Jump to content



Star Wars Revelations (αλλη μια ταινια Star Wars αναμενεται )


Vasot

Recommended Posts

To Star Wars Episode 3 Revenge of the Sith απο οτι φαινεται δεν θα ειναι η μονη ταινια που θα βγει

Aλλη μια ταινια Star Wars αναμενεται αλλα δεν θα ειναι φτιαφμενη απο τον Lucas αλλα απο μια μικρη νεα εταιρια την Panic Struck Studios η οποια συνεργαζεται με τον Lucas

http://world.std.com/~MHonig/panic/

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα είδηση φαίνεται. Βέβαια εγώ απλά ελπίζω το ROTS (Revenge of the Sith) να είναι καλό. Και για να είμαι ειλικρινής είμαι αρκετά αισιόδοξος για την ταινία (όντας spoiler junkie και ξέροντας το σενάριο). Επείσης απο όσο ξέρω προγραμματίζεται (αλλά δεν έχει οριστικοποιηθεί) να βγεί μια σειρά Star Wars μετα το ROTS απο τη Lucasfilm η οποία θα διαδραματίζεται μεταξύ ROTS και ANH (A New Hope - Episode IV).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vasot

To Star Wars Episode 3 Revenge of the Sith απο οτι φαινεται δεν θα ειναι η μονη ταινια που θα βγει

Aλλη μια ταινια Star Wars αναμενεται αλλα δεν θα ειναι φτιαφμενη απο τον Lucas αλλα απο μια μικρη νεα εταιρια την Panic Struck Studios η οποια συνεργαζεται με τον Lucas

http://world.std.com/~MHonig/panic/

Η ουσια του θεματος δεν εχει καμμια απολυτως σχεση με τον τιτλο του topic σου.Fan film μπορει να φτιαξει ο οποιοσδηποτε.Αν και ΟΠΩΣ βγει η ταινια (?) αυτη, ΔΕΝ θα αποτελει σε καμμια περιπτωση επισημο κομματι της ιστοριας του Star Wars saga...

Με λιγα λογια, μπορει να εχει φωτοσπαθα, μπορει να εχει tie fighters ,αλλα ΔΕΝ θα ειναι Star Wars movie...

Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφέρατε για star wars κυκλοφόρησε και δεύτερο teaser από την απερχόμενη ταινία. Δεν με ενθουσίασε όπως το πρώτο μια και δεν είχε darth vadar να ανασαίνει και να μιλάει, αλλά είναι ενδεικτικό του τι θα δούμε.......

Link to comment
Share on other sites

Σημερα καθησα και ειδα τα πρωτα δυο

επεισοδια σερι για να αρχισω να προετοιμαζομαι

για το τριτο:D

Ξερει κανενας αν θα ειναι σε παγκοσμια πρεμιερα

οπως το LOTR και ποτε?

Link to comment
Share on other sites

Το trailer ειναι θεϊκο. Πολυ καλύτερο IMHO απο το teaser. Σου λέει όλη την ταινία βέβαια... Το Revenge βγαίνει 19 Μαϊου. Λογικά θα πρέπει να βγεί και εδώ ίδια μέρα. Το Attack of the Clones είχε βγεί την ίδια μερα με Αμερική.

Υ.Γ.: Sidious rulezzzzzz :banging:

Link to comment
Share on other sites

To 2o trailer δεν εινα καθολου teaser και ειναι το επισημο.Ειναι κατ'εμε κλασεις ανωτερο απο το teaser και εχει τρελλανει πολυ κοσμακη!

Στην χωρα μας βγαινει δυστυχως στις 20 Μαιου.Θα παιχτει ομως σε village τα μεσανυχτα της 19ης.Καπου εκει θα ειμαι και εγω!

Link to comment
Share on other sites

19 Μαϊου Τεταρτη είναι? 20 εχω μάθημα μεχρι τις 10 το βράδυ, αρα μάλλον με βλέπω να πηγαίνω σε μεσονύκτια παράσταση... Οχι πως με ενοχλεί. Λιγότερα ενοχλητικά πιτσιρίκια. Ποτέ πιά η φρίκη του Return of the King που είχα κάτι μ@....σμενα 13χρονα στην απο πίσω μου σειρά που μου ειχαν σπάσει τα @@ σε όλη την ταινία!!! :mad::wall:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από No Quarter

19 Μαϊου Τεταρτη είναι? 20 εχω μάθημα μεχρι τις 10 το βράδυ, αρα μάλλον με βλέπω να πηγαίνω σε μεσονύκτια παράσταση... Οχι πως με ενοχλεί. Λιγότερα ενοχλητικά πιτσιρίκια. Ποτέ πιά η φρίκη του Return of the King που είχα κάτι μ@....σμενα 13χρονα στην απο πίσω μου σειρά που μου ειχαν σπάσει τα @@ σε όλη την ταινία!!! :mad::wall:

Εγώ όταν είχα πάει ήταν κάτι σπόρια που ουρλιαζαν από το φόβο όταν βγήκαν οι undead και μας είχαν πρήξει τα @@

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάτι τέτοια θέματα δείχνουν το πόσο μεγάλες διαφορές υπάρχουν μεταξύ των ανθρώπων. Ακόμα και εδώ που έχουμε κοινά σημεία τους υπολογιστές και στο συγκεκριμένο post σε όλους μας αρέσει το Star Wars, ο καθένας το βλέπει διαφορετικά.

Εμένα δεν με ενθουσίασε το trailer γιατί περίμενα να δω εκπληκτικά γραφικά και καλώς η κακώς δεν είχα αντισταθεί όταν είχα βρεθεί σε site με spoiler από το σενάριο

Από την άλλη όμως, στο πρώτο teaser που κυκλοφόρισε, όταν είδα σκηνές από τα παλαιά Star Wars, συνοδευόμενα από την μουσική και τον Darthουλι και άκουσα αυτόν και τον αυτοκράτορα να μιλάνε, έ τότε η τρίχα κάγκελο.......... Το έβλεπα και το ξαναέβλεπα

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ γιατί δεν κατάλαβα... Περίμενες απο το trailer να δείς εκπληκτικά γραφικά και δεν είδες??? Γιατι εμένα μου έδωσαν την εντύπωση απίστευτης δουλειάς στο CGI. Αν σκευτείς οτι τα πάντα σχεδών ήταν CGI θα έλεγα οτι είναι τα καλύτερα γραφικά μεχρι τώρα σε ταινία χαλαρά. Ειδικά οι φάσεις στο διάστημα στην αρχή και η φάση με Yoda VS Sidious.

Στο Teaser μπορεί η γέννηση του Vader να ήταν καλή (προσωπικά μου φάνηκε λίγο περίεργα τοποθετημένος ο Vader - μικρά χέρια κλπ) αλλά η φωνή δεν ήταν James Earl Jones αλλά ο Christensen με εφφέ που έκανε την φωνή του να μοιάζει με του cyborg Vader και δεν προέρχονται απο την γέννηση του cyborg Vader αλλά είναι στην ουσία απο πιο πρίν στην ταινία οπού ο Anakin (Hayden Christensen) παίρνει το ονομα Darth Vader και ηγείται τις επίθεσης στον Jedi Temple όπως φαίνεται στο trailer.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr [Σήμερα, στις 11:50]

To 2o trailer δεν εινα καθολου teaser και ειναι το επισημο.Ειναι κατ'εμε κλασεις ανωτερο απο το teaser και εχει τρελλανει πολυ κοσμακη!

Μπορεις να μας δωσεις καποιο link για το teaser και το trailer?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από No Quarter [Σήμερα, στις 18:39]

Σορρυ γιατί δεν κατάλαβα... Περίμενες απο το trailer να δείς εκπληκτικά γραφικά και δεν είδες??? Γιατι εμένα μου έδωσαν την εντύπωση απίστευτης δουλειάς στο CGI. Αν σκευτείς οτι τα πάντα σχεδών ήταν CGI θα έλεγα οτι είναι τα καλύτερα γραφικά μεχρι τώρα σε ταινία χαλαρά. Ειδικά οι φάσεις στο διάστημα στην αρχή και η φάση με Yoda VS Sidious.

Δεν με κατάλαβες :toomuchne Αυτό ακριβώς εννοώ. Περίμενα τα εντυπωσιακά γραφικά. Όταν είδα το ep2 έπαθα πλάκα με την ποιότητα και την λεπτομέριά τους οπότε ήμουν προετιμασμένος για αντίστοιχη και καλύτερη ποιότητα στο ep3.

Στο Teaser μπορεί η γέννηση του Vader να ήταν καλή (προσωπικά μου φάνηκε λίγο περίεργα τοποθετημένος ο Vader - μικρά χέρια κλπ) αλλά η φωνή δεν ήταν James Earl Jones αλλά ο Christensen με εφφέ που έκανε την φωνή του να μοιάζει με του cyborg Vader και δεν προέρχονται απο την γέννηση του cyborg Vader αλλά είναι στην ουσία απο πιο πρίν στην ταινία οπού ο Anakin (Hayden Christensen) παίρνει το ονομα Darth Vader και ηγείται τις επίθεσης στον Jedi Temple όπως φαίνεται στο trailer.

Η αίσθηση που αφήνουν οι φωνές είναι η ίδια και το συμαντικότερο για μένα, είναι ότι μου ξύπνησαν συναισθήματα και αναμνήσεις από τα παλαιά. ’λλωστε έχω και μία ηλικία που επιτρέπει να θυμάμε τα πρώτα star wars σε εποχές που τα εντυπωσιακά οπτικά εφέ δεν ήταν κάτι συνηθισμένο (μιλάμε πάντα με συγκρίσεις σχετικές με την εκάστοτε εποχή)

Τα star wars δημιούργησαν το φανατικό κοινό τους, αφενός για τα οπτικά εφέ και αφετέρου για το βάθος του κόσμογονίας και των χαρακτήρων τους. Οι νέες ταινίες μου άρεσαν γιατί αφενώς λόγω πόρωσης δεν είμαι αντικιμενικός κριτής και αφετέρου για τα οπτικά εφέ. Από πλευράς σεναρίου αυτό που μου άρεσε είναι το δέσιμο της ιστορίας και η αναφορά γνωστών προσώπων και γεγονότων. Από πλευράς όμως "σινεφιλ" δεν είχαν τίποτα το καινούργιο να μας πουν.

Αυτό που ελπίζω και εύχομαι για το ep3 είναι μέσα στην κατεγιστική δράση που αναμένετε, να απολαύσω καλύτερα το δέσιμο με τις επόμενες ταινίες (δηλαδή τις παλαιές) και να χαρώ τον darth και τον αυτοκράτωρα να κόβουν κόλους και να απολαμβάνουν τις δάφνες τους :devil: :devil: :devil: :devil: :devil:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει επίσημο link για το trailer αλλά αν πάς σε torrent site (π.χ. btsites.tk, piratebay, torrentreactor.net) σίγουρα θα το βρείς. Υπάρχει σε 2 εκδόσεις απο όσο ξέρω. Μια Quicktime γυρω στα 30 ΜΒ - καλή ποιότητα - και άλλη μία AVI (ή mpg/wmp/mpeg δεν θυμάμαι) γύρω στα 63 MB - ΤΕΛΕΙΑ εικόνα !!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Solid Snake [Σήμερα, στις 19:43]

Μπορεις να μας δωσεις καποιο link για το teaser και το trailer?

Στο torrent site της γειτονιάς σου, στο starwars.com και γενικά παντού στο δίκτυο. Με ένα googlαρισμα θα βρείς όσα θες.............

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσα spoilers έχεις διαβάσει (εγώ είμαι spoiled μέχρι το κόκκαλο :p ) απλά μην περιμένεις ο Vader να είναι παραπάνω απο 5 λεπτά στην ταινία και να λέει πάνω απο 10 γραμμές ολες κι όλες γιατί θα απογοϋτευτείς. Εννοώ τον Vader απο την κλάσσική τριλογία για την ακρίβεια, γιατι ο "νεος" Vader θα γ@μ@ει τα πάντα (εκτος του Obi-Wan hehe :devil: )

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς διάβασα αρκετά, με την δικαιολογία ότι τα διαβάζω γρήγορα και δεν προσέχω πολύ τι λένε και δεν τα διαβάζω όλα κλπ (τι δικαιολογίες βρίσκει ο άνθρωπος για να δικαιολογεί τα αδικαιολόγητα:innocent: ). ’φησα μόνο τις τελευταίες παραγράφους,

ΜΕΡΙΚΩΣ SPOILER ALERT

.......

μέχρι εκεί που λέει στο trailer για το "who did this think" και υποθέτω αναφέρετε στην επίσκεψη του anakin στην ακαδημία.

......

Μετά λέω ας αφήσω κάτι και για το τέλος. Ηλπίζα να τον βλέπαμε και να τον ακούγαμε περισσότερο στην στολή του..

Ελπίζω τα περιεχόμενα του spoiler να μην φαίνονται :bye:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.