Jump to content



Προβλημα με κάρτα γραφικων GeForce GTX 970 4G


Recommended Posts

Καλημερα σε ολους τους φιλους

εχω αυτην την καρτα που αναγραφει ο τιτλος

εδω και μερικες μερες λοιπον μου πεταει αυτο το μυνημα(στην φωτο) στην οθονη και μου παγωνει ολο το pc

κανω επανεκκινηση το pc δουλευω για λιγο αλλες φορες 5λεπτα αλλες κοντα μια ωρα και μου το βγαζει παλι

τι μπορει να φταιει ρε παιδια λιγο την βοηθεια σας

 

Ευχαριστω

post-78268-0-39623100-1453033208_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Πες μας την πλήρη σύνθεση του Η/Υ σου.

 

Δες εαν είναι βιδωμένη και τοποθετημένη σωστά η κάρτα γραφικών σου. Δες εαν έχει μπει σωστά στο slot και εαν πατάνε σωστά τα καλώδια τροφοδοσίας της.

 

Δείχνει σαν να αποσυνδέεται από το σύστημα, αλλά επειδή είναι coldswap περιφερειακό βγαίνει αυτό το μύνημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι παιδια

λοιπον φοραω Win 7 64bit

Intel core i4770k

gigabyte z87x-ud5h-cf

ddr3 16gb μνημες

sto πψ δεν του εχω κανει κατι δηλ μεχρη την τριτη το βραδυ δουλευε μια χαρα χωρις να του εχω πειραξη κατι μια στιγμη μου πεταξε το μυν που βλεπετε

Link to comment
Share on other sites

Δες εαν είναι βιδωμένη και τοποθετημένη σωστά η κάρτα γραφικών σου. Δες εαν έχει μπει σωστά στο slot και εαν πατάνε σωστά τα καλώδια τροφοδοσίας της.

 

Δείχνει σαν να αποσυνδέεται από το σύστημα, αλλά επειδή είναι coldswap περιφερειακό βγαίνει αυτό το μύνημα.

 Κάνε τα παραπάνω και εάν είναι εντάξει δοκίμασε με ένα άλλο τροφοδοτικό εαν μπορείς, γτ το τροφοδοτικό που έχεις είναι σχετικά αμφιβολής ποιότητας.

Link to comment
Share on other sites

Και η δικιά μου η γνώμη είναι αλλαγή τροφοδοτικού άσχετα αν τελικά δεν φταίει αυτο. Τροφοδοτικό 850W με 50 ευρώ μου φαίνεται κάπως.

 

Κάνε το εξής. Να μπεις σε safe mode και να κάνεις απεγκατάσταση τους drivers με το DDU. Μποτάρεις κανονικά και εγκαθιστάς ξανά τους τελευταίους drivers. Αν πάλι έχεις πρόβλημα κάνεις πάλι την ίδια διαδικασία και βάζεις drivers προηγούμενης έκδοσης.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και η δικιά μου η γνώμη είναι αλλαγή τροφοδοτικού άσχετα αν τελικά δεν φταίει αυτο. Τροφοδοτικό 850W με 50 ευρώ μου φαίνεται κάπως.

 

Κάνε το εξής. Να μπεις σε safe mode και να κάνεις απεγκατάσταση τους drivers με το DDU. Μποτάρεις κανονικά και εγκαθιστάς ξανά τους τελευταίους drivers. Αν πάλι έχεις πρόβλημα κάνεις πάλι την ίδια διαδικασία και βάζεις drivers προηγούμενης έκδοσης.

 

το εκανα φιλε μου αυτο αλλα τωρα δεν με αφηνει καν να μπω πρεπει να την βγαλω απο το ρευμα και μου ανοιγει το pc με την onboard καρτα.αφου των σβησω και τις βαλω το ρευμα μπαινει στα windows αλλα εχω μαυρη οθονη :(

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλον υπολογιστή τη δοκίμασες;

Πρέπει να βρεις ένα άλλο τροφοδοτικό καλό να δοκιμάσεις.

Δεν ευκαιρω τωρα να δοκιμάσω ουτε τροφοδοτικό ούτε αλλο pc :(
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα σε ολους τους φιλους

μετα απο 10 μερες ταλαιπωρια επιτελους παρελαβα το τροφοδωτικο

εβαλα τελικα αυτο SEASONIC M12II-850 BRONZE 850W ο υπολογιστης δουλευψε απευθειας χωρις κανεωα προβλημα

Ευχαριστω ολα τα παιδια εδω μεσα για την βοηθεια

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

ms-tech for the win :D

παντως οσο τραγικη ηταν η επιλογη του προηγουμενου τροφοδοτικου σου, αλλο τοσο πετυχημενη ηταν η τωρινη σου...καλη επιλογη!

 

ναι ενταξει το ομολογο οτι προηγωμενο ηταν τελειος μουφα,αλλα ηταν βιαστικη κινηση τις τελευταιας στιγμης

φυσικα καμοια σχεση αυτο που εβααλ τωρα πανω στο pc η μερα με την νυκτα παιδια τελειο λεμε πιστευω να πανε ολα καλα και να μην συναντησω καννα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.