Jump to content



EVGA X58 4-WAY SLI Classified και revodrive 3


def

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους αντιμετωπιζω το εξης προβλημα στην συγκεκριμενη μητρικη , εχω βαλει ενα revodrive 3 120gb στην Pci-x , ημητρικη εχει 7 pci-x , χ16-χ8-χ16-χ8-χ16-χ8-χ16 δεν εχει χ4. μου λεει για να παρω το μεγιστο της ταχυτητας του 5GB πρεπει να μπει σε Pci-e Χ4,το παροδοξο ειναι οτι στην προηγουμενη μητρικη που ειχα asus p6t7 ws που ειχε και αυτη 7 pci-x και ολες Χ16 , μου εδινε την μεγιστη ταχυτητα 5GB ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕ το σλοτ , μπορειται να μου πειτε τι μπορω να κανω για να παρω την μεγιστη τατυτητα, και οι 2 μητρικες ειναι sata 2 , αλλα στην asus μου εδινε τις ταχυτητες τις κανοννικες.

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, jax7480 said:

Λογικά η PCIexpress που χρησιμοποιείς για το revodrive είναι χ8. Δοκίμασε σε μία Χ16 που σου δίνει τη μέγιστη ταχύτητα.

 

Θα δοκιμασω Ζαχο !

Link to comment
Share on other sites

Ήταν λίγο περίεργα τα revodrive σε αυτά τα θέματα. Όταν έμπαινε σε θύρα Χ8, ακόμα και που το drive ήταν σε X4, έριχνε την ταχύτητα. Έπρεπε να μπει είτε σε X4, είτε σε Χ16.

Έτσι θυμάμαι τουλάχιστον από το Revodrive 3 X2.

Link to comment
Share on other sites

Ζαχο , δυστηχως σε καμια δεν δινει την μεγιστη ταχυτητα , τα δοκιμασα ολα τα σλοτ , ενω στην asus p6t7 ws που ηταν ολες X16 , μου εδινε 5 Gb

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, jax7480 said:

Κάνε μία δοκιμή. Βάλε την κάρτα γραφικών σε μία θύρα Χ8 και στην πρώτη θύρα κάτω ακριβώς από τον επεξεργαστή που είναι Χ16 βάλε το revodrive.

 

το δοκιμασα και αυτο Ζαχο , αλλα τιποτε . Βρηκα αυτο , ακριβως το ιδιο προβλημα , το τελευταιο bios του revo το εχω περασει.

http://forums.evga.com/X58-Classified-E762-some-issues-with-ocz-revodrive-3-x2-240GB-m1222983.aspx

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.