Jump to content



mandrake 10.1 community πρόβλημα


Jonys

Recommended Posts

Έχω το mandrake linux 10.1 community και μου βγάζει κάτω δέξια ένα ? σε πορτοκαλή κύκλο που λέει service configuration problem τι μπορώ να κάνω για να το φτιάξω αυτό και πώς μπορώ να εγκαταστήσω το dvd/RW που έχω βάζω cd και μου βγάζει στο desktop ένα εικονίδιο με ένα cd σαν εικόνα και λέει CDROM απάνω το κλικάρω αλλά όποιο cd και να έβαλα δεν το διαβάζει τί να κανώ?????

Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλο μπορεί κανείς να μου πεί που θα βρώ να κατεβάσω apache-mysql-php-ssl για linux και πώς θα τα εγκαταστήσω έχω ένα pc που δεν το δουλεύω και πολύ και θέλω να το κάνω server.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jonys

και κάτι άλο μπορεί κανείς να μου πεί που θα βρώ να κατεβάσω apache-mysql-php-ssl για linux και πώς θα τα εγκαταστήσω έχω ένα pc που δεν το δουλεύω και πολύ και θέλω να το κάνω server.

www.rpmfind.com

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jonys

Δεν λειτουργεί αυτό το link σε εμένα :( δύσκολο ρε γαμώτο να εγκαταστήσεις εφαρμογές στα linux.

καλά, αν ενδιαφέρεσαι κάτσε διάβασε λίγο περί unix, linux, δες και κάνα site του τύπου

www.tldp.org

να καταλάβεις πως δουλεύει και μετά τα ξαναλέμε.

δηλαδή οκ, δεν ξέρεις χριστό και θες να στήσεις με τη μία webserver?

δεν ξεκινάς από κάτι πιο απλό?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο απο linux,unix είμαι τελείος άχρηστος αλλά νόμηζα ότι θα έπαιζε .exe αρχεία θα διαβάσω θα πάρω και κανένα linux format γιατί απο όσα ξέρω (δίωρθωσε με αν κάνω λάθος) τα linux είναι ποίο ασφαλή για server σε windows μια χαρά τον έτρεχα τον server λόγο ασφάλειας θέλω να πάω σε linux θα βάλω και ssl και ότι βρώ για όσο καλύτερη ασφάλεια γίνεται?????

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

’κου φίλε μου, επειδή είμαι MandrakeFun το ερωτηματικό κάτω δεξιά δεν είναι τίποτα κακό απλά σημαίνει ότι δεν είσαι μέλος στο MandrakeClub. Μπορεις να γραφτείς δοκιμαστικά για λίγες μέρες αλλά και να μην το κάνεις όλα ΟΚ! Απλά μπορείς να βλέπεις αν υπάρχουν διαθέσημα Updates κ.λπ. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.