Jump to content



Forthnet λιγο απατεωνες η εγω παραλογος?


Recommended Posts

Παρτους μωρε. Σκεψου καταλαθος ενας κατσιβελος να σε εβαλε καταλαθος στα περατωμενα, η καταλαθος να σβηστηκε η καταγγελια...

 

Εγω που ειχα κανει 2 φορες πιο παλια, σε 6 μερες ειχα -γραμμα-  και μετα απο 2-3 ημερες τηλεφωνο αν πηρα το γραμμα  ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΕΤΤ κυρίως είναι επιφορτισμένη με τη βεβαίωση παραβάσεων και επιβολή προστίμων. Άλλοι φορείς, όπως ο Συνήγορος του Καταναλωτή είναι πιο αρμόδιοι για την επίλυση διαφορών. Η συνιστώμενη διαδικασία είναι να κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ και να την επισυνάψεις στην αντίστοιχη προς τον Συνήγορο του Καταναλωτή που αναλαμβάνει να μεσολαβήσει μεταξύ εσένα και τις εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ, όταν με είχαν 1 χρόνο χωρίς γραμμή, και καταγγελίες έκανα και στον ΙΝΚΑ πήγα, και στην ΕΕΤΤ, και στο ΣτΚ. Τίποτα. Απλά απαντούσαν ότι δε φταίνε αυτοί και π@ριές.

Όταν τους έκραξα δημοσίως στο Fb και μπήκε κι ένας κολλητός με >4000 επαφές και το έκανε share, είχα γραμμή σε 2 μέρες. Κι όχι απλά γραμμή, πέρασαν καινούριο καλώδιο στην περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

πριν 16 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Το θεμα ειναι ομως οτι αν τελικα ηθελες να μεινεις ΟΤΕ τι γινεται τοτε? Οτι επαθα και εγω...

Άκου να δεις τι έγινε, πήρα τελικά καλύτερη τιμή απο Vodafone, αλλά μέςα σε 1,5 μήνα που χρησιμοποιούσα το 4G δίκτυο, τουλάχιστον στις περιοχές που μένω και εργάζομαι ήταν επιεικώς απαράδεκτο και με είχε πιάσει η πρεμούρα να γυρίσω ΟΤΕ, οπότε εντελώς τυχαία πάνω στο δίμηνο μου κάνει τηλεφωνική προσφορά ο ΟΤΕ φθηνότερη της Vodafe, οπότε εγώ μην έχοντας υπογράψει συμβόλαιο, καθώς το ζητούσα και δεν το έστελναν, τους παράτησα σύξυλους και γύρισα COSMOTE, το κακό βέβαια είναι ότι τελείωσε πριν 1 μήνα το συμβόλαιο και η νέα προσφορά που πήρα από την COSMOTE είναι 45% πιο ακριβή από αυτή που πλήρωνα για τα ίδια πράγματα και τα έχω πάρει κρανίο.

πριν 3 ώρες, το μέλος ckbond έγραψε:

Να μας γνωρίσεις στον κολλητό να τον έχουμε καβάτζα σε περίπτωση που συμβεί τίποτε... :lol: :lol: :lol:

Ναι ρε φίλε, ειδικά εγώ με το κολοκαλώδιο που έχει έχει σαπίσει και βραχυκυκλώνει, μια χαρά θα μου κοθόταν ο κολλητός.???

Έγινε επεξεργασία από johnny_alex22
Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2016 at 6:26 PM, ckbond said:

Να μας γνωρίσεις στον κολλητό να τον έχουμε καβάτζα σε περίπτωση που συμβεί τίποτε... 

 

On 8/8/2016 at 10:04 PM, johnny_alex22 said:

Ναι ρε φίλε, ειδικά εγώ με το κολοκαλώδιο που έχει έχει σαπίσει και βραχυκυκλώνει, μια χαρά θα μου κοθόταν ο κολλητός.???

Δε χρειάζεται να έχετε έναν με πολλές επαφές. Βάλτε τους φίλους σας να το κάνουν share και να σχολιάσουν από κάτω. Σιγά το δύσκολο... Αν βάλετε κανένα (_|_), θα το κάνουν αυτό. Ε, ας το κάνουν και τώρα που χρειάζεται. Δεν τους κοστίζει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γενικά, αυτό το όλο "κόλπο" να σου κλείνουν σώνει και ντε ετήσια συμβόλαια σε προνομιακές τιμές ώστε να υποχρεώνεσαι σε περίπτωση ακύρωσης να πληρώσεις το υπόλοιπο και το τέλος διακοπής είναι ίσως η μεγαλύτερη "απάτη". Δε γίνεται όλες οι εταιρείες να έχουν προνομιακές τιμές για κλειστά συμβόλαια και να μην έχουν ανοιχτά συμβόλαια σε οικονομικές τιμές για όσους θέλουν πχ εξάμηνο συμβόλαιο.  Ειδικά για φοιτητές αυτό είναι ό,τι χειρότερο και δη όταν δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες να κάνουν μεταφορά της σύνδεσης στο σπίτι τους.

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΗΤΕΣ. ΟΜΟΙΩΠΑΘΩΝ ΑΚΡΙΒΩΣ Ο ΜΑΡΙΟΣ. ΑΝΑΜΕΙΝΑΤΕ ΕΞΕΛΙΞΗ/ ΨΗΝΩ ΝΑ ΜΠΛΕΞΩ ΚΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟ ΠΑΡΤΥ ΑΦΟΥ ΤΟ ΧΩ ΤΣΑΜΠΑ.

POWERPLAY παιζει με θυματα τους πελατες και προσυμφωνημενα απ τα κορακια ολα: διαδικασιες ,χρονοι,απαντησεις στο τηλ κλπ με παραθυρακια πανω στο νομο για να απομυζησουν μεχρι και ψιλα.Δε θα τους περασει ευκολα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΣτοΠαραΠεντε said:

Γενικά, αυτό το όλο "κόλπο" να σου κλείνουν σώνει και ντε ετήσια συμβόλαια σε προνομιακές τιμές ώστε να υποχρεώνεσαι σε περίπτωση ακύρωσης να πληρώσεις το υπόλοιπο και το τέλος διακοπής είναι ίσως η μεγαλύτερη "απάτη". Δε γίνεται όλες οι εταιρείες να έχουν προνομιακές τιμές για κλειστά συμβόλαια και να μην έχουν ανοιχτά συμβόλαια σε οικονομικές τιμές για όσους θέλουν πχ εξάμηνο συμβόλαιο.  Ειδικά για φοιτητές αυτό είναι ό,τι χειρότερο και δη όταν δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες να κάνουν μεταφορά της σύνδεσης στο σπίτι τους.

Γιατι "κολπο" ? Ελληνικα ξερεις. Υποτιθεται οτι διαβαζεις το συμβολαιο πριν υπογραφεις. 
Δεν σου φταιει μετα η χχχ εταιρια αν δεν εχεις λευτα να πληρωσεις.

(Δεν αναφερομαι στην περιπτωση του Μαριου φυσικα)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, YDinopoulos said:

Γιατι "κολπο" ? Ελληνικα ξερεις. Υποτιθεται οτι διαβαζεις το συμβολαιο πριν υπογραφεις. 
Δεν σου φταιει μετα η χχχ εταιρια αν δεν εχεις λευτα να πληρωσεις.

Κόλπ γιατί υπάρχει καρτέλ τιμών Γιάννη. Όλοι παίζουν στα ίδια ακριβώς, με το ίδιο δίκτυο μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ξεχασα να πω πως τελειωσε το δικο μου πανηγυρι...

 

Τελικα πριν 15 μερες ελαβα εναν λογαριασμο τον οποιο και πληρωσα. Ηταν 5 ευρω (οι μερες που εμεινα στην forthnet πριν γυρισω στον ΟΤΕ. 8 ημερες συνολο)

 

Πριν απο αυτα ειχα λαβει εναν λογαριασμο για 85 ευρω, τον οποιο πηγα σε καταστημα και τους ειπα οτι δεν τον πληρωνω. Με βεβαιωσαν οτι θα βγει νεος που δεν θα εχει τα τελη ενεργοποιησης/penalty.

Ερχεται ο αλλος μηνας μου ερχεται λογαριασμος 100κατι ευρω...Αρχισα να γελαω. Βεβαια και δεν πληρωσα τιποτα και μετα απο 2-3 μερες μου ηρθε μηνυμα στο κινητο οτι η αιτηση μου για μη πληρωμη των τελων ειναι προς ελεγχο.

Τελικα 2 παρα κατι μηνες μετα μου ηρθε ο σωστος λογαριασμος τον οποιο και πληρωσα (κακως ισως αλλα δεν ηθελα να εχω χρωστουμενα 5 ευρω)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα "κόλπο" με τα 12μηνά τους.. π.χ. εγώ με wind, μου'χαν κάνει μείωση τιμής και είχα δεχθεί τηλεφωνικά. Υποτίθεται λοιπόν ότι κρατάνε τη φωνή σου σαν "υπογραφή". Όταν μου έκαναν λοιπόν κάτι στραβές κι αποφάσισα να φύγω, τους λέω δεν ξαναπληρώνω κι άντε γεια..

- μααα κύριε πρέπει να δώσετε τα υπόλοιπα μηνιάτικα ως το τέλος του χρόνου ή να δώσετε πίσω την έκπτωση για τους μήνες έως τώρα..

- δεν κατάλαβα... γιατί;;;

- μααα έτσι υπογράψατε

- δεν θυμάμαι να'χω υπογράψει κάτι

- ναι, έχετε δίκιο, έγινε τηλεφωνικά.. έχουμε ηχογραφήσει τη συνομιλία 

- ωραία, γράψε το mail μου και στείλε μου το ηχητικό που δέχτηκα εγώ να πληρώσω 12 μήνες συμβόλαιο κι αν φύγω νωρίτερα, να δώσω όλα τα μηνιάτικα.. 

- ξέρετε έχουνε περάσει 8 μήνες και εμείς κρατάμε τα ηχητικά για 6 μήνες μόνο

- καλή σας ημέρα :D

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.