Jump to content



Εφαρμογές συντήρησης κινητού


Recommended Posts

Ποιες είναι οι καλύτερες - δωρεάν, πάντα - για να εξοικομείται η μπαταρία και η μνήμη του κινητού; Έχω εγκαταστήσει πολλά προγράμματα, λεξικά, παιχνίδια κτλ και αρκετά από αυτά τρέχουν στο βάθος. 

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως μονο κακο κανουν παρα καλο τετοιου τυπου εφαρμογες .

Μακρια εννοειται απο antivirus και καθε λογης antivirus.  Βαλε το adguard που δεν χρειαζεται και ρουτ για τις διαφημισεις .

Και αυτες που υποσχονται καλυτερη μπαταρια , βγαλτες κι αυτες..

ΑΠο κει και περα, η μονη εφαρμογη που εχω και τρεχω περιπου καθε 15 μερες για "καθαρισμο" cache εφαρμογων κλπ επειδη μαζευεται πολυ σαβουρα ειναι το SD Maid Pro, αλλα ειναι επι πληρωμη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω το CC Cleaner, μεταξύ άλλων. Στον Η/Υ μου πάντως κάνει πολύ καλή δουλειά. Στο κινητό δεν το πολυχρησιμοποιώ. Το αστείο είναι ότι η έκδοση για Η/Υ παρέχει τη δυνατότητα να απανεργοποιείς τη δυνατότητα αυτόματης έναρξης όποιου προγράμματος θέλεις, ενώ στο κινητό δεν βρήκα κάτι σχετικό.

Έγινε επεξεργασία από ΣτοΠαραΠεντε
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια φορά το μήνα κατεβάζω το clean master γιατί έχω δεί ότι είναι το μόνο που καθαρίζει σχεδόν όλα τα άχρηστα αρχεία. Φυσικά μόλις γίνει ο καθαρισμός σβήσιμο για να μην μου σπάει τα νεύρα απο τις ειδοποιήσεις και τις διαφημίσεις :D:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, BasiliCeLew said:

Εγώ μια φορά το μήνα κατεβάζω το clean master γιατί έχω δεί ότι είναι το μόνο που καθαρίζει σχεδόν όλα τα άχρηστα αρχεία. Φυσικά μόλις γίνει ο καθαρισμός σβήσιμο για να μην μου σπάει τα νεύρα απο τις ειδοποιήσεις και τις διαφημίσεις :D:D

Αν πας στις ρυθμισεις του android , στο Storage μπορεις να το καθαρησεις μονος σου με 3 κλικ

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, SirDiman said:

Αν πας στις ρυθμισεις του android , στο Storage μπορεις να το καθαρησεις μονος σου με 3 κλικ

Εκτός ότι δεν έχει το δικό μου τέτοια επιλογή, φακέλους που δεν χρησιμοποιούνται, αρχεία αναφορών απο εφαρμογές, ad videos, ad apks files δεν σβήνει ούτως ή άλλος απο εκεί. Απο το να το κάνεις χειροκίνητα κατεβάζεις μια φορά στο τόσο κάποιο τέτοιο πρόγραμμα καθάρισες.

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.