Jump to content



Υπηρεσία δεμάτων από UK


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός προϊόντος το οποίο το βρίσκω μόνο στο Ηνωμένο Βασίλειο.

 

Μέχρι εδώ όλα καλά. Το θέμα όμως είναι ότι ο πωλητής δεν κάνει αποστολές σε Ελλάδα παρά μόνο UK.

 

Τι μπορώ να κάνω ώστε με κάποιο τρόπο να έρθει σε εμένα;

Να επισημάνω ότι ακριβές λύσεις δεν αξίζουν μιας και το προϊόν κοστίζει <50€.

 

Είναι κανείς από UK να βοηθήσει - κατατοπίσει με κάποιο τρόπο;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το ποσό δύσκολα. Ακόμα κι αν βρεις κάποιον να στο στείλει, θα ανέβει δυσανάλογα το κόστος.

Εγώ μπορώ να παραλάβω από UK, με κόστος +3.50€. Αλλά για να στο στείλω Ελλάδα, θέλω 10-20€ ακόμα (ανάλογα το μέγεθος και το βάρος).

Η καλύτερη λύση είναι, αν κάποιος από τους "Ιρλανδούς" ή τους "Αγγλους" το πάρει και στο φέρει, μια που είναι περίοδος διακοπών και όλο και κάποιος θα κατεβαίνει προς τα κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω χρησιμοποιήσει αυτό το site δύο φορές ώστε να στείλω κάτι ελλάδα, στους δικούς μου. Σου βρίσκει την πιο φθηνή λύση και έχει κι επιλογή να μην τυπώσεις καν τα αυτοκόλληυα αποστολής, μα έρχεται ο άλλος σπίτι σου, το παραλαμβάνει και κολλάει αυτός τα στοιχεία αποστολής κλπ κλπ... 

https://www.parcel2go.com/

Δες τι παίζει από κόστη κι αν αξίζει. Το μέγεθος και το βάρος, πάντα παίζουν ρόλο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Wizard! έγραψε:

Σε αυτό το ποσό δύσκολα. Ακόμα κι αν βρεις κάποιον να στο στείλει, θα ανέβει δυσανάλογα το κόστος.

Εγώ μπορώ να παραλάβω από UK, με κόστος +3.50€. Αλλά για να στο στείλω Ελλάδα, θέλω 10-20€ ακόμα (ανάλογα το μέγεθος και το βάρος).

Η καλύτερη λύση είναι, αν κάποιος από τους "Ιρλανδούς" ή τους "Αγγλους" το πάρει και στο φέρει, μια που είναι περίοδος διακοπών και όλο και κάποιος θα κατεβαίνει προς τα κάτω.

Αυτό είναι το καλύτερο αλλά δε θέλω να τους βάλω σε κόπο. Έστω και αν πάει σπίτι τους και το στείλουν μετέπειτα αυτοί.

 

Ρώτησα ένα φίλο που κατεβάζει διάφορα από εξωτερικό για το μαγαζί του και μου είπε θα ρωτήσει αύριο στη TNT αν μπορούν να το παραλάβουν και να μου το στείλουν.

 

Καινούργιο το βρήκα 80 λίρες χωρίς τα μεταφορικά. Επίσης όλα τα υπόλοιπα μεταχειρισμένα δε μου κάνουν γιατί έρχονται κλειδωμένα και είναι μεγάλη διαδικασία το να ξεκλειδώσουν.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, UltraB said:

Καινούργιο το βρήκα 80 λίρες χωρίς τα μεταφορικά. Επίσης όλα τα υπόλοιπα μεταχειρισμένα δε μου κάνουν γιατί έρχονται κλειδωμένα και είναι μεγάλη διαδικασία το να ξεκλειδώσουν.

Κάνε τη σούμα σου και αν σε συμφέρει, στο στέλνω. Η διεύθυνση που έχω (virtual) είναι Β. Ιρλανδία, αλλά θεωρείται UK. Οπότε δες τι μεταφορικά έχεις μέχρι εκεί.

Μετά για εδώ είναι 3.50€ και ανάλογα με το βάρος, δες εδώ τα επιπλέον:

http://www.anpost.ie/AnPost/MainContent/Personal+Customers/Sending+Mail/Standard/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.