Jump to content



Μεταφορά Η/Υ μέσω αεροδρομίου.


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, θα ανεύω 3ο χρόνο στην αγγλία για την πτυχιακη και αποφάσισα να κουβαλήσω τον σταθερό λόγο ότι το λαπιτοπι που έχω δεν με καλύβει.

Έχω το εξής PC -> Link

Σκέφτομαι να πάρω ενα ATX case ώστε να με βοηθήσει στην μεταφορά αργοτέρα. Η ερώτηση μου είναι υπάρχει case που να χωράνε τα εξαρτήματα του Η/Υ η θα πρέπει να αλλάξω και την mobo ?
Επίσης είμαι ανοικτός σε tips περί την μεταφόρα του μέσω αερεδρομίου, έχω σκόπο να βγάλω GPU,HDD,SDD και τον custom CPU-Cooler για να αποφύγω τυχόν ζημιές.

 

Υ.Γ : Ζητώ συγγνώμη αν είμαι σε λάθος section.

 

 

Link to comment
Share on other sites

στην θεση σου θα επαιρνα gpu-ssd-mobo σε κοματια μαζι μου απο τον ελενχο των χειραποσκευων , ολα τα αλλα σε δεμα και  με ενημερωση στο τσεκιν να κολλησουν ευθραστο πανω στο pc.

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος def έγραψε:

στην θεση σου θα επαιρνα gpu-ssd-mobo σε κοματια μαζι μου απο τον ελενχο των χειραποσκευων , ολα τα αλλα σε δεμα και  με ενημερωση στο τσεκιν να κολλησουν ευθραστο πανω στο pc.

Το θέμα μου είναι ότι την mobo δεν θα μπορώ να την κουβαλήσω μαζί μου, θα έχω 2 checked-in luggage οπότε θα θυσιάσω την χειραποσκευή για να μπορέσω να κουβαλήσω τις 2 βαλίτσες + λαπτοπ bag, στην τσάντα του λαπτοπ σκόπευα να βάλω τα κομμάτια που θα ξεκολλήσω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος def έγραψε:

θελει μεγαλη προσοχη οτι σταλει σε βαλιτσα....στα λεω γιατι γνωριζω πολυ καλα !

Το γνωρίζω και εγώ μόνο και μόνο που βλέπω σε τι κατάσταση μου επιστρέφει η βαλίτσα μου με τα ρούχα, πίστεψε με αγχώνομαι μόνο και μόνο που το σκέφτομαι....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.