Jump to content



qi charger εμπειριες...


Vamire

Recommended Posts

Θελω να ακουσω εμπειριες πανω στο wireless charging... βασικα σαν κριτικες απο ποια προιοντα εχετε μεινει ικανοποιημενοι ή μη..
Αξιζουν οι noname ή οχι;
 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Έχω πάρει ένα της Aukey για το Nexus 6 από ebay για 5€. Δουλεύει μια χαρά (ακόμα και με το κινητό μέσα στη θήκη), ζεσταίνεται λίγο παραπάνω από όσο θα ήθελα αλλά δεν το πολυχρησιμοποιώ διότι συνηθισμένος από το quick charge μου κακοφαίνεται να φορτίζει το κινητό με μόνο 500mA-1Α για πόσες ώρες, ενώ με τον κανονικό σε μισή ώρα - 45 λεπτά έχεις γεμίσει.

Link to comment
Share on other sites

εδω και 4,5 χρονια (!)με το νεξους 4 kai to charging orb LG πραγματικα ειναι οτι καλυτερο υπαρχει!

Απλα ακουμπας το τηλεφωνο στη θεση του και οταν τοχρειαστεις το παιρνεις χωρις να βαζεις βγαζεις καλωδια!
Ειναι παντα φορτισμενο γιατι σε αντιθεση με το καλωδειο δεν απαιτει να κανεις μια εξτρα κινηση (+εξτρα φθορα στη θυρα) και δε το ξεχνας ποτε να το βαλεις για φορτιση .

Ειναι ενα feature που θα καθορίσει τι συσκευή θα το διαδεχτεί για εμενα.

Ακουγεται χαζο αλλα ειναι quality of life βελτιωση οταν το εχεις ,και, φορτιζει οχι και τοοσο αργα,ασε που και η αργη φορτιση ειναι καλυτερη για τη ζωη της μπαταριας και φαινεται να εχει βοηθησει στο δικο μου απο περιπτωσεις που βλεπω στο ιντερνετ ! (αν βιαζομαι το βαζω πανω στο powerbank που φορτιζει ποιο γρηγορα απο το φορτιστη τοίχου :Ρ)

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το εδώ και αρκετούς μήνες μπορώ να πω στα + του είναι η ευκολία φόρτισης
Ίσως επίσης το η γκαντζετια του θέματος και ισως ότι δείχνει ομορφα πάνω στ γραφείο.
Στα πλην του ότι το κινητό ανεβάζει θερμοκρασία
ότι η φόρτιση του καθυστερεί σημαντικά δεν είδα ποτέ πάνω από 1.5A και ισως υπάρχει θέμα υγείας μακροπρόθεσμα (τεχνοφοβικο το ξέρω)
Θα το συνιστούσαν μόνο για το γραφείο όσοι κάθονται αρκετές ώρες όχι δίπλα σας όσο κοιμαστε κλπ τόσο για θέμα τις θερμοκρασίας δεν θέλετε να κάνει κανένα μπου το κινητό σας αν κάτι δεν πάει καλά όσο κοιμαστε αλλά όσο και για και ήχους που μπορεί να κάνει το coil του charger.
Δοκιμασα 2 συνολικά ένα no name και έναν Itian.


Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.