Jump to content



Ψαχνω για κινητο ~230€ (το πολυ 250)


Recommended Posts

Έχω κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα αυτές τις μέρες.. μόνο που είναι μεγαλύτερο μια και η αδερφή μου θα πάρει κινητό ξανά μετά από 6 χρόνια. :sarcastic: (δεν είναι φαν των κινητών κ του internet στο κινητό) Πάει από τις 3 ίντσες στις...5;; Από το samsung GT 7300 omnia lite, πάμε σε κάτι στις 5 ίντσες... για να μη πάθει κ πλάκα... ήδη κάνει τα μούτρα της αλλά το ξεπερνάει λόγω χρωμάτων των κινητών. Δεν θέλουμε κλασικό μαύρο, οπότε ένας επιπλέον πονοκέφαλος.. το καλό είναι ότι στο size comparison που τα βάζουμε, βλέπει ότι κάποια ενώ έχουν κ λίγο μεγαλύτερη οθόνη, είναι σχεδόν ίδια στο μέγεθος.. 

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ηταν ενας γνωστος μου εδω Αλεξανδρουπολη. Πριν περιπου 1 μηνα πηρε μεταχειρισμενο, κατοπιν προτροπης μου , ενα optimus G στα 110€ με μεταφορικα. 

Οχι απλα δε το μετανοιωσε, αλλα θελει να αρχισει να το ψαχνει κιολας το θεμα με το android :hehe:  (αυτος δεν ειχε ουτε καν touch, ειχε ενα nokia χωρις καμερα, απο αυτα για το στρατό :p

Βεβαια διαφορετικες περιπτωσεις..

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, tommybertsen said:

Το θεμα ειναι οτι οπως καταλαβα κοιταζετε βασει ιντσων. Το μεγεθος ειναι που μετραει, οχι μονο ιντσες. Το 6s ειναι σουπερ αλλα ειναι ελαχιστα μικροτερο απο το g4.

Το ιδανικο θα ηταν το μεγεθος του LG G2... Δε ξερω τι υπαρχει σε τετοιο, μετα πας στην αγορα της Κινας, με ο,τι αυτο συνεπαγεται! 

Αν παλι ειναι "ψυχολογικο" θεμα αυτο των ιντσων , το καταλαβαινω. Το καλυτερο ειναι να πιασει στο χερι της το εκαστοτε κινητο! 

*αν τα παραπανω τα δοκιμασε και τα 2 , παω πασο :p 

Περίεργο πάντως αυτό που λες γιατί έχει περάσει και από εμένα το g2 και το g4 μου φαίνεται πολύ καλύτερο. Πρώτον γιατί έχω το δέρμα και δεν γλιστράει όπως το g2 οπότε δεν χρειάζεται και θήκη και δεύτερον γιατί είναι κυρτό

Link to comment
Share on other sites

Εχμ,  αφου το απεκλεισε το θεμα του G4 , θα ηταν σιγουρα καλυτερα ενα G2 στο χερι της αδερφης του. Εχω και τα 2 κοντα μου τα κινητα, με το G2 μπορω να δουλεψω και με το ενα χερι , οριακα. Με το G4 δε γινεται αυτο. Στο κρατημα με το δερμα ειναι καλο και οντως δε γλιστραει.

Και το Optimus G ειναι γυαλι , γλιστραει , ομως με λιγη προσοχη με το 1 χερι κανεις ολες τις δουλεις σου και ειναι 4.7". 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jax7480 said:

Τελικά αγοράστηκε σήμερα, iPhone 6s 64GB Rose Gold με παράδοση αύριο. Οπότε το θέμα έληξε άδοξα, γιατί με βλέπω να είμαι σε μόνιμη βάση στο skype να δίνω οδηγίες.

 

50 minutes ago, tommybertsen said:

 Καποιο tutorial δε παιζει για να μαθευτουν τα βασικοτερα;  

Παίζει και παραπαίζει.

 

Αρχίζει από εδώ:

http://www.apple.com/gr/support/iphone/using/

 

Και μπορεί να κλείσει ραντεβού με εκπρόσωπο, να την πάρει τηλέφωνο να της κάνει επίδειξη του τηλεφώνου, χωρίς κόστος. Αν θέλεις λεπτομέρειες, μπορώ να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Wizard! έγραψε:

Και μπορεί να κλείσει ραντεβού με εκπρόσωπο, να την πάρει τηλέφωνο να της κάνει επίδειξη του τηλεφώνου, χωρίς κόστος

:o 

Καλή φάση για να μάθεις 5 πράγματα!! Κάνα βίντεο-τουτόριαλ έλεγα εγώ, που ξέρεις, βλέπεις και κάνεις. Αλλά οκ, το παραπάνω είναι από το επίσημο site.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Wizard! said:

 

Παίζει και παραπαίζει.

 

Αρχίζει από εδώ:

iPhone - Χρήση iPhone - Υποστήριξη Apple

 

Και μπορεί να κλείσει ραντεβού με εκπρόσωπο, να την πάρει τηλέφωνο να της κάνει επίδειξη του τηλεφώνου, χωρίς κόστος. Αν θέλεις λεπτομέρειες, μπορώ να σου πω.

Πες ή στείλε pm.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, jax7480 said:

Πες ή στείλε pm.

 

Μπαίνεις www.apple.com

Πάνω δεξιά, κάνεις κλικ στο κουτάκι/τσάντα, πας Orders και κάνεις login με τα στοιχεία που έβαλες την παραγγελία ή order no & email.

Εκεί που βλέπεις το τηλέφωνο, έχει ένα link από κάτω που γράφει "Schedule Online personal setup session".

Τώρα αν το πήρες από Νορβηγία ή Ελλάδα, πιθανόν να το γράφει στη γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.