Jump to content



Μεταχειρισμενο Lenovo ThinkPad X1 Carbon Ultrabook - Αξιζει η αγορα?


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.

Εχω βρει μεσω ενος φιλου τη βασική εκδοση του παραπάνω ultrabook (i5-3317U, 4GB RAM, 128 GB SSD) στα 300€. Το μηχανημα ειναι σε χρηση δυο χρονια και σε αριστη κατασταση. Τι λετε, αξιζει να το χτυπησω?

Η παρουσα υπερ-φορητη μου λυση ειναι ενα Teclast X98 Plus που το εχω σε dual boot. Σε android ειναι μια χαρα (εκτος απο τις καμερες που δε λειτουργουν), αλλα στα Windows ειναι λιγο σαπιο...

Δεν ειναι οτι τρελαινομαι και το χρειαζομαι, αλλα μου το εκανε να ακουγεται πολυ καλη ευκαιρια. Ακουω γνωμες!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω άργησα :p

 

Αλλά στα 300€ μάλλον το χτύπαγα. Και άλλα 20€ για άλλο ένα module 4GB, και θα είναι μια χαρά :) Αργότερα εξετάζεις και την αγορά ενός μεγαλυ΄τερου SSD, εφόσον σου χρειαστεί.

Βέβαια, αν δε σου χρειάζεται, απλά μην το αγοράσεις  ;) Τέτοιου είδους ευκαιρίες θα βρίσκεις συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Το χτυπησα, και με βλεπω να κανω τελικα το ταμπλετ κατεβαστηρι! :p

Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Μονο μειονεκτημα που βλεπω ειναι οτι η RAM ειναι κολλημενη στη MOBO και δεν αναβαθμιζεται...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Δεν θα το μετανοιώσει είναι πολύ καλά μηχανήματα και η τιμή που το χτύπησες σκίζει

Μονο ssd μπορείς να αλλάξεις και μπαταριά αν η δική του είναι πεσμένη και δεν σε καλύπτει

Όταν έψαχνα το καλοκαίρι είχα βρει με τον i7 3327 256 Gb ssd 8 Gb Ram στα  380 ευρώ απο Αμερική άλλα με μεταφορικά και δασμούς έφτανε τα 500 και απο Ευρώπη ακόμα και τα πρώτα μοντέλα του 2012 είναι όχι απλησίαστα άλλα δεν ξέρουν τι ζητάνε

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.