Jump to content



[Greek Gatherings 10-01-2016] Lotus Evora GTC at Spielberg (RedBull Ring)


GeoF1

Recommended Posts

Μηπως βαρεθηκες?? :p

Μη σου πιανει χωρο και το κοκπιτ!! :D

Η αλήθεια είναι ότι το έχω ψιλοβαρεθεί αυτό το κυνηγητό και έχω αρχίσει να "κυνηγάω" πάλι τη γυναίκα μου :wub::D

Το κόκπιτ δικό σου (αν μου δώσεις τα υλικά) ;)

Να δω πότε θα βρεθούμε πάλι να σου δώσω και τη θήκη σου.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

Παναγιώτη @rapid_fast, αν βρεις κ εσύ χρόνο, κάνε μου το video με το σημείο της αυξομείωσης της απόστασης που είχαμε.

 

Θα τα αναφέρω και τα 2.

 

εεεεε.... problem...

1) δεν έχω κομπιούτερ μεσοβδόμαδα..

2) Στο ρεπλέη δεν φαίνεται η αυξομείωση, το επιβεβαίωσε και στο δικό του ρηπλέη ο άλλος Πάνος..

3) δεν ανέβασε ακόμα κανένας το ριπλέη να το κοιτάξω στο λαπιτόπι..

Link to comment
Share on other sites

εεεεε.... problem...

1) δεν έχω κομπιούτερ μεσοβδόμαδα..

2) Στο ρεπλέη δεν φαίνεται η αυξομείωση, το επιβεβαίωσε και στο δικό του ρηπλέη ο άλλος Πάνος..

3) δεν ανέβασε ακόμα κανένας το ριπλέη να το κοιτάξω στο λαπιτόπι..

 

Take your time http://www.thelab.gr/topic/170020-greek-gatherings-10-01-2016-lotus-evora-gtc-at-spielberg-redbull-ring/page-7#entry2479181

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να καταλάβω γιατί πάει τόσο γρήγορα τον ακολούθησα αλλά πήγα να μπω γρήγορα στη 2η κλειστή και ίσα που τον αγγιξα αλλά το assetto θεώρησε καλό να τον εκσφενδονήσει,συγνώμη φιλαράκι εσύ είσαι πάντα ιπποτικός.Τι να πω για τον teammate αν εξαιρέσουμε την καλοπροαίρετη επιθετικότητα που επιδεικνύει σε κάθε ευκαιρία ήταν super rapid fast.

Πες και τα άλλα, πές και τα άλλα..

Μας έβαλες με 20 λίτρα περισσότερο καύσιμο στην πίστα..

Μας έκανες προσπέραση όταν σε ρωτήσαμε "θές να περάσεις ρε??" 

(όχι όχι ήταν η απάντηση του, και έπεσε στα φρένα.!!!!!)

Μας έβαλες να πληρώσουμε τη νύφη της κακής σου οδήγησης, μας έδωσες και παράνομες οδηγίες να κόψουμε ρυθμό...

Πήγες να μας περάσεις και στην τελευταία ευθεία...

Best comeback ever @panosdimp

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πφφ τοσο απλο..

Και gg 

 

Go Go :)

 

 

Στο lfs είχε όλα τα smillies στα fkeys άλλο 1 πράγμα που μου λείπει.

Ενα λυπημένο πρόσωπο απο τον άκη χτες στην καρμανιόλα της 1ης στροφής θα άλλαζε τα πράγματα κατά την γνώμη μου.

Μερικές φορές κάποια τόσο απλά πράγματα κάνουν την διαφορά...

 

Εξάλλου το ακούμπημα ήταν τπτ.

Τι να πει και αυτός εδω.

https://www.youtube.com/watch?v=exIpM4Nz0S8#t=17m00s

Εντωμεταξύ στο 17:37 που εχει τελειώσει το race δεν φαίνεται o Σπιντ σαν να πηγαίνει για revenge hit???

Θέλω doodle για αυτό απο τους mods. :p

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους ωραία ήταν. :)  Μου άρεσε το combo, φάνηκε άλλωστε από τα laps που είχα ρίξει για practice. :D

 

Πάνο Welcome back και από μένα. :)


Και gg Go Go

 

gg = good game τουλάχιστον έτσι το ξέρω χρόνια. ;)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα πολύ ωραία χτες.

Εννοείται πως δεν άφησα το μακελειό της πρώτης στροφής να με χαλάσει και συνέχισα ακάθεκτος.

Είχα 2 ωραίες μάχες με fatalara και Κυριάκο.

Ο Κυριάκος ειδικά, με δυσκόλεψε αρκετά, αλλά ήταν και το highlight του αγώνα.  :T:

Κάποια στιγμή που τον ακολουθούσα αποκοιμήθηκα, με αποτέλεσμα να χάσω τα φρένα, αναγκάστηκα να το ρίξω στον τοίχο για να τον αποφύγω, αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα, προκαλώντας τετακέ. Συγνώμη Κυριάκο!!

 

Συγχαρητήρια στο πόντιουμ και σε όλους όσους συμμετείχαν και τερμάτισαν!!

 

καθαρο αγωνιστικο συμβαν κωστα,το αυτοκινητο το εριξες στην μπαριερα και αυτο σε πεταξε πανω μου,Εγω απο την πλευρα μου εκοψα εκει για να περασεις(νομιζα οτι επιχειρησες προσπερασμα) για αυτο με βρηκες,αλλιως θα ειχα φυγει

Στον αγωνα δεν ειχα καταλαβει πως επεσες πανω μου(ειχα καταλαβει ομως οτι κατι περιεργο ειχε συμβει),στο replay που ειδα εκανες κινηση αυτοκτονιας για να με αποφυγεις RESPECT  :T:

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Σου είχα τάξει ρυθμίσεις για το gamepad.

 

Οι δικιές μου για το xbox 360 controller , ελπίζω να έχεις το ίδιο . Θα τις βρεις μέσα στο controllers.ini στο documents ( ελπίζω να το λέω σωστά ) :

 

STEER_GAMMA=2.2

STEER_FILTER=0.85

SPEED_SENSITIVITY=0.28

STEER_DEADZONE=0.05

STEER_SPEED=1

RUMBLE_INTENSITY=0.6

 

Με αρκετό practice είχα φτάσει να περνάω και αρκετούς με τιμονιέρα. Αλλά με τιμονιέρα είμαι 2~3secs/lap γρηγορότερος κ σαφώς λιγότερο επιρρεπής στα λάθη.

Αν σε ελκύει το sim racing , μια μεταχειρισμένη G27 θα σε καλύψει πλήρως στα πρώτα σου βήματα. 

ευχαριστω πολύ! 

θα το προσπαθήσω με το χειριστήριο για αρχή.

έχω μια g25 στην αποθήκη.

μάλλον ήρθε η ώρα της να ξαναλειτουργησει :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.