Jump to content



Καμμένα pixel;


Recommended Posts

bcdeb8ad3ef080fbacc1268e2522223c.jpg

Είναι καμμένα η έτσι είναι τα ips panel?

Φαίνονται μόνο στο μαύρο φόντο. Δοκίμασα πολλές αποχρώσεις με ανάλογο λογισμικό.

Sent from my E6653 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσες φορες αντιμετωπισα προβλημα με χρωματιστα πιξελ, ολες προερχονταν απο αλλου και οχι απο την οθονη. Προσπαθησε πρωτα να αλλαξεις καλωδια συνδεσης gpu-οθονης. Αν παραμεινει, αλλαξε θυρα πανω στην gpu. Μολις δοκιμασεις ξαναπες μας!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλα μου φαίνονται για μεμονομένα pixels, ιδιαίτερα σε 109ppi οθόνη. Και πολύ γκατεμιά να κολλήσουν (δεν είναι καμμένα, τα καμμένα = μαύρα) μαζεμένα 2-3.

 

Δες την παρακάτω εικόνα που σου έφτιαξα.

 

1.png

 

Κούνα/μίκρυνε το παράθυρο και στόχευσε το καμένο pixel με έναν από τους 2 "στόχους". Δες διαφορά στο μέγεθος (η κουκίδα μέσα στους στόχους είναι 1pixel) και δες άμα αλλάζει χρώμα αυτό το σημάδι που έχεις.

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Volrath
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την προσπάθειά σου. Δεν ελπίζω πολλά στην επίλυση μέσω software η πίεσης αλλά θα τα δοκιμάσω. Λογικά Δευτέρα θα επικοινωνήσω με το κατάστημα για αλλαγή

Sent from my E6653 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, env0y said:

Σε ευχαριστώ για την προσπάθειά σου. Δεν ελπίζω πολλά στην επίλυση μέσω software η πίεσης αλλά θα τα δοκιμάσω. Λογικά Δευτέρα θα επικοινωνήσω με το κατάστημα για αλλαγή

Sent from my E6653 using Tapatalk
 

Επειδή είμαι κ λίγο περίεργος, τελικά 1pixel είναι αυτό στη φωτό σου ή πολλά μαζεμένα;

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι κ λίγο περίεργος, τελικά 1pixel είναι αυτό στη φωτό σου ή πολλά μαζεμένα;


Είναι αρκετά περιμετρικά της οθόνης, αριστερά και δεξιά

Sent from my E6653 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος env0y έγραψε:

Θα δοκιμάσω με το hdmi και με ένα DP 2.1 για να δω αν φαίνονται και εκεί

Sent from my E6653 using Tapatalk
 

D.p 1.2 θες να πεις:p

Παντος οτι και να είναι εαν πηρες dell u3415w θα στην αλλάξουν;)

Εχει καλο support η dell

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

γράφει στην υπογραφή του ποια έχει :p

 

Ήμουν by κινητο ανθρωπε μου:p...δεν εμφανίζεται υπογραφή. 

πριν 37 λεπτά, το μέλος env0y έγραψε:

Τζίφος παιδιά. 

 

Δοκίμασα άλλο καλώδιο και πίεση με πανάκι στο χέρι δεν έφτιαξε τίποτα.

 

Μην σας πω ότι σήμερα είδα και πιο πολλά να εμφανίζονται.

Να την πας πισω απλα, μην το αφησεις.

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Την έστειλα πίσω την οθόνη και παράλληλα έστειλα ένα email στην LG για να επιβεβαιώσω την διαδικασία αντικατάστασης αλλά κοιτάξτε τι μου λένε τα παλικάρια....

 



Good morning George,

Thank you for your email query.

I have had a look into this further for you and I do apologise in regards to the issues you are facing with your monitor, I would like to get this all resolved. This is a bizarre issue and in my opinion it would seem the monitor is defective. In regards to obtaining a replacement then you would need to speak to your retailer who should be able to authorise this.

We at LG are able to perform a repair so if you perfer this option then I would appreciate if you can supply me with the following details from your system:

Serial Number
Date of Purchase
Retailer
Full Product Code

Full Address Details
Contact Number

I hope this email has helped you today and that you are happy with my service, if you are, I would appreciate if you can complete my short survey at the bottom of this email, we appreciate any feedback you can provide!

Ώπα??? Βαράμε αφραγκίες και πλέον κάνουμε επιδιορθώσεις αντί για αντικατάσταση?????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ναι, @Peter Parker και σε ευχαριστώ το ενδιαφέρον σου. Έπρεπε να ανεβάσω λιγάκι τους τόνους με τον μεταπωλητή γιατί περίμενε την αντικατάσταση να μου την κάνει η LG λες και αυτός απλά ο ρόλος της δουλειάς του είναι να διανέμει και να πληρώνεται για τις συσκευές.

 

Έπρεπε να του φρεσκάρω την νομοθεσία λίγο πιο έντονα και μετά μου έστειλε καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.