Jump to content



και δευτερη utt off...:(


ilgreco1974

Recommended Posts

Mεσα σε 2 μερες μου εχουν βγει καπακι 2 twinmos utt μνημες...:blink::tomato::(

καλα πες ςτην πρωτη τις ζορισα στα 266 με 3,8v χωρις αερα(δεν πειρα χαμπαρι οτι ηταν αποσυνδεμενο το ανεμιστηρακι),αλλα τη δευτερη;

2 μηνων αψογη μνημη σταθεροτατη με 3,4v στα 255 με φουλ ανεμιστηρες να βαρανε παντα....και μια ωραια πρωινη,20 λεπτα goldmemory 6.64 στα 255 οπως παντα,errors, restart kai ..... καπουτ.....η μια απο τις 2 αρχισε να μου βγαζει λαθη στο memtest και στα defaults settings...:(

Bγαζετε καμια ακρή;θα περασω σε tccd μονο και μονο γι αυτο το λογο....

:...:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

και σε εμενα dfi nf4 η δευτερη...

η πρωτη με booster και msi nf4 αλλα οχι σε boot...αρχισε να βαραει μπιπ μπιπ το pc κανονικα στο memtest....;:jump::D

...μηπως παιζεται τιποτα με το ρευμα της dfi οταν μπουταρει το pc;:jump:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [Σήμερα, στις 01:26]

1 καμμένη μετά από απλό ριμπούτ κι εδώ... χαλαρά χρονισμένη μάλιστα εκείνη την ώρα... δεν ξαναμπούταρε η συγκεκριμένη:(

Mε τι ρευμα σου τα τιναξε;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sakis [Σήμερα, στις 02:11]

Εγω δοκιμασα ενα που κανει 260 στο μεμτεστ για πλακα αλλα win. βλεπω μονο στα default.

Λετε να την εχει ακουσει;

ε κατι ψιλα...λολ

Δεν σου δινει λαθη στο 5ο τεστ στα 260;

Εγω παντως σαν καλος rmas,ξεκολαω και αλλαζω τα αυτοκολητα για να μη δινω στοχο στο ιδιο μαγαζι...λολ

:hi:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 07:57]

ποσο καιρο τις ειχες συνολικα?

περιπου 2 μηνες την μια που τα εφτυσε στο dfi χωρις λογο(twinmos 05084),και λιγες μερες την αλλη που τα εφτυσε στα 3,8v(mtek 05094)...το ωραιο ειναι οτι τα εφτυσε και στις 2 περιπτωσεις η μια απο τις 2 μνημες που δουλευαν σε dual channel...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 11:23]

3.8 ρε μαστορα χωρις ανεμιστηρι ειναι καπως , δεν ειναι?:D

ναι, μα το εγραψα οτι δεν εφταιγε η μνημη,ηταν δικη μου μαμακια...για την 2η ομως μετα απο 2 μηνες αψογης λειτουργειας,να τα φτυσει στα καλα καθουμενα με 2 ανεμιστηρες να βαρανε πανω της;αν δεν μπορεις να δουλεψεις τις utt στα 3,3-3,4v τι να τις κανεις;

Link to comment
Share on other sites

εγώ βλέπω πολλά παιδιά πάντος που τους τινάξανε τα πέταλλά οι utt με 3,3 και 3,4 και ανεμιστήρια να τις χτυπάνε. Για τα λεφτά τους δεν λέω είναι πολύ καλές αλλά δεν ειναι με τίποτα οι Bh5 killers που λέγανε μερικοί και νομίζαμε γενικός στην αρχή. Προσωπικά ψάχνομαι για τις καινουριες twinmos με τα bh5 πια και οχι για utt ξανα. Αν πάρω ξανά utt αυτές θα είναι μόνο οι OCZ vx που από ότι ακούω δεν έχουνε προβλήματα και έχουνε εγγύηση για μέχρι και 3,5 vdimm.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.