Jump to content



δεν αναγνωριζετε η prepaid card απο το paypal


reptile

Recommended Posts

Γεια σας σημερα ειχα παει στην  τραπεζα πειραιος για να παρω  τους νεους  κωδικους για  την 

prepaid card  που εχω

 

 Tο προβλημα εινε οτι  συνδεθηκα στην   winbank  πηγα μετα  

 

στα αναλυτικα στοιχεια  της prepaid card  και προσπαθησα  τα  16 ψηφια  της  prepaid card  

 

να  τα  βαλω στο paypal acc   με σκοπο να  κανω  

Add a card στο paypal   επειδι στο paypal τοσο καιρο μου ελεγε  οτι εινε 

Limited Account Information  και μου ζητουσε  να κανω καπιες αλλαγες ετσι ωστε να  φυγουν οι περιορισμοι

απο κατω εκανα τα 2 απο τα 3  οπως βλεπετε  στιν  φοτο

 

 

αλλα το προβλημα εινε οταν παω να κανω Confirm your credit  card
 
 γιατι βαζω τα  16  νουμερα της καρτας σωστα
 
βαζω σωστα , τα  νουμερα στο  Expiration Date
 
και επισης βαζω σωστα τα 3 τελευταια  νουμερα απο την καρτα  μου  στο  Card Security Code
 
αφου τα βαζω ολα αυτα σωστα  και οταν παταω το  κουμπι που λεει  add  card για να συνεχισω μου λεει παλι τα ιδια
 
Your account is limited. Please check your Account Overview page for messages about resolving this problem.
 
αφου τα κανω ολα παιδια  τι αλό θελει;;;;

ειτε  βαλω νεους κοδικους ειτε κανω αλλαγες σε ολα  ειτε βαλω την καρτα μου με στα στοιχεια τις  πιο πανω μου λεει τα ιδια

 Your account is limited


 

Γεια σας σημερα ειχα παει στην  τραπεζα πειραιος για να παρω  τους νεους  κωδικους για  την 

prepaid card  που εχω

 

 Tο προβλημα εινε οτι  συνδεθηκα στην   winbank  πηγα μετα  

 

στα αναλυτικα στοιχεια  της prepaid card  και προσπαθησα  τα  16 ψηφια  της  prepaid card  

 

να  τα  βαλω στο paypal acc   με σκοπο να  κανω  

Add a card στο paypal   επειδι στο paypal τοσο καιρο μου ελεγε  οτι εινε 

Limited Account Information  και μου ζητουσε  να κανω καπιες αλλαγες ετσι ωστε να  φυγουν οι περιορισμοι

απο κατω εκανα τα 2 απο τα 3  οπως βλεπετε  στιν  φοτο

 

 

αλλα το προβλημα εινε οταν παω να κανω Confirm your credit  card
 
 γιατι βαζω τα  16  νουμερα της καρτας σωστα
 
βαζω σωστα , τα  νουμερα στο  Expiration Date
 
και επισης βαζω σωστα τα 3 τελευταια  νουμερα απο την καρτα  μου  στο  Card Security Code
 
αφου τα βαζω ολα αυτα σωστα  και οταν παταω το  κουμπι που λεει  add  card για να συνεχισω μου λεει παλι τα ιδια
 
Your account is limited. Please check your Account Overview page for messages about resolving this problem.
 
αφου τα κανω ολα παιδια  τι αλό θελει;;;;

ειτε  βαλω νεους κοδικους ειτε κανω αλλαγες σε ολα  ειτε βαλω την καρτα μου με στα στοιχεια τις  πιο πανω μου λεει τα ιδια

 Your account is limited

 

 

 


και αυτο

post-66255-0-40473800-1451362679_thumb.j

post-66255-0-57247800-1451362758_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από rastafari
Link to comment
Share on other sites

Αδελφε ελπιζω στη τελευταια εικονα να ειναι τυχαια τα νουμερα της καρτας γιατι φαινονται ολα...

Το πιο πιθανο ειναι να αντιμετωπιζεις προβλημα λογω capital controls.

Link to comment
Share on other sites

εινε σιγουρο λογω capital controls. ;;

 

επισης κατι μου στειλανε   σαν μηνυμα

 

 

  • Dec 28, 2015: EU regulations require that we collect and confirm your account information.

(Your case ID for this reason is PP-004-461-371-781.)

 

τι σημαινει αυτο:;;;

Link to comment
Share on other sites

@reptile,

Η τελευταία φώτο αφαιρέθηκε για την δική σου προστασία καθώς φαίνονταν τα στοιχεία της κάρτας σου.

Αν θέλεις σβήσε τους αριθμούς της κάρτας και ανέβασε την ξανά .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα βαλέι  τα κανονικα στοιχεια   στην φωτο

 

επισης κατι μου στειλανε   σαν μηνυμα

 

 

  • Dec 28, 2015: EU regulations require that we collect and confirm your account information.

(Your case ID for this reason is PP-004-461-371-781.)

 

τι σημαινει αυτο:;;;

Έγινε επεξεργασία από reptile
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα λόγω capital απο 31/12 πλέον παύει και το instant money της Paypal τσάμπα μπήκες σε διαδικασία και μόνο που στο Iban βαζεις GR ΜΠΡΟΣΤΆ στην paypal βαράει κόκκινο...

Ο μόνος τρόπος είναι με τα 2 email στέλνεις απο αλλο email χρηματα στην paypal σου και οταν σου λεει απο που να τραβήξει βάζεις την κάρτα σου και σου πιστώνονται στο λογαριασμό

ενα 3% κρατάει αν δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

εινε σιγουρο λογω capital controls. ;;

 

 

τα  στοιχεια  που εχω βαλει στο paypal πρεπει να εινε  τα ιδια με  αυτα  που εχω   στην  prepaid  καρτα  μου;;;

 

 


απλα δεν με αφηνει  να αποσυνδεσω την καρτα  ... αλλα  ουτε να τον απενεργοποιησω γιατι μου λεει οτι ειμε σε limited


 


οταν παω να κανω  αυτο  μου λεει  Accounts with limited access may not be closed.


Accounts with limited access may not be closed until account access is fully restored


 


οποτε δεν εχω ιδεα το  τι πρεπει να κανω


 


οτι και να κανω  ειτε κλεισω τον λογαριασμο μου ειτε  βαλω νεους  κωδικους ειτε  κανω τα παντα παντα μου λεει


 


 


 


Accounts with limited access may not be closed until account access is fully restored


Έγινε επεξεργασία από reptile
Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα βαλέι  τα κανονικα στοιχεια   στην φωτο

 

επισης κατι μου στειλανε   σαν μηνυμα

 

 

  • Dec 28, 2015: EU regulations require that we collect and confirm your account information.

(Your case ID for this reason is PP-004-461-371-781.)

 

τι σημαινει αυτο:;;;

Αυτό σημαίνει ότι χρειάζεται να τους στείλεις αποδεικτικά ταυτότητας για να διεκπεραιώσουν το αίτημα. Γνωρίζω αρκετές περιπτώσεις τον τελευταίο καιρό που έχουν ολοκληρωθεί επιτυχώς με αυτόν τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα λόγω capital απο 31/12 πλέον παύει και το instant money της Paypal τσάμπα μπήκες σε διαδικασία και μόνο που στο Iban βαζεις GR ΜΠΡΟΣΤΆ στην paypal βαράει κόκκινο...

Ο μόνος τρόπος είναι με τα 2 email στέλνεις απο αλλο email χρηματα στην paypal σου και οταν σου λεει απο που να τραβήξει βάζεις την κάρτα σου και σου πιστώνονται στο λογαριασμό

ενα 3% κρατάει αν δεν κάνω λάθος

δηλαδή πρέπει να έχω 2 e-mail που να είναι ταυτοποιημένα; γιατί τώρα κάνω verification στο πρώτο, αργά η γρήγορα θα με σταματήσει και στο 2ο account να μου θέλει verification. Επιτρέπει το paypal να έχεις από 1 φυσικό πρόσωπο 2 e-mail verified με τα ίδια στοιχεία σου ;

Ήρθε η ώρα μάλλον να εφαρμόσω plan B. Moneysafe

η Plan C : top-up με έμβασμα. (όσο ακόμη γίνεται με τα 500Ευρώ το μήνα limit)

η Plan D. Να δίνω σε φίλο τα χρήματα και να του κάνω request.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.