Jump to content



Προτάσεις για laptop


Recommended Posts

Θα ήθελα να μου προτείνετε λάπτοπ, αγορά από Ελλάδα. Γενικά οι απαιτήσεις: γύρω στις 14-15' , fhd οθόνη ή όσο το δυνατόν καλύτερη οθόνη γιατί θα χρησιμοποιείται και για διάβασμα και ταινίες, καλό επεξεργαστή και μνήμη γιατί θα τρέχει προγράμματα τύπου matlab, όσο το δυνατόν πιο λεπτό και ελαφρύ, φωτιζομενα πλήκτρα (Όχι απαραίτητα). Τιμή μέχρι 1300€.

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είναι αρκετά δύσκολος γρίφος αυτός που βάζεις. Κι εγώ στην αναζήτηση ενός τέτοιου laptop ήμουν. Τελικά κατέληξα στο Dell της υπογραφής, γιατί απλούστατα το βρήκα στα ~930€, από Ελβετία, σε προσφορά (αν παρελπίδα έχεις κανένα γνωστό να έρχεται από Ελβετία, τώρα το έχουν κάπως ακριβότερα, αλλά σίγουρα εντός ορίων του budget σου).

 

Μια άλλη, καλή επιλογή, από Dell είναι το Dell Inspiron 7559 με τον 6700HQ. Με τα ρέστα, αγοράζεις ένα M.2 SSD, για να περάσεις λειτουργικό και προγράμματα, και τον 1TB να τον έχεις για αποθήκη, και ένα ακόμη module 8GB

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ευχαριστώ. Τελικά, κυρίως λόγω μεγέθους και ανάλυσης οθόνης επιλέχθηκε το παρακάτω Lenovo yoga

https://www.skroutz.gr/s/9035626/Lenovo-Yoga-900-13ISK-i7-6500U-8GB-512GB-QHD-W10.html

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 10/09/2016 at 7:54 PM, zananiro said:

 

Ευχαριστώ. Τελικά, κυρίως λόγω μεγέθους και ανάλυσης οθόνης επιλέχθηκε το παρακάτω Lenovo yoga

 

https://www.skroutz.gr/s/9035626/Lenovo-Yoga-900-13ISK-i7-6500U-8GB-512GB-QHD-W10.html

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 
 

Το έχει φίλος και είναι πολύ ποιοτικό. Μπαταρία έτσι κιέτσι.

 

Ωστόσο, πληρώνεις πολλά για το flexibility. Δεν έχει πολύ σοβαρά specs.

 

Δεν σε ενδιαφέρει κανά πιό χοντρό; Επίσης γνώμη μου είναι το το scaling απο μεγάλες αναλύσεις (3Κ σε 13'') σε windows είναι ακόμα άγουρο.

 

Κοίτα τα thinkpad της lenovo.

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Το έχει φίλος και είναι πολύ ποιοτικό. Μπαταρία έτσι κιέτσι.

 

Ωστόσο, πληρώνεις πολλά για το flexibility. Δεν έχει πολύ σοβαρά specs.

 

Δεν σε ενδιαφέρει κανά πιό χοντρό; Επίσης γνώμη μου είναι το το scaling απο μεγάλες αναλύσεις (3Κ σε 13'') σε windows είναι ακόμα άγουρο.

 

Κοίτα τα thinkpad της lenovo.

Ήδη η αγορά έγινε! Όπως είχα πει, βασικα κριτήρια ήταν μικρό μέγεθος, να είναι λεπτό και να έχει Καλή ανάλυση η οθόνη. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, όντως η ποιότητα πολύ καλή, η οθόνη επίσης, ελαφρύ πολύ, φωτιζόμενα πλήκτρα, και το touch είναι Όλα τα λεφτά. Τώρα για επιδόσεις κλπ με βάση τα χαρακτηριστικά ελπίζω να καλύψει τις απαιτήσεις, θα δείξει ο χρόνος.

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.