combo, στην αγαπημενη μου Vallelunga :T:

Ευτυχως, κρατησε ο Δημητρης το tc, γιατι ομολογω οτι τον "φοβομουν" στο combo που θα εβαζε...

Περιμενα κατι σε χωρις abs και tc με 50% grip κλπ.... :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο combo, στην αγαπημενη μου Vallelunga :T:

Ευτυχως, κρατησε ο Δημητρης το tc, γιατι ομολογω οτι τον "φοβομουν" στο combo που θα εβαζε...

Περιμενα κατι σε χωρις abs και tc με 50% grip κλπ.... :hehe:

 

Ναι, ο γρήγορος οδηγός θα βγάλει το TC κ θα πάει πιο γρήγορα. Το άφησα όμως ώστε όλοι να μπορούν να τρέξουν. Το ίδιο κ για το grip. Απλά έβαλα τα σωστά λάστιχα. Με αυτά το αμάξι είναι απολαυστικότατο.

Link to comment
Share on other sites

liakjim ποιά πίστα την extended η την club φαντάζομαι την extended!

Θέλω επίσης lap gain=πόσους γύρους για 1% αύξηση του γκριπ ,στο προηγούμενο το είχαμε  80 αλλά είχαμε και session transfer  οπότε προτείνω αφού βάλαμε 0 session transfer να πάει το lap gain sto 60 τουλάχιστον, επίσης θέλουμε και  track temperature (road) + διακύμανση .

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

liakjim ποιά πίστα την extended η την club φαντάζομαι την extended!

Θέλω επίσης lap gain=πόσους γύρους για 1% αύξηση του γκριπ ,στο προηγούμενο το είχαμε  80 αλλά είχαμε και session transfer  οπότε προτείνω αφού βάλαμε 0 session transfer να πάει το lap gain sto 60 τουλάχιστον, επίσης θέλουμε και  track temperature (road) + διακύμανση .

 

Παναγιώτη extended.

Για τα άλλα συγγνώμη αλλά ΄τωρα δεν μπορώ να υπολογίσω. Απλά θα ήθελα να τελειώνει στο 100% προς στον τελευταιο γύρο με 15cars.

 

Αν θες παίξε μπάλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Μέχρι τις 10 θέλω να πιστεύω πως θα τον έχω έτοιμο τον σέρβερ. :)

 

Τελικά βρήκα τον πολυπόθητο χρόνο και το ανέβασα για κάντε καμιά δοκιμή.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

 Μέχρι τις 10 θέλω να πιστεύω πως θα τον έχω έτοιμο τον σέρβερ. :)

 

Τελικά βρήκα τον πολυπόθητο χρόνο και το ανέβασα για κάντε καμιά δοκιμή.

Μειωσε τα slots οσα και τα pits της πιστας! (22)

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, μη μου χαλάς την ατμόσφαιρα!!!


Παναγιώτη για δες αυτό http://www.racedepartment.com/threads/ac-grip-calculator.102318/

 

Αν το έκανα σωστά, μου βγάζει αυτό Capture.jpg

 

Άρα σωστά το έβαλες στο 60.

 

Επίσης ελπίζω να το 'εβαλες χωρίς password, να μπει κόσμος.

 

εδιτ Βγήκε το Fallout 4. Με χάνετε μάγκες!!!

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.