Jump to content



BH5 ξανά στη κυκλοφορία;


chroma

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από esdee [22-03-2005 00:59]

δεν ειναι παραπλανητικο ουτε ψεμα!!! (ωωω ναι)

αναμενονται νεα BH5 (ξανακατασκευαζονται απο την infeneon με τα μηχανηματα/σχεδια winbond) , και μαλιστα ενα tip που μου ειπαν ειναι οτι οι υπολοιποι κατασκευαστες μνημης (εξαιρουμενης της twinmos) δυσκολα θα καταφερουν να παρουν chipακια για να τα χρησιμοποιησουν στις μνημες τους ...

θα ειναι rated PC3500 production week 0506(4)++ και το production number καταληγει σε xxxxxxxxx1A4T ...

καλες αγορες!!!

Εχεις καταφερει να τα βρεις πουθενα;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tristeno

Όλα στο auto εκτός από τα 2-2-2-5. Αλλάζοντας το Trc πήγε 2950

αν εχεις DFI δοκιμασε τα timmings του chroma εκει δες ποσο πανε.

ειναι πετσοκομενο το bandwidth σου

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πάνε καλύτερα από τα UTT όσο αφορά τις τάσεις. Με 2.9ν πάνε 238 που ήταν αδιανόητα για τα πρώτα BH5. Το θέμα είναι να δούμε αν ακούνε και στην τάση όμως.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tελικά η πρώτη παρτίδα με τα 3200 SpeedPremium (που τώρα είναι αδύνατο να βρεις) πήγανε σχετικά καλά (245-255 από ότι έμαθα όλα τα κομμάτια, αλλά δεν άκουσα για κάποιον να πάει 260+).

Τα καινούργια τώρα που μου ήρθαν το γράφουν κιόλας ότι είναι BH5 όπως τον παλιό καλό καιρό.

ΤΟ περίεργο είναι η εντελώς διαφορετική συμπεριφορά σε Intel από ότι μου είπαν σε σχέση με τα παλαιότερα bh5. Ενώ στα Intel δυσκολευότανε να φτάσουν 240 στο AMD φτάσανε με μικρότερη τάση (3.2 αντί για 3.3ν) στα 255.

post-321-1416071890,6845_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.