Jump to content



outlook express ανάκτηση mail


Recommended Posts

Καλησπέρα,

είχα windows xp και λόγω προβλήματος στο δίσκο, αναγκάστηκα να κάνω φορμάτ και εγκατέστησα τα windows 7 με νέο δίσκο πλέον. Χρησιμοποιούσα το outlook express για mail.

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να ανακτήσω με κάποιον τρόπο mail και επαφές από το outlook ή είναι πλέον χαμένα; Ευχαριστώ.

Έγινε επεξεργασία από giannnhs
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν υπαρχει καμμια δυνατοτητα aφου αλλαξες και δισκο μαλιστα .Τα 7 δεν εχουν το outlook expres αλλα μπορεις να προσαρμοσεις την εξελiξη του που ειχαν τα vista και την ελεγαν αλληλογραφια των windows.

 

Το εχω κανει εγω.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κρατησει τα .dbx αρχεια και το .wab (address book)?

 

Αν ναι υπαρχει τροπος, αν οχι σαφως δεν μπορει αν γινει τιποτα ανεξαρτητως απο το προβλημα που αναφερει ο insomniac58

Έγινε επεξεργασία από bspus
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ. Δυστυχώς δεν υπάρχει δυνατότητα, μια που δεν είχα κρατήσει και αρχείο. Για να μην την ξαναπατήσω πώς μπορώ να αποθηκεύω τα mail ώστε εάν ξαν αγίνει κάτι να μπορώ να τα ανακτήσω; Υπάρχει κάποιος τρόπος; Τώρα χρησιμοποιώ windows live mail των windows7

Link to comment
Share on other sites

Απαραιτητη πρυποθεση να εχεις δημιουργησει partition (παντα χρησιμο σε πολλα) στον δισκο και εχει επιλογή που θα τα αποθηκευει οποτε οριζεις εκει σε ένα φακελο που θα φτιαξεις . Εναλλακτικα πριν το format εξαγωγή σε στικακι τον φακελο που τα ειχες .

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λόγο χρησιμοποιείς τοπικά την αλληλογραφία σου;

Δεν έχεις κάποιο email τύπου @gmail, @outlook, @msn, @yahoo, κλπ;

Σε αυτή την περίπτωση, εκτός κι αν έχεις τεράστιους όγκους, ο χώρος που δίνουν είναι υπέρ αρκετός για οποιαδήποτε χρήση και δεν χρειάζεται να κάνεις backup τίποτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Για ποιό λόγο χρησιμοποιείς τοπικά την αλληλογραφία σου;

Δεν έχεις κάποιο email τύπου @gmail, @outlook, @msn, @yahoo, κλπ;

Σε αυτή την περίπτωση, εκτός κι αν έχεις τεράστιους όγκους, ο χώρος που δίνουν είναι υπέρ αρκετός για οποιαδήποτε χρήση και δεν χρειάζεται να κάνεις backup τίποτα.

 

Μπορει να γινει κι αυτό αλλα εγω επειδή εχω δικο μου domain   δεν γινεται ετσι

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.