Jump to content



Η τεχνική της αξιολόγησης


Recommended Posts

Προσπαθώ να καταλάβω κατά πόσο έχω στήσει σωστά το σύστημά μου. Δεν μπορώ όμως να αποφασίσω ως προς την αξιοκρατικότητα των κρητιρίων.

Πριν αρχίσω τους υπερχρονισμούς, θέλω να είμαι βέβαιος ότι το σύστημα είναι στην κατάσταση που θα "επρεπε" να είναι.

Με το sisoft sandra05 συσκολεύομαι να βγάλω άκρη, καθώς δεν υπάρχουν οι athlon 64 οπότε δεν έχω άμεση βάση να συγκρίνω με κάτι. Στο net δεν βρήκα κανένα patch με μους 64αριδες

Αν μπορείτε, πείτε πως να μετρήσω (με πιο πρόγραμμα) και πως να συγκρίνω?

Link to comment
Share on other sites

Ενας αλλος τροπος ειναι με τα 3DMARK (2001, 2003, 2005) και Aquamark 3. Τα εχεις δοκιμασει; Επισης υπραχουν και τα αναλογα θρεντ στο λαμπ οποτε μπορεις να συγκρινεις αυτα που θα βγαλεις, με σκορ αλλον χρηστων με αντιστοιχο συστημα με σενα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spooky [Σήμερα, στις 19:16]

Ενας αλλος τροπος ειναι με τα 3DMARK (2001, 2003, 2005) και Aquamark 3. Τα εχεις δοκιμασει; Επισης υπραχουν και τα αναλογα θρεντ στο λαμπ οποτε μπορεις να συγκρινεις αυτα που θα βγαλεις, με σκορ αλλον χρηστων με αντιστοιχο συστημα με σενα.

To 3dmark το έχω, αλλά από ότι φαίνεται, παίζει μεγάλο ρόλο στο αποτέλεσμα ο driver οπότε... Το aquamark 3 το κατεβάζω τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MasterDAL [Σήμερα, στις 19:32]

To 3dmark το έχω, αλλά από ότι φαίνεται, παίζει μεγάλο ρόλο στο αποτέλεσμα ο driver οπότε... Το aquamark 3 το κατεβάζω τώρα..

Απλα οτιδηποτε driver και να δοκιμασεις τουλαχιστον σου δινει μια καλη εικονα του πως παει το συστημα και εχεις ενα μετρο συγκρισης. Επισης συνηθως αναφερει με τι driver πετυχε το συγκεκριμενο σκορ ο καθενας. Και νομιζω οτι απο driver σε driver η διαφορα ειναι το πολυ 500 ποντοι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.