Jump to content



Media player με windows


das

Recommended Posts

Θέλω για ένα πελάτη μου κατι για το σαλόνι του ,οπότε οχι γκουμουτσα .

Κοταξα για intel stick αλλά οι κάτοχοι λένε ότι δυσκολεύεται σε full hd ταινίες κατι που ειναι λίγο τραγικό κατά τη γνώμη μου.

Κοιτάζω κι ένα shuttle με j1900 επεξεργαστακι http://www.skroutz.gr/s/5124178/Shuttle-XS35V4.html αλλά βγαίνει κοντά 300 € με σκληρό και ram.

Έχουμε καμια ενδιάμεση λύση η παω για το shuttle ?

Link to comment
Share on other sites

To shuttle που κοιτάς είναι πολύ παλιό μοντέλο. Να υποθέσω ψάχνεις κάτι το πολύ στα 200 χωρίς δισκο και ραμ; Βλέπω το nc01u (το αντίστοιχο σε celeron αυτού που είχα κάνει review) στα 150. Bάλε άλλα 20 ευρώ για 4gb ram και 55 για έναν 128άρη m2.2242 φτάνεις στα 225 οπότε σου μένουν και χρήματα για hdd εάν χρειάζεσαι χωρητικότητα για ταινίες.

Έγινε επεξεργασία από GriGaS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To άνετα είναι πάντα σχετικό. Εξαρτάται από τον codec και το bitrate. HEVC x265 με μεγάλα bitrate δεν θα παίζει. Τα x264 λόγω hardware acceleration θα τα παίζει νομίζω απροβλημάτιστα. Στο shuttle που ανέβασα προχθές (που είναι skylake celeron) έπαιξα 4k video με 250mbps bitrate σε χ264 νεράκι...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
To shuttle που κοιτάς είναι πολύ παλιό μοντέλο. Να υποθέσω ψάχνεις κάτι το πολύ στα 200 χωρίς δισκο και ραμ; Βλέπω το nc01u (το αντίστοιχο σε celeron αυτού που είχα κάνει review) στα 150. Bάλε άλλα 20 ευρώ για 4gb ram και 55 για έναν 128άρη m2.2242 φτάνεις στα 225 οπότε σου μένουν και χρήματα για hdd εάν χρειάζεσαι χωρητικότητα για ταινίες.

Φίλε@GriGaS σε άκουσα τελικά, έπεσε παραγγελία.
Να σε ρωτήσω μόνο κατιδεν το έχω στα χέρια μου ακομα ,μονο 2242 παίρνει m2 ;γιατί έχω ένα μεγαλο καβατζα μπας και έκανε. Και ram λαπτοπισια να φανταστώ ;
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.