Jump to content



Μηχανικό πληκτρολόγιο και ποντίκι.


Recommended Posts

Παρέλαβα σήμερα το strafe από την κούριερ. Κατέβασα και το λογισμικό, το είδα λιγάκι, έχει αρκετά πράγματα, θέλει να κάτσω κάποια στιγμή να το δω καλύτερα. Προς το παρόν, έκλεισα κάθε φωτισμό, καλό είναι να το βλέπεις, αλλά δεν έχω συνηθίσει να είναι φωτεινό και με μπερδεύει λίγο όταν εργάζομαι. Μάλλον είναι και θέμα συνήθειας.

 

Το πληκτρολόγιο όντως έχει μια άλλη αίσθηση με ότι είχα συνηθίσει έως τώρα, πιο "σίγουρο" και ακριβές πάτημα πλήκτρων, νοιώθεις την κάθε σου κίνηση και πράγματι, σε ενθαρρύνει να γράφεις γρηγορότερα καθώς είσαι σίγουρος για ότι κάνεις.

Μου άρεσε η αλλαγή, φαίνεται καλοφτιαγμένο και ανθεκτικό, καθώς και... απλό και όμορφο.

 

Δεν κατάλαβα καν ότι δουλεύω σε UK διάταξη, καθώς το έχω σε US English από τα windows.

Αυτό που λίγο με παραξένεψε στην αρχή, είναι να γράφω σε πληκτρολόγιο χωρίς ελληνικούς χαρακτήρες στα πλήκτρα, αλλά τα χέρια μου πάνε μόνα τους εκεί που πρέπει, μάλλον από συνήθεια καθώς δεν κοιτάω συνέχεια τι πατάω αλλά βλέπω αρκετά και την οθόνη(ενώ αν κάτσω να το σκεφτώ τι να πατήσω, λίγο.. διστάζω να αποφασίσω) .

 

Ευχαριστημένος λοιπόν, όλα καλά. Ευχαριστώ και πάλι όσους βοήθησαν με τα σχόλιά τους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.