Jump to content



Καινουργιο κινητο


chris2

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια

 

Πουλησα το oneplus 2 που ειχα και τωρα ψαχνομαι για καινουργιο κινητο.Μαχ που θελω να δωσω ειναι 300 αντε βαρια βαρια 350€.Εγω αυτο που θελω κανω στο κινητο ειναι σιγουρα root αρα θα χασω και εγγυηση αμα παρω κατι απο εδω.Εγω αυτο που θελω ειναι να εχει καλουτσικια καμερα  και σε specs πανω κατω ξερω τι περνω σε αυτα τα λεφτα.Σκεφτομαι για Xiaomi Mi Note Pro που παλια ειχε 4-5 εκατοσταρικα και τωρα παιζει στα 300€.Με εχει ψυνει λογο specs. Εσεις τι θα μου προτεινατε?     

 

Ευχαριστω
 

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε και meizu mx5/pro πολυ καλυτερη καμερα (εχει και manual ρυθμισεις)... και oled οθονη ...μετα εγω θα επρενα και χπερια ζ3+ και htc μ9 (τα περι overheat δεν ισχυουν πλεον ψαξε στο xda)

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις μονο root δε χανεις την εγγυηση (το ρουτ γινεται ξε-ρουτ). Οταν ξεκλειδωσεις bootloader, χανεις την εγγυηση, συνηθως (καποιοι ξανακλειδωνουν , αλλα ειναι επικινδυνο). Γενικα αυτο ισχυει ειτε παρεις απο Ελλαδα ειτε απο εξω.

 

Στα ~350 τα ρεστα μου στο LG G4 ...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2016 at 14:17, το μέλος cpgr έγραψε:

Τσεκαρε και meizu mx5/pro πολυ καλυτερη καμερα (εχει και manual ρυθμισεις)... και oled οθονη ...μετα εγω θα επρενα και χπερια ζ3+ και htc μ9 (τα περι overheat δεν ισχυουν πλεον ψαξε στο xda)

Τα ειδα το meizu το pro ,τουμπανο αλλα η τιμη ειναι κομα ψηλα.Επισης δεν ξερω απο λειτουργικο πως πανε και απο υποστιριξη.Προς το παρον λεω να μην κινηθω σε επωνυμο γιατι σιγουρα μεσα κανενα 6μηνο-χρονο (και θα παει αρκετα χαμηλα η τιμη του ως μεταχειρισμενο) θα το δωσω το κινητο και συν οτι θελω να δοκιμασω την xiaomi επιτελους.Λεω να το χτυπησω απο εδω. Να του στειλω καποιο εξτρα μυνημα πχ να μην ανοιξει το κινητο ή να του πω να το στειλει με απλο ταχυδρομιο(λογο τελωνειου)?Λεει κατω οτι θα του περασουν Multi-language ROM.Χρειαζεται ? Θα μπορεσω να περασω την ελληνικη ρομ αμα δεν το σκαλιξουν και αυτοι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω εμπειρια αγορας απο κινα και δε ξερω αν θα σε χρεωσουν στο τελωνιο...Γενικα ολα τα ανδροιδ πεφτουν με παρομοιο ρυθμο ,οτι και να παρεις μετα απο 6 μηνο την ιδια μειωση θα εχει...Ρομ περνας οποια θες αμα το κανεις ρουτ ,αλλα νομιζω η πολυ-γλωσσικη ρομ εχει και ελληνικα μεσα οποτε για ποιο λογω να την αλλαξεις?

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.