Jump to content



Κοστολόγηση Η/Υ


Recommended Posts

Καλησπέρα

 

Θα ήθελα μία κοστολόγηση του Η/Υ μου.Σκέφτομαι να τον πουλήσω.

 

Case: Silverstone RV02-E

Mobo: MSI Z77A-G45

CPU: Intel I5 2500 3.3GHz

Ram: 4x Kingston KHX1600C10D38G 4GB

SSD: Intel 330 120gb

GPU: Asus Strix 970 4GB

 

Τίποτα απο τα παραπάνω δεν έχει εγγύηση.

 

Ευχαριστώ

Έγινε επεξεργασία από rastafari
caps removed from topic title
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο, οι μνήμες νομίζω έχουν lifetime , την κάρτα την πήρα μόλις κυκλοφόρησε οπότε λογικά έχει 1 χρόνο ακόμα περίπου.Ξέχασα να πω και το PSU.Είναι Corsair 1000w δε θυμάμαι μοντέλο, πρέπει να έχει ακόμα 3-4 χρόνια εγγύηση.Ευχαριστώ

Έγινε επεξεργασία από sr4u
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σχετικά δυνατό μηχανημα μόνο η μητρική δεν κάνει για τιποτα είναι πολύ low σε σχεση με τα υπόλοιπα part

Συνολο ειναι 16gb η μνήμη 4χ4;

Εσύ πόσα χρήματα θα ήθελες να πάρεις έχεις τσεκάρει καθόλου τιμές που παίζουν σε αλλο φόρουμ;

Πχ μην έχεις στο μυαλό σου κάτι για πάνω απο 350 ευρώ

μόνο οι μνημες και η γραφικών κρατανε λίγο ψηλα την τιμή

Link to comment
Share on other sites

Ε και το κουτί το είχα πάρει 270 ευρώ απο amazon και είναι γαμώ τα design.anyway, ναι 16gb σύνολο.350???wtf??? :p  ε τότε δε συμφέρει να το πουλήσω καν..:p και η μητρική πάντως μια χαρά είναι δεν ξέρω γιατί λές ότι δεν κάνει για τίποτα..z77 είναι (ok δεν ξέρω αν κάνει για oc αλλά who cares δεν χρειάζεται oc, μια χαρά τα παίζει όλα)

Link to comment
Share on other sites

Μητρική και επεξεργαστής ειναι παππούδες πια.

Πουλα σκέτη κάρτα γραφικών οσο η τιμή της ακόμα κυμαίνεται σε αξιοπρεπή επίπεδα, η τιμή της θα πέφτει με εκθετικό ρυθμό απο εδω και περα .

Πουλα σκετο και το κουτί αν θεωρείς ότι πιάνει κατι καλο.

Σε γενικές γραμμές η τιμή που πιάνει ένα ολόκληρο pc στην πιάτσα, ειναι πάντα χαμηλότερη απο την τιμή που πιάνουν συνολικά τα επιμέρους κομμάτια του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, sr4u said:

μμ ναι πιστεύω καλύτερα ξεχωριστά..θα το σκεφτώ.ευχαριστώ πολύ όλους

Προσπάθησε να πουλήσεις πακέτο Mobo-cpu πρώτα για ένα διάστημα γιατί είναι πιο παλιά και δεν φεύγουν εύκολα. Στη συνέχεια τα σπας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.