Jump to content



MOTOSPEED Inflictor CK104 RGB μηχανικό πληκτρολόγιο @ gearbest στα 47 ευρώ


Recommended Posts

Ίσως το πιο φθηνό πλήρες RGB MECHANICAL KEYBOARD στην παγκόσμια αγορά. MOTOSPEED Inflictor CK104.Στα 47 ευρώ!!!!!! Βίντεο παρουσίασης
Έρχεται σε τρεις χρωματισμούς με  Outemu Blue switches κλώνους cherry mx.Έχει πάρα πολύ καλές κριτικές από χρήστες και αγοραστές. Νομίζω ότι η αγορά του σε αυτά τα χρήματα αξίζει "τρελά".Εγώ πάντως τσίμπησα ένα και όταν παραλάβω ανεβάζω φωτογραφίες και εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Να ρωτήσω κάτι που μπορεί να φανεί χαζό, αλλά μέχρι στιγμής δεν είχα καμία επαφή με μηχανικά πληκτρολόγια.. Ξέρω ότι γενικά τα keycaps αλλάζουν στα μηχανικά. Υπάρχουν με ελληνικά γράμματα που ταιριάζουν στο συγκεκριμένο;

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος ronin13 έγραψε:

Να ρωτήσω κάτι που μπορεί να φανεί χαζό, αλλά μέχρι στιγμής δεν είχα καμία επαφή με μηχανικά πληκτρολόγια.. Ξέρω ότι γενικά τα keycaps αλλάζουν στα μηχανικά. Υπάρχουν με ελληνικά γράμματα που ταιριάζουν στο συγκεκριμένο;

Όλα τα keycaps ταιριάζουν. Αρκεί να βρεις με ελληνικά γράμματα.Το συγκεκριμένο έχει   Outemu Blue switches κλώνους των cherry mx και ταιριάζουν τα πάντα μεταξύ τους καθώς και με τους υπόλοιπους κλώνους (razer,khail,gateron κλπ).

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
8 hours ago, Rafaelpap said:

Γεια σας. Μπορω να σας ρωτησω κατι; Απο το gearbest ποσες μερες εκανε να ερθει ελλαδα; Επισης αντιμετωπισατε προβληματα με το τελωνειο; Ευχαριστω εκ των προτερων.

Αναλόγως από ποια αποθήκη αλλά γενικά 18-30 μέρες. Τελωνείο με απλό registered post δεν έχει περάσει. Με DHL άμα βάλεις είμαι 99% σίγουρος ότι θα περάσει. Φιλική συμβουλή - εγγύηση/υποστήριξη από αυτούς μη περιμένεις. 

 

Ένα από τα τηλέφωνα ($85) που παράγγειλα είχε πρόβλημα. Μου λένε πλήρωσε ~$50 να σου στείλουμε άλλο, νταξ λογικό. Τους πλήρωσα. 4 μήνες δε μου το έστελναν, από ticket σε ticket έκαναν τους κινέζους (ναι στο πακετάρουμε, ναι έχει στοκ μπλα μπλα). Τελικά άλλαξα παραγγελία σε μία ταμπλέτα στα ίδια $. Μην ανησυχήτε, τη στείλαμε, την ελέγξαμε διεξοδικά κιολας για να ειμαστε σίγουροι ότι δουλεύουν όλα καλά. Φτάνει πράγματι η ταμπλέτα, δε δουλεύουν τα volume buttons...

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το gearbest έχει θέματα αξιοπιστίας, είναι λίγο ρίσκο να πάρεις απο αυτούς. Βέβαια τώρα τελευταία το παλεύουν πολύ να βελτιωθούν, και όντως έχουν βελτιωθεί, αλλά, και πάλι, δεν αποτελούν επιλογή όταν θέλω να πάρω κάτι ακριβό (κινητό-ταμπλετ).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.