Jump to content



αγορά μηχανικού πληκτρολογίου στα 180E~


Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά, ψάχνω για μηχανικό πληκτρολόγιο στα 180 euro, είδα και μερικές μάρκες στο εξωτερικό (leopold, φίλκο, ducky,vortex) αλλα φοβάμαι άμα γίνει κάτι μην έχω πρόβλημα με την εγγύηση, και άντε να το στείλω πίσω.. Σε αυτή την τιμή το πιο safe πληκτρολόγιο που μου πρότειναν είναι το k70 rgb. αλλα δεν μου γεμίζει και τόσο το μάτι αν και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, αλλα άκουσα και μερικά αρνητικά σε θέμα με το software και τα led του.. ότι το πληκτρολόγιο είναι πολύ "φορτωμένο" και ότι αυτό δεν είναι και ότι καλύτερο..

 

Επίσης είδα ότι τις Cooler Master είναι από τα πιο προτεινόμενα πληκτρολόγια..

 

Είναι καλύτερα να πάω σε μηχανικό πληκτρολόγιο με backlit η χωρίς? Είναι αλήθεια ότι αυτά με backlit είναι πιο ανθεκτικά λόγο Διπλού PCB? Αλλα αντίστοιχα αυτά χωρίς backlit έχουν συνήθως και PBT, βεβαια άμα θέλει κάποιος PBT keycaps απλά αγοράζει και τα βαζει.. 

 

Δεν ξέρω... θέλω βοήθεια :(  :( , λέτε να πάρω kάποιο τις CM?

 η να κοιτάξω για κάποιο από corsair μεριά? όπως το strafe? η να πάρω κάποιο από το εξωτερικό?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δεν σου αρέσουν πάρα πολύ τα rgb ,μην πάρεις, χρεώνουν πολύ ακριβότερα το rgb thing .

Έχεις κάτι που ψάχνεις, στην εμφάνιση ,στα υλικά κατασκευής ;

Με 180 παίρνεις ότι τραβάει η καρδούλα σου

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δεν σου αρέσουν πάρα πολύ τα rgb ,μην πάρεις, χρεώνουν πολύ ακριβότερα το rgb thing .

Έχεις κάτι που ψάχνεις, στην εμφάνιση ,στα υλικά κατασκευής ;

Με 180 παίρνεις ότι τραβάει η καρδούλα σου

 

στα υλικά κατασκευής PBT keycaps θα ήταν ωραίο,αν ήταν PBT Doubleshots ακόμα καλύτερα, τα περισσότερα όμως που έχω βρει στην ελλάδα είναι ABS και με backlit.. βεβαια αυτά μπορώ να τα αγοράσω και ξεχωριστά πιστεύω..
 
 
Πλαστικό καλής ποιότητας μου φαίνεται καλύτερο από αλουμίνιο στο μυαλό μου για το board..
 
cherry mx red h mx brown, τα μονα με PBT h PBT Doubleshot που έχω βρει όμως είναι είτε τα deck είτε τα vortex τα οποια είναι εξωτερικό.. τα vortex δεν με τρελαίνουν επειδή είναι tankeyless.. 
 
στην εμφάνιση τι να σου πω,τα led δεν τα θέλω..  .. hmm, σαν παράδειγμα τα quickfire XT/TK/rapid ταιριάζουν χωρίς τα led.. 
 
στο ποντίκι να φανταστείς δεν είχα κανένα πρόβλημα.. με το που είδα το g502 το ερωτεύτηκα και το πήρα.. στο keyboard κολλάω πολύ σε θέμα τα υλικά κατασκευής, μάρκα, εγγύησης, ελλάδα, εξωτερικό, led.. :/
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.