Jump to content



Στήσιμο pc στα 500+-


Recommended Posts

Στο τελευταιο ακριβως εστιαζω. Αρκει οριακα η 750. Αλλα με μια καλυτερη καρτα θα δει καλυτερες επιδοσεις. Η 750 ειναι ψοφια. Ακυρο τελειως το να παει σε pentium. Για τα παραπανω παιχνιδια γινεται το θεμα απ'οτι καταλαβαινω

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Γιατι νομιζω οτι λεμε το ιδιο πραγμα; :hehe::p

 

Εχει ηδη εναν ι3 haswell. Για ποιο λογο να παει σε skylake pentium χρησιμοποιωντας καποιο πιστωτικο; Και πως θα γινει αυτο; Το μονο που χρειαζεται σε συνδιασμο με τον ι3 που εχει, ειναι μια καλυτερη καρτα γραφικων . Ας ριξει εκει το βαρος, και θα γινει η δουλεια του. Για παραπανω παιχνιδια, εφοσον δεν πας σε ι5 τουλαχιστον , δεν αναβαθμιζεις αν πας σε pentium. Αν πας παλι σε ι3 απλα σε skylake πλατφορμα, μηδεν νοημα. 

Μα ναι δεν διαφωνούμε αλλά αν μπορεί να αλλάξει την σύνθεση γιατί να μην σε νέα πλατφόρμα ή σε i5. Αν το δύσκολο είναι τα χρήματα ας μείνει στην σύνθεση που του έκαναν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μα ναι δεν διαφωνούμε αλλά αν μπορεί να αλλάξει την σύνθεση γιατί να μην σε νέα πλατφόρμα ή σε i5. Αν το δύσκολο είναι τα χρήματα ας μείνει στην σύνθεση που του έκαναν.

Ισως να μπορει απλα να παρει εναν ι5 στην πλατφορμα που εχει. Εναν 4590 για παραδειγμα. Και μια καρτα γραφικων. Αλλα δε μπορω να καταλαβω το σκεπτικο. Πως θα παρει πιστωτικο για προιοντα που δεν εχουν κανενα προβλημα; Τα 500€ πως προκυπτουν;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tommy.

Αν τα "παραπάνω παιχνίδια" είναι τα γνωστά (συστημοφάγα!), τότε καλύτερα να πάει σε i5 (έστω Haswell) και σε κάρτα από R9 380/GTX960 και πάνω.

Βέβαια όπως προείπα στο Πλαίσιο θα φύγουν και 2-3 κατοστάρικα παραπάνω (από ότι αλλού) για ένα τέτοιο σύστημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ισως να μπορει απλα να παρει εναν ι5 στην πλατφορμα που εχει. Εναν 4590 για παραδειγμα. Και μια καρτα γραφικων. Αλλα δε μπορω να καταλαβω το σκεπτικο. Πως θα παρει πιστωτικο για προιοντα που δεν εχουν κανενα προβλημα; Τα 500€ πως προκυπτουν;

Αυτό ούτε εγώ το έχω καταλάβει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση (απο τα συμφραζομενα) πως νομιζει πως θα παει στο πλαισιο και θα τους πει " αυτο που μου φτιαξατε, δε μου αρεσει , θελω πιστωτικο να παρω κατι αλλο" :hehe: . Δε ξερω σε ποιο πλανητη μπορει να γινει κατι τετοιο , και ποσο μαλλον στον πλανητη του Πλαισιου :p 

 

Δε ξερω αν μπορει να κανει κατι για την καρτα γραφικων παντως. ΕΙναι το μονο που θα μπορουσε να δωσει αρχικα μια πνοη. Αργοτερα μπορει να παει σε ι5 αν υπαρχει η αναγκη, πουλωντας τον ι3 και να εχει ενα πιο ισορροπημενο συστημα και να μπορει να παιξει περισσοτερα games. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν δεν έχει ανοίξει ακόμα, οπότε και μπορεί να τα επιστρέψει.

 

Ρε συ στο πλαισιο με αυτα τα χρήματα καναν pc με ι3 και gtx750 και απο οτι μου είπαν παιζει cs με 40fps..

Και του ειπα αν ειναι εφικτό απο πλαίσιο να το επιστρέψει και να κάνουμε κατι καλύτερο..

 

Ε.. πιστεύω πως θα τα έχει ανοίξει! :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι (έστω και offtopic).

Λέγοντας "cs go" λογικά μιλάτε για Counter-Strike: Global Offensive.

Στις απαιτήσεις του έχει Pentium dual core E5700 ή C2D E6600 με 2GB RAM και γραφικά HD6670.

Πως γίνεται να μην το παίζει με i3 + GTX750;

Ακόμα και αν δεν παίζει το παραπάνω σύστημα λογικά ο "αδύνατος κρίκος" είναι η GTX750. Βέβαια με τις τιμές φαρμακείου και την ποικιλία επιλογών περιπτέρου στο Πλαίσιο, δύσκολα κάνεις σύστημα σε λογική τιμή!

Αυτήν την απορία εχω κ εγώ...

Δεν το εχω δει το σύστημα..

Τον είπα να πάει εκεί να ρίξουν μια ματιά (Μήπως είναι θεμα driver) δεν υπάρχει άλλη λογική!!

Τροφοδοτικό έχει κάπου στα 500+ thermaltec άριστο για το σύστημα!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω με ποιά κριτήρια βγάζουν τις προτεινόμενες απαιτήσεις για τα παιχνίδια. Aν ο φίλος σου (έχοντας κατα νου οτι έχει το νέο σούπερ σύστημα) έβαλε στο τέρμα όλες τις ρυθμίσεις ή κάποια που πιθανόν "γονατίζει" την GTX 750, γι' αυτό βγάζει μόνο 40fps. Ίσως να μην έχει πρόβλημα το σύστημα.

Πάντως και να αποδεχτούν την επιστροφή στο Πλαίσιο, πάλι θα πρέπει να προσθέσει κι άλλα λεφτά για να πάρει κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.