Jump to content



και δευτερη utt off...:(


ilgreco1974

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

Εγώ νομίζω πως είναι καθαρά θέμα pcb....τι διαφορές μπορεί να έχουν τα τσιπακια......

διαφορετικο εργοστασιο παραγωγης... με εχει προβληματισει και εμενα παντως το περιορισμενο burn-in που δεχονται σε σχεση με τα παλια winbond chipακια

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από esdee

διαφορετικο εργοστασιο παραγωγης... με εχει προβληματισει και εμενα παντως το περιορισμενο burn-in που δεχονται σε σχεση με τα παλια winbond chipακια

Φαντασου οτι εσυ τα εφτασες και στα 275,το αστειο ειναι οτι τις πρωτες μερες που τα ειχα εστω και 30 λεπτα burn-in φενοταν κατι να γινεται, αλλα οσο ανεβαιναν τα Volt επεφτε η αποδοση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sakis

Φαντασου οτι εσυ τα εφτασες και στα 275,το αστειο ειναι οτι τις πρωτες μερες που τα ειχα εστω και 30 λεπτα burn-in φενοταν κατι να γινεται, αλλα οσο ανεβαιναν τα Volt επεφτε η αποδοση.

λογικο ειναι! συνηθισμενοι ολοι απο τα BH5 (0.175proccess) δινουμε πολλα Volt με το καλημερα.και σιγουρα τα UTT που ειναι .13proccess θα 'τερματιζουν' σε πιο λιγα Volt!

ισχυουν ακριβως τα ιδια που ισχυουν και για τους επεξεργαστες!

μικροτερο proccess αρα μικροτερο 'ακουσμα' στα volt (τα πολλα volt) και αλλο sweet-spot

αλλα και παλι οπως παντα παιζει ρολο και το Dimmακι, αλλο μπορει να ακουει καλυτερα τα volt, αλλο να αποδοσει καλυτερα στο καψιμο κτλ κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy [Σήμερα, στις 10:48]

μετα απο 1:30min καψιμο στα 266 εκλεισε το pc και το Vapo ανεβασε τρελη θερμοκρασια ...απο τοτε δεν εχω ξαναδωσει πανω απο 3.4(για καθε μερα πλεον 255 με 3.2v)

μηπως δε δουλευαν τα ανεμιστηρια του και γι αυτο ανεβασε θερμοκρασιες και εκλεισε;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 17:42]

μηπως δε δουλευαν τα ανεμιστηρια του και γι αυτο ανεβασε θερμοκρασιες και εκλεισε;

....δεν ξερω ρε γμτ...γιατι ημουν στο διπλα δωματιο και επειδη ειχα ανοιχτα πορτες παραθυρα..:p :p ....ειχα κλειισει την πορτα και δεν εβλεπα τι γινοταν απλα ακουσα το aerocool να βαραει.....απο τοτε παντως που το εχω παρατηρησει παντα δουλευουν τα ανεμηστηρια του οταν πρεπει....αλλες φορες πιο γρηγορα...αλλες πιο αργα ...τι να πω....

..το εχεις παθει και συ????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.