Jump to content



Αναβαθμηση ΗΥ


gaurilaki

Recommended Posts

καλησπερα στην ομαδα.

παει καιρος απο τοτε που πηρα το πισι και πλεον μου εχει γινει εμμονη ιδεα να αναβαθμησω κατι.

το τωρινο πισι αποτελειτε απο 

ι5-2500κ 

gigabyty Z68XP-UD4

8gb ram 1600

asus 6950 2gb cu2

1tb hdd

60gb ocz agility3 

 

αρχικα υπαρχει ενα budget μεχρι 200 ευρω και σκεφτομαι να αναβαθμησω τον ssd διοτι τα 60 δεν ειναι και οτι καλυτερο(συνεχεια σβηνω μν γεμισει).

Ετσι ελεγα να παω για τον 850evo 500gb  να εχω το κεφαλι μου ησυχο για χρονια γυρω στα 165 αυτο και μου περισευουν και καποια χρηματα να παρω ενα usb 3.0 stick που μου λειπει.

Υπαρχει καποιος καλυτερος σσδ να κοιταξω γιατι ειδα οτι ο συγκεκριμενος ειναι 2χρονων σχεδον....

Τελος σκεφτομουν για καρτα γραφικων αλλα λογω budget και οτι αυτην την περιοδο με σχολη κλπ δν παιζω αρκετα(μονο κανα λολ οπου η 6950 ειναι υπεραρκετη)δεν αξιζει  ισως στο αμεσο μελλον να ειναι η επομενη αναβαθμηση.

Τι προτεινετε εσεις?

Link to comment
Share on other sites

Αν πουλησεις τον τωρινο ssd και την καρτα σου ισως μαζεψεις κανα 80αρι ακομα. Στα 280 χτυπας εναν 240αρι ssd που ειναι υπεραρκετος με κανα 70αρι 80αρι, και με τα υπολοιπα μπορεις να βρεις καποια ελαφρως μτχ καρτα γραφικων με υπολοιπο εγγυησης φυσικα και ετσι θα εχεις κανει σοβαρη αναβαθμιση. Ακομα και με μια μτχ r9 380 θα εισαι υπερκαλυμμενος και ειναι και εντος μπατζετ και ΙΣΩΣ περισσεψουν και για στικακι. Εγω αυτο θα εκανα...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.