Jump to content



Μπορω να φτιαξω gmail απο λογαριασμο gmail που ηδη εχω?


Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

 

Θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει η δυνατότητα να φτιάξω ένα δεύτερο, τρίτο κ.τ.λ. μειλ απο το ηδη gmail λογαριασμό που έχω κάτι σαν αυτό που μπορείς να κάνεις σε όλα τα hotmail accounts.

 

Αν μπορώ σε ποιο ακριβώς μενού πρέπει να πάω για να το κάνω?

 

Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Και πως ακριβως το φτιαχνεις αυτο το gmail alias?

 

Γιατι το λινκ που μου εστειλες απλα εξηγει τι ειναι το gmail alias δεν εξηγει πως το φτιαχνεις εκτος αν το πως το φτιαχνεις ειναι αυτο:

" your.username+any.alias@gmail.com"

Θελω να μπορω να δημιουργω ναι gmail που οτιδηποτε στελνουννα ερχετε στο βασικο μου gmail account οχι να πρεπει να εχω και αλλο μειλ που απλα θα το προωθώ στο βασικο μου gmail account.

Link to comment
Share on other sites

όποιος σου στείλει στο fits79+alias@gmail.com, το email εσύ θα το παραλαμβάνεις στο fits79@gmail.com. Το καλό είναι ότι δε χρειάζεται να ρυθμίσεις κάτι. Απλά, την ώρα που δίνεις ή συμπληρώνεις το e-mail σου, μπορείς να συμπληρώσεις "+otinainai" και έτοιμο το alias.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το δοκιμασα και σαν σκετο μειλ δουλευει ελα ομως που εγω θελω να το βαλω σε ενα android κινητο και μου ζηταει και κωδικο και οτι και να βαλω δεν το δεχεται.

 

Σε τετοια περιπτωση τι κανω?

 

Σε ευχαριστω πολυ παντως για τη βοηθεια σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Εφτιαξα εναν λογαριασμο απο εκει που μου λετε αλλα δυστυχως πρεπει να κανεις επαληθευση και δεν μπορεις μιας και το μειλ που εβαλα δεν υπαρχει ουτε το φτιαχνει το gmail οπως κανει το hotmail.com με το που του δηλωσεις ενα ψευδωνυμο απλα οτιδηποτε μειλ λαμβανεις και σε αυτο το νεο ψευδωνυμο το λαμβανεις κανονικα στο βασικο σου μειλ.

 

Κατι τετοιο θελω να κανω και στο gmail.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η δυνατότητα για νέο email
Κάνεις νέο email σαν να μην ειχες κανενα πριν

Πας στο βασικό σου
Settings-> Accounts and Import
Κάπου στην μέση έχει "Add another email address"

σου στελνει ενα κωδικό στο νέο και μετά διαχειρίζεσαι και τα 2 απο το ίδιο inbox
επιλέγεις πως θα απαντάς κλπ

Έγινε επεξεργασία από beastie
clarification
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.