Jump to content



Επιλογη pci/pci-e wireless adapter


AMDakias

Recommended Posts

Χρειαζομαι αυτο που λεω στον τιτλο γιατι πλεον δε χρειαζομαι την ταχυτητα και τη σταθεροτητα του καλωδιου μιας και εχω κοψει τα online games και κυριως εχει αρχισει να με ενοχλει το αντιαισθητικο καλωδιο που εχω τραβηξει απο το ρουτερ.

 

Επι του θεματος, δεν εχω ξανακανει παρομοια αγορα και χρειαζομαι τη βοηθεια των ειδικων. Εχω 24ρα συνδεση και πιανω μεχρι 12-13, το ρουτερ ειναι 6-7 μετρα μακρια απο το pc και το pc τρεχει windows 10. Οσων αφορα τα χρηματα θα προτιμουσα να μην υπερβω τα 50€.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ειδικά PCI/PCI-e και όχι μια USB ασύρματη κάρτα δικτύου?

Γιατι δε το σκεφτηκα καν :tomato: . Ευχαριστω για την παρατηρηση!

 

Αν εχεις να προτεινεις ποιοτικη λυση σε usb,  ελευθερα!

Link to comment
Share on other sites

To οικονομικό http://www.e-shop.gr/tp-link-tl-wn722n-150mbps-high-gain-wireless-n-usb-adapter-p-PER.612420

 

Το ακριβό http://www.e-shop.gr/tp-link-archer-t2uh-ac600-wireless-dual-band-usb-20-adapter-p-PER.612737

 

Αν δεις ότι η κεραία στα παραπάνω δεν σε καλύπτει μπορείς να πας σε μια τέτοια http://www.e-shop.gr/tp-link-tl-ant2408c-8dbi-24ghz-indoor-omni-directional-antenna-p-PER.612393

 

Αν έχεις πρόβλημα με το eshop μπορείς να δεις και στο πλαίσιο ή στην m-systems. To σημαντικό είναι να καλύπτει και τα τρία παρακάτω πρότυπα IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n. μερικές φορές τα αναφέρουν και ως εξής 802.11/b/g/n. Επίσης υπάρχουν κάποια που συνδέονται με mini-USB προσοχή σε αυτό. Τέλος ψάξε και στην εταιρεία αν παρέχει drivers για windows 10.

Έγινε επεξεργασία από nucleus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και από ότι έχω καταλάβει είναι να σου κάτσει και η κεραιούλα, το παρακάτω που έχω πάρει από το GearBest έχει Realtek τσιπάκι και πιάνει 27-40Mbps σήμα σε απόσταση 10-12 μέτρων από το modem. Λεπτομέρειες. Το router είναι των 12€ χωρίς εξωτερική κεραία. Μεταξύ του router και της κεραιούλας παρεμβάλλονται ένας όροφος, δύο τοίχοι και μια.... ντουλάπα.

 

SL-1504N Wireless USB 2.0 300Mbps 802.11N Network Adapter with Antenna - Black-9.42 and Free Shipping| GearBest.com

 

Έχουν αλλάξει την περιγραφή στο Gearbest. Γράφει Ralink chipset.

 

Αυτή που πήρα πρέπει να είναι αυτή εδώ, διαθέσιμη στο eBay

 

New Realtek 8191 300Mbps 802.11n/g/b USB Wireless WIFI LAN Network Card Adapter | eBay

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.